МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
від 11 грудня 2024 Миколаїв № 2071
Про попередній розгляд проєкту рішення міської
ради “Про затвердження міської цільової
соціальної програми забезпечення цивільного
захисту м. Миколаєва на 2025-2027 роки”
Розглянувши проєкт рішення міської ради “Про затвердження міської цільової соціальної програми забезпечення цивільного захисту м. Миколаєва на 2025-2027 роки”, керуючись підпунктом 1 пункту “а” частини першої статті 36-1, пунктом 1 частини другої статті 52, частиною шостою статті 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, виконком міської ради
ВИРІШИВ:
1. Винести на розгляд Миколаївської міської ради проєкт рішення “Про затвердження міської цільової соціальної програми забезпечення цивільного захисту м. Миколаєва на 2025-2027 роки”.
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови Коренєва С.М.
Міський голова О. СЄНКЕВИЧ
s-go-019
Про затвердження міської цільової соціальної програми забезпечення цивільного захисту м. Миколаєва на 2025-2027 роки
З метою забезпечення реалізації державної політики, спрямованої на захист населення, територій, навколишнього природного середовища, майна від надзвичайних ситуацій, відповідно до Кодексу цивільного захисту України, керуючись пунктом 22 частини першої статті 26, підпунктом 1 пункту “а” частини першої статті 36-1, статтею 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити міську цільову соціальну програму забезпечення цивільного захисту м. Миколаєва на 2025-2027 роки (далі – Програма, додається).
2. Управлінню з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради (Возняку) щороку до 10 лютого на підставі аналізу стану виконання Програми за попередній рік інформувати постійну комісію міської ради з питань екології, природокористування, просторового розвитку, містобудування, архітектури і будівництва, регулювання земельних відносин (Нестеренко).
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії міської ради: з питань екології, природокористування, просторового розвитку, містобудування, архітектури і будівництва, регулювання земельних відносин (Нестеренко), з питань економічної і інвестиційної політики, планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку, підприємництва, наповнення бюджету та використання бюджетних коштів (Панченка), заступника міського голови Коренєва С.М.
Міський голова О. СЄНКЕВИЧ
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення міської ради
від _________________________
№ _________________________
Міська цільова соціальна програма
забезпечення цивільного захисту м. Миколаєва
на 2025-2027 роки
Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована
міська цільова соціальна програма забезпечення цивільного захисту
м. Миколаєва на 2025-2027 роки
За даними, наведеними в інформаційному виданні ДСНС України “Біла книга цивільного захисту України 2021-2022”, об’єкти господарювання і території України продовжують перебувати під негативним впливом уражаючих чинників природного та техногенного походження, воєнного характеру, що призводили до виникнення надзвичайних ситуацій і небезпечних подій, загибелі людей на виробництві і в побуті, погіршення умов життєдіяльності населення, забруднення навколишнього природного середовища, економічних збитків.
Загрози техногенного характеру
Серед техногенних загроз найбільшу небезпеку для населення та території міста становить гідродинамічна, хімічна, пожежо- та вибухонебезпека.
Стан техногенного навантаження на території міста ускладнюється у зв’язку з наявністю великої кількості об’єктів підвищеної небезпеки.
Найбільшу небезпеку становлять хімічно небезпечні об’єкти, яких нараховується 8 від загальної кількості об’єктів підвищеної небезпеки.
Загальна площа зони можливого хімічного ураження, у разі аварії на цих об’єктах складає 18,991 кв.км з населенням 39,982 тис. осіб.
Загальна площа прогнозованої зони хімічного ураження складає 4,293 кв.км з населенням 8,230 тис. осіб.
Загрози природного характеру
Гідрометеорологічні умови м. Миколаєва характеризуються негативним впливом як короткочасної дії, так і тривалими процесами несприятливих умов. Особливість їх полягає у виникненні небезпечних та стихійних погодних явищ, які не досягали рівня надзвичайної ситуації, але за рахунок комплексної дії (насамперед протягом тривалого часу) можуть негативно впливали на життєдіяльність людей та функціювання господарського комплексу міста.
