Мапа порталу

Безпека дітей – понад усе. На муніципальній раді з питань освіти обговорили важливі питання галузі.

В засіданні муніципальної ради з питань освіти взяли участь Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, перший віце-мер Володимир Криленко, голова профільної депутатської комісії Сергій Мотуз, начальник управління освіти Ганна Личко, директор департаменту фінансів Віра Святелик, керівники навчальних закладів міста.

Члени муніципальної ради дізналися про бюджет галузі на поточний рік. Він складатиме 1,373, 186,6 тис. грн.. Левова частка з них – 80% - становитиме оплату праці педагогів. Бюджет ще складатиметься з таких частин: харчування дітей, оплата енергоносіїв, придбання медикаментів, капітальний ремонт та реконструкція закладів, інше. Начальник управління освіти зазначила, що в поточному році з бюджету всім закладам будуть оплачуватися так звані «тривожні кнопки». Заплановано також створення в кількох школах умов для дітей з особливими потребами - понад 800 тисяч виділено на пандуси та туалети.

Ганна Личко познайомила присутніх з дорожньою картою реформ галузі, які триватимуть протягом 2019-2022 років. Вже в поточному році розпочинається перший етап, під час якого планується ліквідувати заклади загальної середньої освіти №9 і №37, реорганізувати ЗЗСО І-ІІІ ступенів №№ 27, 36, 49 у гімназії, підготувати до реорганізації ЗЗСО І-ІІІ ступенів №№4, 10, 13, 31, 61, підготувати до ліквідації Миколаївську вечірню школу №1. Другий етап реформи триватиме до 1 вересня 2020 року, третій етап – до 21 липня 2021 року, 4, завершальний, етап відбудеться у 2022 році. Учасники зібрання схвалили дорожню карту, щоправда висловили свої побажання щодо певних формулювань і назв.

Особливу увагу під час засідання було приділено організації безпеки дітей у школах. Миколаївський міський голова зазначив, що  готовий вислухати і обговорити всі пропозиції від керівників навчальних закладів. Олександр Сєнкевич підкреслив:

-          Я готовий йти на депутатську бюджетну комісію, спілкуватися з депутатами, доводити їм необхідність перерозподілу коштів в першу чергу на створення системи безпеки в миколаївських школах.

Мер також дав доручення директору КП «Міський інформаційно-обчислювальний центр» Євгену Богаченку розрахувати вартість створення мережі відеоспостереження для навчального закладу.

Учасники муніципальної ради ознайомилися з положенням про комісії громадського контролю з організації харчування. Такі комісії є вже практично у кожному навчальному закладі. Керівники погодилися з пропозицією упорядкування їх складу, повноважень і методів роботи. Перший віце-мер Володимир Криленко наголосив, що перевірки якості харчування дітей у місті тривають. Інформацію про них управління освіти оприлюднює на своєму сайті. Тож всі бажаючі можуть ознайомитися з їх результатами.

Порушили педагоги питання і по переоснащенню в школах кабінетів математично-природничого циклу. Олександр Сєнкевич запропонував з метою вирішення цього питання звернутися по цільову субвенцію. Педагоги також обговорили з мером питання забезпечення житлом молодих педагогів.

IMAGE FOLDER (/files/2019/3_2019/220319_4)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: