Мапа порталу

 

МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

 

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

РІШЕННЯ

 

від 26 червня 2024                              Миколаїв                                           № 1074

 

Про попередній розгляд проєкту рішення міської ради
«Про затвердження міської цільової Програми
«Миколаїв без бар’єрів» на 2024-2026 роки»

 

 

Розглянувши проєкт рішення міської ради «Про затвердження міської цільової Програми «Миколаїв без бар’єрів» на 2024-2026 роки», керуючись розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.04.2021 № 336-р «Про схвалення Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року», керуючись пунктом 1 частини другої статті 52, частиною шостою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міська рада

 

ВИРІШИВ:

 

1. Винести на розгляд Миколаївської міської ради проєкт рішення «Про  затвердження міської цільової Програми «Миколаїв без бар’єрів» на 2024?2026 роки».

 

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови Коренєва С.М.

 

 

 

Заступник міського голови                                                              Ю. АНДРІЄНКО

 


 

s-sz-026

 

 

 

 

Про затвердження міської цільової Програми «Миколаїв без бар’єрів» на 2024-2026 роки

 

 

З метою сприяння подальшому формуванню комплексної системи реабілітації та інтеграції осіб з інвалідністю, посилення соціального захисту осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, вирішення питання створення сприятливих умов для життєдіяльності цих осіб у місті, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.04.2021 № 336-р «Про схвалення Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року», Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», керуючись ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити міську цільову Програму «Миколаїв без бар’єрів» на 2024?2026 роки (далі – Програма, додається).

2. Керівникам виконавчих органів та комунальних підприємств Миколаївської міської ради, відповідальним за виконання розділів Програми, забезпечити виконання Програми та надати інформацію про хід її  виконання для узагальнення до департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради щороку, до 15 січня.

3. Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради (Василенку) щорічно, до 01 лютого року, наступного за звітним, інформувати постійну комісію міської ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту (Норд) про хід виконання Програми.

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії міської ради: з питань економічної і інвестиційної політики, планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку, підприємництва, наповнення бюджету та використання бюджетних коштів (Панченка), з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту (Норд), з питань прав людини, дітей, сім’ї, законності, гласності, антикорупційної політики, місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики (Кісельову), заступника міського голови Коренєва С.М.

 

 

Міський голова                                                                                         О. СЄНКЕВИЧ

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення міської ради

від _________________________

№  _________________________

 

 

 

 

МІСЬКА ЦІЛЬОВА ПРОГРАМА

«Миколаїв без бар’єрів»

на 2024-2026 роки

 


 

1. ВИЗНАЧЕННЯ ПРОБЛЕМИ, НА РОЗВ’ЯЗАННЯ ЯКОЇ

СПРЯМОВАНА ПРОГРАМА

 

Відповідно до Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Разом з тим, перед багатьма громадянами стоїть ряд бар’єрів у реалізації своїх прав, отриманні доступу до публічних послуг та повноцінної участі у культурному, політичному та суспільному житті. Ці бар’єри наявні у різних сферах – від доступності до громадських та житлових будівель до працевлаштування чи культурного життя.

Міська цільова Програма «Миколаїв без бар’єрів» на 2024-2026 роки (далі-Програма) спрямована на формування безперешкодного середовища для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права та отримувати послуги на рівні з іншими у межах реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, схваленої розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 14.04.2021 № 366-р «Про схвалення Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року» та від 25.04.2023 № 372-р «Про затвердження плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року», орієнтується на провідні документи щодо створення безбар’єрного простору, зокрема Конвенцію про права осіб з інвалідністю, ратифіковану Законом України від 16.12.2009 № 1767-VI, Європейську соціальну хартію (переглянуту), ратифіковану Законом України від 14.09.2006 № 137-V, Конвенцію Організації Об’єднаних Націй про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок.

Також Програма враховує заходи щодо виконання у Миколаївській міській територіальній громаді плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, затверджені рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 23.08.2023 № 662.

Відсутність безбар’єрного середовища не лише створює проблеми для мільйонів громадян, але і призводить до загального зниження рівня якості життя кожної людини. Виклики наявні у загальному доступі до інфраструктури (як фізичної, так і цифрової), а також у кожній сфері життя людини, зокрема ускладнений доступ до громадського транспорту та об’єктів фізичного оточення, відсутність адаптації інформації, сайтів та додатків для всіх громадян, суспільне несприйняття, бар’єри у доступі до освіти, роботи.