З кожним роком збільшується пожежонебезпечний період, який характеризується встановленням високої (4 класу) та надзвичайної (5 класу) пожежної небезпеки.
Серед природних загроз найбільшу небезпеку становлять процеси підтоплення, просідання ґрунту, карстові та зсувні процеси, комплексні гідрометеорологічні явища.
Загрози воєнного характеру
Україна перебуває в умовах збройної агресії РФ, на всій території виникають та постійно зростають загрози воєнного характеру, у тому числі щодо застосування ядерної та інших видів зброї масового знищення.
Відповідно до Порядку класифікації надзвичайних ситуацій за їх рівнями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 № 368 “Про затвердження Порядку класифікації надзвичайних ситуацій за їх рівнями” експертною комісією ДСНС України надзвичайну ситуацію класифіковано за кодом 40000 “НС воєнного характеру” та затверджено рівень НС – державний.
Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій
Проведення заходів у сфері захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, запобігання та оперативне реагування на них у значній мірі залежить від засобів зв’язку, оповіщення та інформування. Проводове мовлення у минулому як один із основних засобів інформування населення про заходи цивільного захисту на території міста за рядом причин не працює і потребує альтернативної заміни з використанням сучасних технологій. Потребує продовження вирішення вимог статей 30 та 31 Кодексу цивільного захисту України щодо встановлення на території міста, у т.ч. у місцях масового перебування людей, сигнально-гучномовних пристроїв та електронних інформаційних табло для оповіщення населення та передачі інформації з питань цивільного захисту.
Відповідно до статті 32 Кодексу цивільного захисту України захисні споруди цивільного захисту, споруди подвійного призначення, первинні (мобільні) та найпростіші укриття складають фонд захисних споруд цивільного захисту, є об’єктами такого фонду, мають стратегічне значення для забезпечення захисту населення і належать до засобів колективного захисту.
Потреба у фонді захисних споруд цивільного захисту визначається із розрахунку необхідності укриття всіх категорій населення за місцем роботи та за місцем проживання, а також інших категорій населення за місцем тимчасового перебування, у визначених законодавством випадках.
Виходячи з вищевикладеного, особливої важливості набуває вжиття заходів щодо збільшення об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту та приведення існуючих в готовність до використання за призначенням.
У зв’язку зі змінами у законодавстві у сфері цивільного захисту на сьогодні залишається невирішеним питання щодо забезпечення непрацюючого населення засобами індивідуального захисту органів дихання від бойових отруйних речовин.
Досвід роботи з проведення заходів, спрямованих на запобігання та ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій, свідчить, що тільки наявність резервних фінансових та матеріальних ресурсів може гарантовано забезпечити оперативне виконання необхідних робіт. Місто має матеріальний резерв, але він потребує постійного поповнення і розширення номенклатури для покращання ефективності реагування на можливі надзвичайні ситуації та їх попередження.
Відповідно до норм чинного законодавства навчання населення здійснюється за місцем роботи, місцем навчання, місцем проживання.
За місцем проживання непрацюючого населення навчання шляхом утвореним консультаційних пунктів цивільного захисту та здійсненням інформаційно-просвітницької роботи з питань поведінки в умовах надзвичайних ситуацій.
Аналізуючи питання навчання непрацюючого населення, викликає занепокоєння стан забезпечення процесу інформування населення шляхом виготовлення та розповсюдження тематичних матеріалів наочної агітації (буклетів, листівок, пам’яток, постерів, сіті-лайтів).
Реалізація державної політики у сфері цивільного захисту у м. Миколаєві протягом 2024 року здійснювалась у рамках виконання завдань і заходів міської цільової соціальної програми розвитку цивільного захисту м. Миколаєва на 2019-2024 роки.
У зв’язку із закінченням у 2024 році терміну дії зазначеної програми, враховуючи вимоги Кодексу цивільного захисту України, відповідно до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту визначених статтею 36-1 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” виникає необхідність у прийнятті міської цільової соціальної програми забезпечення цивільного захисту м. Миколаєва на 2025-2027 роки (далі – Програма).
Мета Програми
Метою Програми є:
1. Забезпечення підвищення рівня цивільного захисту населення та територій м. Миколаєва на 2025-2027 роки.
2. Зниження ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру (далі – надзвичайні ситуації), підвищення рівня безпеки населення і захищеності території міста від наслідків надзвичайних ситуацій, в тому числі надзвичайних ситуацій воєнного характеру.
Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування; строки та етапи виконання Програми
Оптимальним варіантом розв’язання проблеми захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру є реалізація державної політики у сфері цивільного захисту шляхом здійснення першочергових заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій з використанням ресурсів держави, міста, суб’єктів господарювання та інших джерел, не заборонених законодавством.
Забезпечення органами місцевого самоврядування ефективної реалізації державної політики у сфері цивільного захисту здійснюється шляхом виконання комплексу організаційних, управлінських та практичних заходів, зокрема:
- здійснення захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій;
- запобігання виникненню надзвичайних ситуацій;
- реагування на надзвичайні ситуації та їх ліквідацію;
- підготовка керівного складу, органів управління, сил цивільного захисту і населення до дій в умовах загрози та виникнення можливих надзвичайних ситуацій.
Зазначені заходи реалізуються шляхом:
- оповіщення та інформування органів місцевого самоврядування та населення;
- укриття людей у захисних спорудах цивільного захисту;
- здійснення евакуаційних заходів;
- інженерного захисту територій;
- медичного захисту людей;
- радіаційного і хімічного захисту людей та майна;
- навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях;
- моніторингу і прогнозування надзвичайних ситуацій;
- забезпечення техногенної та пожежної безпеки;
- реєстрації потенційно небезпечних об’єктів, об’єктів підвищеної небезпеки та потенційно небезпечних ділянок територій, ідентифікації та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки;
- управління та координація діями суб’єктів, залучених до запобігання або ліквідації надзвичайних ситуацій;
- організації життєзабезпечення постраждалого населення;
- проведення аварійно-відновлювальних робіт;
- відшкодування шкоди та надання допомоги особам, які постраждали внаслідок надзвичайної ситуації;
- організації підготовки та інформаційного забезпечення у сфері цивільного захисту.
Розв’язання проблем, визначених Програмою, та реалізація основних заходів цивільного захисту потребує залучення бюджетних коштів.
Орієнтовні обсяги та джерела фінансування Програми наведено у Паспорті цільової соціальної програми забезпечення цивільного захисту м. Миколаєва на 2025-2027 роки (додаток 1).
Обсяги фінансування Програми встановлюються під час затвердження бюджету міської територіальної громади на відповідний рік з урахуванням конкретних завдань та реальних можливостей бюджету.
Перелік завдань і заходів Програми та результативні показники
Правовою основою для визначення завдань і заходів Програми є Конституція України, Кодекс цивільного захисту України, Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні”, інші акти законодавства.
Відповідно до мети та пріоритетів розвитку цивільного захисту визначені такі основні завдання, а саме:
- забезпечення реальної готовності органів управління, сил та засобів цивільного захисту до оперативного реагування на надзвичайні ситуації і ліквідацію їх наслідків;
- проведення попереджувальних заходів у сфері захисту населення, техногенної та пожежної безпеки, з метою досягнення прийнятого рівня ризику виникнення надзвичайних ситуацій та зменшення людських і матеріальних втрат;
- розвиток створеного потенціалу засобів захисту населення, накопичення необхідних фінансових і матеріальних резервів, призначених для попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій;
- розроблення і впровадження заходів щодо безаварійного функціонування потенційно небезпечних об’єктів, систем життєзабезпечення міста, виконання вимог чинного законодавства у сфері цивільного захисту;
- розроблення та впровадження новітніх технологій, спрямованих на запобігання надзвичайних ситуацій;
- підтримання у готовності систем управління, оповіщення та зв’язку до застосування за призначенням;
- забезпечення обов’язковим обслуговуванням державними аварійно-рятувальними службами потенційно небезпечних об’єктів та окремих території міста згідно з чинним законодавством;
- скорочення застосування шкідливих речовин на об’єктах, які мають їх в технологічному виробництві шляхом послідовної їх модернізації на підставі передових та нешкідливих технологій;
- своєчасне проведення невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та організація життєзабезпечення постраждалого населення;
- надання оперативної допомоги населенню, з використанням засобів цивільного захисту, в разі виникнення несприятливих побутових або нестандартних ситуацій;
- оперативне оповіщення населення про виникнення або загрозу виникнення надзвичайної ситуації, своєчасне інформування про обстановку, яка склалася, заходи, що вживаються для запобігання надзвичайним ситуаціям, та подолання їх наслідків;
- підготовка населення, керівного складу і фахівців цивільного захисту до дій при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій.