У місті Миколаєві проживає та перебуває велика кількість людей, що відчувають труднощі при самостійному пересуванні, отриманні послуг, необхідної інформації та/або при орієнтуванні в просторі. Це особи з інвалідністю, люди з тимчасовими порушеннями здоров’я, люди старшого віку та інші представники маломобільних груп населення. Потребують розвитку та удосконалення послуги, що надаються особам з порушенням зору, слуху, опорно-рухового апарату, мовлення, іншими стійкими порушеннями функцій організму.

Відповідно до статистичних даних про соціально незахищених категорій громадян, які зазначені у «Соціальному паспорті» департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, станом на 01.01.2024 в місті мешкають 19900 осіб з інвалідністю загального захворювання.

 

Категорії громадян

01.01.2022

01.01.2023

01.01.2024

1. Осіб з інвалідністю загального захворювання

16430

9662

19900

у т.ч. І групи

1278

631

1831

3. Дітей з інвалідністю віком до 18 років

2096

2132

2212

 

 Низький рівень доступності об’єктів інфраструктури та сфери обслуговування для осіб з інвалідністю зумовлює обмеження соціальних контактів та участі в житті суспільства, скорочує соціальні, освітні та економічні можливості. Потреба у створенні безперешкодного доступу в місті є досить значною, а кількість вирішених проблем в декілька десятків разів менше.

 

Показник

2021 рік

2022 рік

2023 рік

Кількість багатоповерхових житлових будинків, в яких мешкають особи з інвалідністю на кріслах колісних, які потребують облаштування пандусами

287

291

293

Кількість багатоповерхових житлових будинків, в яких мешкають особи з інвалідністю на кріслах колісних, під’їзди яких облаштовано пандусами

23

-

-

Кількість облаштованих похилих з’їздів в місті (під час ремонту тротуарної мережі)

51

-

38

Кількість одиниць доступного громадського транспорту для перевезення осіб з інвалідністю (з порушенням зору, слуху, на кріслах колісних)

23 автобуси

 

37 тролейбусів

23 автобуси

 

37 тролейбусів

32 автобуси

 

37 тролейбусів

1 трамвай

 

Одним з пріоритетних напрямків роботи у місті є сприяння зайнятості безробітних осіб, насамперед, осіб з інвалідністю, які стикаються з нерівною конкуренцією на ринку праці. З метою адаптації осіб з інвалідністю до сучасних умов ринку праці та професійної інтеграції у суспільство Миколаївською філією Миколаївського обласного центру зайнятості забезпечується надання їм профорієнтаційних послуг; організовується підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації відповідно до потреб ринку праці та рекомендації МСЕК. Тому особлива увага приділяється розвитку та удосконаленню системи профорієнтації, як важливому інструменту корегування кількісно – якісного дисбалансу між попитом на робочу силу та її пропозицією.

 

Показники сприяння зайнятості інвалідів у місті Миколаєві

2021-2023 років

 

Найменування показника

2021 рік (осіб)

2022 рік

(осіб)

2023рік

(осіб)

Станом на 01.01.2024

(осіб)

1. Чисельність осіб з інвалідністю, що отримували послуги у Миколаївській філії Миколаївського обласного центру зайнятості

612

372

500

120

1.1. з них мали статус безробітного

558

363

475

120

2. Чисельність осіб з інвалідністю, працевлаштованих за сприяння Миколаївської філії Миколаївського обласного центру зайнятості

62

10

63

-

3. Чисельність осіб з інвалідністю, залучених до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру

-

-

-

-

4. Чисельність осіб з інвалідністю, які проходили професійне навчання

7

5

12

-

5. Чисельність осіб з інвалідністю, охоплених профорієнтаційними послугами

502

276

450

110

 

Програма спрямована на розв’язання ключових проблем осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, недопущення відсторонення осіб з інвалідністю від інфраструктури, сфери обслуговування, обмеження їх соціальних контактів та участі в житті суспільства.