Виконання Програми дасть змогу:
- підвищити ефективність реалізації державної політики у сфері техногенної і природної безпеки;
- покращити діяльність органів місцевого самоврядування в напрямку вирішення актуальних проблем захисту населення, об’єктів і територій від небезпечних факторів різного характеру;
- знизити втрати від надзвичайних ситуацій;
- поліпшити якість необхідних управлінських рішень щодо запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
- забезпечити ефективне використання коштів резервного фонду бюджету міста;
- забезпечити необхідний рівень безпеки проживання громадян;
- підвищити роль і вплив органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту.
Очікувані результати та обґрунтування ефективності виконання програмних заходів визначаються в конкретному, вимірювальному та порівняльному вигляді з економічних, соціальних та екологічних напрямків.
Результативні показники реалізації Програми
№ п/п | Показник | Одиниці виміру | 2025 рік | 2026 рік | 2027 рік | |
Поповнення міського матеріального резерву паливно-мастильними матеріалами та матеріалами, необхідними для запобігання виникненню та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, здійснення заходів з евакуації населення | ||||||
Показники затрат: | ||||||
1 | Обсяг видатків | тис. грн | 6518,00 | 7195,872 | 7620,429 | |
Показники продукту: | ||||||
1 | Матеріальний резерв міста | од. | 1 | 1 | 1 | |
2 | Кількість найменувань матеріальних засобів матеріального резерву міста, відповідно до номенклатури | од. | 52 | 52 | 52 | |
Показники ефективності: | ||||||
1 | Середня вартість 1 найменування матеріальних засобів | тис. грн | 125,00 | 138,00 | 147,00 | |
Показники якості: | ||||||
1 | Наповненість матеріального резерву міста відповідно до номенклатури | % | 100 | 100 | 100 | |
Фінансування заходів з постійного та обов’язкового аварійно-рятувального обслуговування територій та потенційно небезпечних об’єктів комунальної власності і заходів з рятування на водах | ||||||
Показники затрат: | ||||||
1 | Обсяг видатків на проведення заходів, спрямованих на виявлення та запобігання НС | тис. грн | 32119,368 | 35459,782 | 37551,909 | |
Показники продукту: | ||||||
1 | Площа міста | кв. км | 259,83 | 259,83 | 259,83 | |
2 | Кількість оперативних одиниць оперативно-рятувальної служби | од. | 4 | 4 | 4 | |
Показники ефективності: | ||||||
1 | Вартість постійного аварійно-рятувального обслуговування в співвідношенні до території міста | тис. грн/ кв. км | 123,6 | 136,5 | 144,5 | |
Показники якості: | ||||||
1 | Темп зростання вартості постійного аварійно-рятувального обслуговування порівняно з попереднім роком | % | 11,8 | 9,4 | 5,6 | |
Утримання та реконструкція (модернізація) міської системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій керівного складу та населення міста | ||||||
Показники затрат: | ||||||
1 | Сума витрат на утримання | тис. грн | 259,587 | 286,562 | 303,469 | |
2 | Сума витрат на реконструкцію (модернізацію) | тис. грн | 559,008 | 524,223 | 555,123 | |
Показники продукту: | ||||||
1 | Кількість об’єктів, які підлягають технічному обслуговуванню | од. | 108 | 112 | 116 | |
2 | Кількість об’єктів реконструкції | од. | 1 | 1 | 1 | |
3 | Кількість пристроїв, які планується встановити, налагодити та підключити | од. | 8 | 4 | 4 | |
Показники ефективності: | ||||||
1 | Середні витрати на технічне обслуговування та поточний ремонт одного пристрою | тис. грн | 2,404 | 2,559 | 2,616 | |
2 | Середні витрати на встановлення, налагодження та підключення одного пристрою | тис. грн | 34,938 | 118,710 | 125,714 | |
Показники якості: | ||||||
1 | Рівень готовності об’єктів оповіщення | % | 100 | 100 | 100 | |
2 | Рівень готовності об’єктів реконструкції | % | 60 | 80 | 100 | |
Утримання та приведення засобів колективного захисту (сховища, протирадіаційні укриття, споруди подвійного призначення та облаштування підвальних приміщень, які плануються до використання для укриття населення) в готовність до використання за призначенням, у тому числі проведення капітальних та поточних ремонтів | ||||||
Показники затрат: | ||||||
1 | Сума витрат на утримання та приведення засобів колективного захисту в готовність до використання за призначенням, у тому числі проведення капітальних та поточних ремонтів | тис. грн | 79382,060 | 87637,794 | 92808,424 | |
Показники продукту: | ||||||
1 | Кількість об’єктів утримання та приведення в готовність до використання за призначенням | од. | 85 | 90 | 95 | |
Показники ефективності: | ||||||
1 | Середні витрати на ремонт | тис. грн | 933,906 | 973,753 | 976,931 | |
Показники якості: | ||||||
1 | Рівень готовності об’єктів | % | 100 | 100 | 100 | |
Придбання та монтаж фільтровентиляційного та спеціальногообладнання для захисних споруд цивільного захисту комунальної форми власності | ||||||
Показники затрат: | ||||||
1 | Сума витрат на утримання, придбання та монтаж фільтровентиляційного та спеціального обладнання | тис. грн | 6322,000 | 6979,488 | 7391,278 | |
Показники продукту: | ||||||
1 | Кількість обладнання | од. | 110 | 120 | 130 | |
Показники ефективності: | ||||||
1 | Середні витрати на придбання та монтаж фільтровентиляційного та спеціального обладнання | тис. грн | 57,473 | 58,164 | 56,856 | |
Показники якості: | ||||||
1 | Рівень готовності об’єктів | % | 100 | 100 | 100 | |
Накопичення засобів індивідуального захисту, приладів радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного і хімічного контролю | ||||||
Для забезпечення непрацюючого населення | ||||||
Показники затрат: | ||||||
1 | Сума витрат на придбання засобів індивідуального захисту | тис. грн | 7920,0000 | 8743,680 | 9259,557 | |
Показники продукту: | ||||||
1 | Кількість засобів індивідуального захисту | од. | 4000 | 4000 | 4000 | |
Показники ефективності: | ||||||
1 | Середні витрати на придбання одиниці засобів індивідуального захисту | тис. грн | 1,980 | 2,186 | 2,315 | |
Показники якості: | ||||||
1 | Рівень забезпеченості населення засобами індивідуального захисту | % | 3 | 6 | 9 | |
Для забезпечення працівників суб’єктів господарювання, які призначаються до складу територіальних формувань та територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту | ||||||
Показники затрат: | ||||||
1 | Сума витрат на придбання засобів індивідуального захисту | тис. грн | 525,000 | 609,408 | - | |
Показники продукту: | ||||||
1 | Кількість засобів індивідуального захисту | од. | 200 | 200 | - | |
Показники ефективності: | ||||||
1 | Середні витрати на придбання одиниці засобів індивідуального захисту | грн | 2,625 | 3,047 | ||
Показники якості: | ||||||
1 | Рівень забезпеченості особового складу засобами індивідуального захисту | % | 50 | 50 | ||
Для забезпечення працівників органів місцевого самоврядування | ||||||
Показники затрат: | ||||||
1 | Сума витрат на придбання засобів індивідуального захисту | тис. грн | 258,000 | 284,832 | 301,638 | |
Показники продукту: | ||||||
1 | Кількість засобів індивідуального захисту | од. | 100 | 100 | 100 | |
Показники ефективності: | ||||||
1 | Середні витрати на придбання одиниці засобів індивідуального захисту | тис. грн | 2,580 | 2,842 | 3,016 | |
Показники якості: | ||||||
1 | Рівень забезпеченості працівників органів місцевого самоврядування засобами індивідуального захисту | % | 10 | 20 | 30 | |