Таким чином, наявні такі виклики:

- відсутність системної політики щодо доступності міського середовища у місті Миколаєві;

- низький рівень забезпечення (пристосування) закладів комунальної та інших форм власності засобами підвищення доступності, впровадження розумних пристосувань, що не відповідають нормативам;

- низький рівень розвитку пішохідної інфраструктури, пішохідних шляхів та зон, безбар’єрних пішохідних переходів;

- недосконалість інформаційно-технологічної, навчально-методичної та організаційної системи підтримки процесів обстеження об’єктів на предмет доступності для маломобільних груп населення, бюджетування витрат на заходи із забезпечення доступності, проведення закупівель товарів та послуг з метою її підвищення, контролю ефективності заходів, що були реалізовані;

- відсутність єдиного джерела достовірної інформації про доступність міського середовища та послуг.

 

2. МЕТА ПРОГРАМИ

 

Мета Програми – створення безперешкодного середовища для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права, отримувати послуги на рівні з іншими шляхом інтегрування фізичної, інформаційної, цифрової, соціальної та громадянської, економічної та освітньої безбар’єрності до всіх сфер державної політики.

Реалізація Програми є комплексним процесом, що передбачає інтегрований розвиток фізичної, інформаційної, цифрової, соціальної та громадської, економічної та освітньої безбар’єрності в усіх сферах життєдіяльності громадян. Це процес пов’язаний з інфраструктурними, соціальними, психологічними та іншими перетвореннями та змінами, які сукупно спроможні перетворити місто Миколаїв на безбар’єрний простір.

 

3. ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ І ЗАСОБІВ РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМИ

 

Досягнення мети Програми реалізується шляхом:

- формування доступної інфраструктури та міського середовища;

- сприяння ефективній взаємодії між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, операторами будівельного ринку та сфери девелопменту, архітекторами, дизайнерами, експертами у сфері архітектури, урбаністики та інклюзії для створення безбар’єрного міського середовища та об’єктів інфраструктури;

- контролю за дотриманням вимог державних будівельних норм з інклюзивності;

- у процесі будівництва для створення комфортного і безпечного середовища;

- вжиття системних заходів та уніфікація створення безбар’єрного середовища у всіх елементах міського господарства;

- застосування чинних стандартів і норм, нових технологій, пов’язаних із покращанням у сфері забезпечення доступності, кращих міжнародних принципів універсального дизайну;

- розробка і впровадження міського дизайн-коду для засобів орієнтування та отримання інформації у міському середовищі;

- забезпечення необхідного для реалізації заходів фінансування.

 

4. ПЕРЕЛІК ЗАВДАНЬ І ЗАХОДІВ ПРОГРАМИ

ТА ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ

 

Досягнення мети Програми здійснюватиметься шляхом реалізації наступних завдань:

1. Забезпечення безперешкодного доступу до об’єктів інфраструктури міста.

2. Компенсація вартості послуг, наданих особам з інвалідністю.

3. Відшкодування вартості послуг, наданих особам з інвалідністю.

4. Забезпечення фізичної реабілітації учасників бойових дій.

5. Забезпечення рівних умов та можливостей для культурного (мистецького) та/або креативного вираження, провадження культурної діяльності, доступу до культурних послуг, культурних цінностей, культурної спадщини та інформації про них.

6. Створення інклюзивного освітнього середовища.

7. Забезпечення умов та рівних можливостей для занять фізичною культурою та спортом.

8. Забезпечення доступності для всіх інформації, яка надходить від суб’єктів владних повноважень.

9. Сприяння усвідомленню усіма громадянами важливості створення безбар’єрного простору та участь в житті суспільства без дискримінації.

10. Забезпечення доступності для всіх інформації, яку транслюють телерадіоорганізації та яка необхідна для участі у культурному житті, проведенні дозвілля і відпочинку та заняття спортом.

11. Забезпечення доступності для всіх інформації та комунікації в ході отримання публічних послуг.

12. Забезпечення рівних можливостей та вільного доступу до освіти.

13. Забезпечення доступності для всіх швидкісного Інтернету та засобів доступу до Інтернету.

14. Забезпечення усіх груп населення рівними правами та можливостями для соціального залучення та громадянської участі.

15. Сприяння реалізації державної політики підвищення рівня здоров’я та забезпечення фізичної активності населення.