Інформаційне забезпечення у сфері цивільного захисту | ||||||
Виготовлення та розповсюдження пам’яток для навчання населення щодо дій в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій | ||||||
Показники затрат: | ||||||
1 | Обсяг видатків на підготовку населення, керівного складу органів управління, сил та засобів, призначених для оперативного реагування на НС | тис. грн | 77,500 | 85,860 | 90,608 | |
Показники продукту: | ||||||
1 | Середня чисельність населення міста | тис. осіб | 425,00 | 425,00 | 425,00 | |
2 | Кількість розповсюджених пам’яток для населення | тис. од. | 12000 | 12000 | 12000 | |
Показники ефективності: | ||||||
1 | Середні витрати на виготовлення та розповсюдження пам’яток | тис. грн. | 0,006 | 0,007 | 0,008 | |
Показники якості: | ||||||
1 | Рівень охоплення населення | % | 3 | 3 | 3 | |
Забезпечення заходів з інформування населення через мережі регіонального та місцевого радіомовлення і телебачення | ||||||
Показники затрат | ||||||
1 | Обсяг видатків | тис. грн | 128,344 | 141,692 | 150,052 | |
Показники продукту | ||||||
1 | Обсяг інформування населення в ефірах радіостанцій і телебачення | хв. | 6000 | 6000 | 6000 | |
Показники ефективності | ||||||
1 | Середня вартість транслювання 1 хвилини | тис. грн | 0,021 | 0,024 | 0,025 | |
Показники якості: | ||||||
1 | Рівень охоплення аудиторії радіостанції/телеканалу інформаційним повідомленням | % | 100 | 100 | 100 |
Напрями діяльності та заходи Програми
Напрями діяльності та заходи Програми визначені в додатку 2.
Координація та контроль за ходом виконанням Програми
Організаційна робота щодо виконання визначених Програмою заходів покладається на відповідального виконавця.
Контроль за виконанням Програми покладається на управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради, яке здійснює:
- координацію заходів Програми;
- підготовку пропозицій щодо обсягів фінансування.
Співвиконавці Програми щороку до 20 січня надають до управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради інформацію про виконання заходів Програми за рік, що минув.
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради щорічно до 10 лютого надає узагальнену інформацію про хід виконання Програми постійній комісії міської ради з питань екології, природокористування, просторового розвитку, містобудування, архітектури і будівництва, регулювання земельних відносин.
Додатки до Програми:
1. Паспорт міської цільової програми забезпечення цивільного захисту м. Миколаєва на 2025-2027 роки.
2. Завдання і заходи з виконання міської цільової програми забезпечення цивільного захисту м. Миколаєва на 2025-2027 роки.
я
____________________________________________________
Додаток 1
до Програми
ПАСПОРТ
міської цільової соціальної програми
забезпечення цивільного захисту м. Миколаєва на 2025-2027 роки
1. Програму затверджено рішенням міської ради від ___________ №_____.
2. Ініціатор: управління з питань НС та ЦЗН Миколаївської міської ради.
3. Розробник Програми: управління з питань НС та ЦЗН Миколаївської міської ради.
4. Відповідальний виконавець: управління з питань НС та ЦЗН Миколаївської міської ради.
5. Співвиконавці: виконавчий комітет Миколаївської міської ради, адміністрації районів Миколаївської міської ради, департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради, управління освіти Миколаївської міської ради, управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради, управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради, управління капітального будівництва Миколаївської міської ради, управління у справах фізичної культури і спорту Миколаївської міської ради, КП ММР “Захист”.
6. Термін виконання: 2025-2027 роки.
7. Обсяги та джерела фінансування:
Джерела фінансування | Обсяг фінансування (тис. грн) | У тому числі за роками (тис. грн) | ||
2025 | 2026 | 2027 | ||
Бюджет міської територіальної громади | 462315,838 | 141482,336 | 156133,662 | 164699,84 |
Інші джерела фінансування | - | - | - | - |
Всього | 462315,838 | 141482,336 | 156133,662 | 164699,84 |
Примітка: обсяг фінансування Програми за рахунок коштів бюджет міської територіальної громади визначається на кожний окремий рік, після затвердження його рішенням Миколаївської міської ради у межах бюджетних асигнувань.
Додаток 2
до Програми
ЗАВДАННЯ І ЗАХОДИ
з виконання міської цільової програми забезпечення цивільного захисту м. Миколаєва на 2025-2027 роки
№ п/п | Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання) | Перелік заходів Програми | Строк виконання | Виконавці | Орієнтовані обсяги фінансування (тис. грн) | Очікуваний результат | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Всього | У тому числі за роками | ||||||||
2025 | 2026 | 2027 | |||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
1 | Удосконалення системи реагування на надзвичайні ситуації | 1.1. Поповнення міського матеріального резерву паливно-мастильними матеріалами та матеріалами, необхідними для запобігання виникненню та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, здійснення заходів з евакуації населення | 2025-2027 | Управління з питань НС та ЦЗН ММР | Всього: | 6518,00 | 7195,872 | 7620,429 | Забезпечення проведення невідкладних відновлювальних робіт і заходів, спрямованих на запобігання та ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій |
Кошти бюджету міської територіальної громади | 6518,00 | 7195,872 | 7620,429 | ||||||
Інші джерела фінансування | - | - | - | ||||||
2 | Забезпечення гарантованого рівня захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період | 2.1. Фінансування заходів з постійного та обов’язкового аварійно-рятувального обслуговування територій та потенційно небезпечних об’єктів комунальної власності і заходів з рятування на водах | 2025-2027 | Управління з питань НС та ЦЗН ММР | Всього: | 32119,368 | 35459,782 | 37551,909 | Ефективне запобігання та оперативне реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, випадки, пов’язані з небезпекою на воді |
Кошти бюджету міської територіальної громади | 32119,368 | 35459,782 | 37551,909 | ||||||
Інші джерела фінансування | - | - | - | ||||||
2.2. Утримання та реконструкція (модернізація) міської системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій керівного складу та населення міста | 2025-2027 | Управління з питань НС та ЦЗН ММР | Всього: | 818,595 | 810,785 | 858,592 | Забезпечення постійної готовності міської системи оповіщення та зв’язку | ||
Кошти бюджету міської територіальної громади | 818,595 | 810,785 | 858,592 | ||||||
Інші джерела фінансування | - | - | - | ||||||
2.3. Утримання та приведення засобів колективного захисту (сховища, протирадіаційні укриття, споруди подвійного призначення та облаштування підвальних приміщень, які плануються до використання для укриття населення) в готовність до використання за призначенням, у тому числі проведення капітальних та поточних ремонтів | 2025-2027 | Управління освіти ММР, департамент праці та соціального захисту населення ММР, управління охорони здоров’я ММР, управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР, управління з питань НС та ЦЗН ММР, КП “Захист”, департамент житлово-комунального господарства ММР, управління капітального будівництва ММР, управління у справах фізичної культури і спорту ММР | Всього: | 79382,060 | 87637,794 | 92808,424 | Забезпечення гарантованого захисту населення від надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період | ||
Кошти бюджету міської територіальної громади | 79382,060 | 87637,794 | 92808,424 | ||||||
Інші джерела фінансування | - | - | - | ||||||
2.4. Придбання та монтаж фільтровентиляційного та спеціального обладнання в об’єктах фонду захисних споруд цивільного захисту | 2025-2027 | Управління з питань НС та ЦЗН ММР, КП ММР “Захист” | Всього: | 6322,000 | 6979,488 | 7391,278 | Забезпечення гарантованого захисту населення від надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період | ||