16. Забезпечення безперешкодного доступу до об’єктів інфраструктури міста.

17. Сприяння реалізації державної політики підвищення рівня здоров’я та забезпечення фізичної активності населення.

18. Задоволення особливих освітніх потреб всіх учасників освітнього процесу.

19. Підвищення рівня зайнятості вразливих на ринку праці категорій населення.

Перелік заходів Програми викладено у додатку 2 до Програми.

 

Очікувані результати Програми

 

Послідовна реалізація та виконання заходів Програми сприятиме:

- створенню безбар’єрного простору у громаді,

- отриманню безперешкодного доступу до об’єктів фізичного оточення;

- отриманню інформації у найзручніший спосіб;

- отриманню спрощеного доступу до цифровізованих та аналогових державних та соціальних послуг;

- отриманню рівних умов участі у всіх сферах життя суспільства;

- отриманню умов та рівних можливостей для занять фізичною культурою та спортом;

- отриманню рівних умов та можливостей для культурного (мистецького) та/або креативного вираження, провадження культурної діяльності; доступу до культурних послуг, культурних цінностей, культурної спадщини та інформації про них;

- участі у політичних процесах та громадській діяльності;

- отримати рівні можливості та вільний доступ до освіти;

- отримати рівні умови та можливості у сфері зайнятості, а також заняття підприємництвом.

 

5. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

Фінансування заходів, визначених Програмою, здійснюється за рахунок коштів бюджету Миколаївської міської територіальної громади та інших джерел, не заборонених законодавством, у межах коштів, затверджених у бюджеті Миколаївської міської територіальної громади на зазначені цілі на відповідний рік.

У разі потреби можливі коригування Програми за рішенням Миколаївської міської ради шляхом уточнення окремих завдань і показників.

 

6. КООРДИНАЦІЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗА ХОДОМ

ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

 

Координацію та контроль за виконанням Програми здійснює відповідальний виконавець Програми – департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

Співвиконавці здійснюють аналіз стану реалізації Програми та щороку, до 15 січня, надають його до департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради із зазначенням результатів виконання заходів Програми та витрат на їх реалізацію.

Відповідальний виконавець щороку до 01 лютого інформує постійну комісію міської ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту про стан виконання заходів Програми.

 

____________________________________________________


 

Додаток 1

до Програми

 

 

ПACПOPT

міської цільової Програми «Миколаїв без бар’єрів»

на 2024-2026 роки

 

1. Програму затверджено рішенням міської ради від «__» __________ №___.

 

2. Ініціатор: департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

 

3. Розробник Програми: робоча група з питань підготовки міської цільової Програми «Миколаїв без бар’єрів».

3. Співрозробники:

3.1. Адміністрації районів міста Миколаївської міської ради.

3.2. Департамент економічного розвитку Миколаївської міської ради.

3.3. Департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради.

3.4. Департамент з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради.

3.5. Департамент архітектури та містобудування Миколаївської міської ради.

3.6. Управління державного архітектурно-будівельного контролю Миколаївської міської ради.

3.7. Управління охорони здоров’яМиколаївської міської ради.

3.8. Управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради.

3.9. Управління освіти Миколаївської міської ради.

3.10. Управління у справах фізичної культури і спорту Миколаївської міської ради.

3.11. Управління молодіжної політики Миколаївської міської ради.

3.12. Служба у справах дітей Миколаївської міської ради.

3.13. Управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій Миколаївської міської ради.

3.14. Управління капітального будівництва Миколаївської міської ради.

3.15. Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради.

3.16. Відділ стандартизації та впровадження електронного врядування Миколаївської міської ради.

3.17. Міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

3.18. Громадські організації (за узгодженням).

3.19. Громадська спілка «Всеукраїнське об’єднання організацій в інтересах осіб з інвалідністю «Ліга Сильних» (за узгодженням).

3.20. Міський комітет забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

3.21. Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

 

4. Відповідальний виконавець: департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

4. Співвиконавці:

4.1. Виконавчі органи Миколаївської міської ради.

4.2. Виконавчий комітет Миколаївської міської ради.

4.3. Адміністрації районів міста Миколаївської міської ради.