Кошти бюджету міської територіальної громади | 6322,000 | 6979,488 | 7391,278 | ||||||
Інші джерела фінансування | - | - | - | ||||||
2.5. Накопичення засобів індивідуального захисту, приладів радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного і хімічного контролю | Забезпечення гарантованого захисту населення від надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період | ||||||||
2.5.1. Для забезпечення непрацюючого населення | 2025-2027 | Управління з питань НС та ЦЗН ММР | Всього: | 7920,000 | 8743,680 | 9259,557 | Забезпечення гарантованого захисту населення від надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період | ||
Кошти бюджету міської територіальної громади | 7920,000 | 8743,680 | 9259,557 | ||||||
Інші джерела фінансування | - | - | - | ||||||
2.5.2. Для забезпечення працівників суб’єктів господарювання, які призначаються до складу територіальних формувань та територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту | 2025-2027 | Управління з питань НС та ЦЗН ММР | Всього: | Забезпечення гарантованого захисту населення від надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період | |||||
Кошти бюджету міської територіальної громади | 525,000 | 609,408 | - | ||||||
Інші джерела фінансування | - | - | - | ||||||
2.5.3. Для забезпечення працівників органів місцевого самоврядування | 2025-2027 | Управління з питань НС та ЦЗН ММР | Всього: | 258,00 | 284,832 | 301,638 | Забезпечення гарантованого захисту населення від надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період | ||
Кошти бюджету міської територіальної громади | 258,00 | 284,832 | 301,638 | ||||||
Інші джерела фінансування | - | - | - | ||||||
2.6. Здійснення заходів з утилізації металевої ртуті та інших небезпечних речовин, виявлених на території міста | 2025-2027 | Управління з питань НС та ЦЗН ММР | Всього: | 13,469 | 14,869 | 15,747 | Забезпечення гарантованого захисту населення від надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період | ||
Кошти бюджету міської територіальної громади | 13,469 | 14,869 | 15,747 | ||||||
Інші джерела фінансування | - | - | - | ||||||
2.7. Задоволення продовольчих потреб цивільного населення, евакуацію/вивезення/переміщення цивільного населення із місцевості, де ведуться бойові дії, та небезпечних територій у безпечні місця, зокрема на оплату транспортних послуг, пально-мастильних матеріалів, облаштування місць розміщення громадян, які у зв’язку з бойовими діями залишили місце проживання/перебування, оплату інших заходів, спрямованих на підтримку цивільного населення в умовах воєнного стану | 2025-2027 | Виконавчий комітет ММР, адміністрації районів ММР, департамент праці та соціального захисту населення ММР, департамент житлово-комунального господарства ММР | Всього: | 7400,000 | 8169,600 | 8651,606 | Підтримка цивільного населення в умовах воєнного стану | ||
Кошти бюджету міської територіальної громади | 7400,000 | 8169,600 | 8651,606 | ||||||
Інші джерела фінансування | - | - | - | ||||||
3 | Інформаційне забезпечення у сфері цивільного захисту | 3.1. Виготовлення та розповсюдження пам’яток для навчання населення щодо дій в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій | 2025-2027 | Управління з питань НС та ЦЗН ММР | Всього: | 77,500 | 85,860 | 90,608 | Забезпечення інформування населення у сфері цивільного захисту |
Кошти бюджету міської територіальної громади | 77,500 | 85,860 | 90,608 | ||||||
Інші джерела фінансування | - | - | - | ||||||
3.2. Забезпечення заходів з інформування населення через мережі регіонального та місцевого радіомовлення і телебачення | 2025-2027 | Управління з питань НС та ЦЗН ММР | Всього: | 128,344 | 141,692 | 150,052 | |||
Кошти бюджету міської територіальної громади | 128,344 | 141,692 | 150,052 | ||||||
Інші джерела фінансування | - | - | - | ||||||
Разом за Програмою: | Всього: | 141482,236 | 156133,662 | 164699,840 | |||||
Кошти бюджету міської територіальної громади | 141482,236 | 156133,662 | 164699,840 | ||||||
Інші джерела фінансування | - | - | - |
ОНОВЛЕНО 16.12.2024