4.4. Департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради.

4.5. Департамент з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради.

4.6. Департамент архітектури та містобудування Миколаївської міської ради.

4.7. Управління охорони здоров’яМиколаївської міської ради.

4.8. Управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради.

4.9. Управління освіти Миколаївської міської ради.

4.10. Управління у справах фізичної культури і спорту Миколаївської міської ради.

4.11. Управління молодіжної політики Миколаївської міської ради.

4.12. Управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій Миколаївської міської ради.

4.13. Управління капітального будівництва Миколаївської міської ради.

4.14. Відділ стандартизації та впровадження електронного врядування Миколаївської міської ради.

4.15. Міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

4.16. Міський центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю.

4.17. Комунальна установа «Центр реінтеграції бездомних осіб».

4.18. Громадські організації осіб з інвалідністю (за узгодженням).

4.19. Міський комітет забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

4.20. Міський центр підтримки ветеранів війни.

4.21. Заклади охорони здоров’я міста.

4.22. Заклади освіти міста.

4.23. Заклади культури міста.

4.24. Заклади фізичної культури міста.

 

5. Термін виконання: 2024-2026 роки.

 

6. Обсяги та джерела фінансування

 

Джерела фінансування

Обсяги фінансування

(тис. грн)

У тому числі за роками (тис. грн)

2024

2025

2026

Всього (тис. грн),

у тому числі:

118465,7

36643,3

39955,7

41866,7

Бюджет Миколаївської міської територіальної громади

112225,7

34563,3

37875,7

39786,7

Інші джерела фінансування

6240,0

2080,0

2080,0

2080,0

 

 

 

Додаток 2

до Програми

 

 

ЗАВДАННЯ І ЗАХОДИ,

спрямовані на реалізацію міської цільової Програми «Миколаїв без бар’єрів » на 2024-2026 роки

 

з/п

Завдання

Програми

Перелік заходів Програми

Строк

виконання

заходу

Виконавці

Джерела фінансування

Орієнтовний обсяг фінансування (тис. грн)

Очікувані результати

Всього

2024

2025

2026

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Розділ 1. Фізична безбар’єрність

1.

Забезпечення безперешкодного доступу до об’єктів інфраструктури міста

1.1. Формування щорічного переліку об’єктів громадського призначення, які підлягають пристосуванню для осіб з інвалідністю, та затвердження його на засіданні міського комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури

2024-2026 роки

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради,

міський комітет забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури

 

-

-

-

-

  1. Сформовані щорічні переліки об’єктів громадського призначення, які підлягають пристосуванню для осіб з інвалідністю.

 

2. Переліки об’єктів громадського призначення, які підлягають пристосуванню для осіб з інвалідністю, затверджені міським комітетом забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

1.2. Формування списку осіб з інвалідністю для забезпечення безперешкодного доступу до багатоповерхових житлових будинків, в яких вони проживають, та надання його на розгляд міського комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури з подальшим поданням його до департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради

2024-2026 роки

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради,

департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради

 

-

-

-

-

  1. Сформований список осіб з інвалідністю для забезпечення безперешкодного доступу до багатоповерхових житлових будинків, в яких вони проживають.

 

  1. Список осіб з інвалідністю для забезпечення безперешкодного доступу до багатоповерхових житлових будинків, в яких вони проживають, надано на розгляд міського комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

 

  1. Список осіб з інвалідністю для забезпечення безперешкодного доступу до багатоповерхових житлових будинків, в яких вони проживають, подано до департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради.

1.3. Запровадження постійного моніторингу стану безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до будівель, приміщень, споруд цивільного захисту, закладів освіти, культури, соціального захисту, охорони здоров’я та спорту та надання їх результатів на розгляд міському комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури

2024-2026 роки

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради,

адміністрації районів міста Миколаївської міської ради,

управління освіти Миколаївської міської ради,

управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради,

управління у справах фізичної культури та спорту Миколаївської міської ради,

управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради,

громадські організації осіб з інвалідністю

 

-

-

-

-

  1. Запроваджено постійний моніторинг стану безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до будівель, приміщень, споруд цивільного захисту, закладів освіти, культури, соціального захисту, охорони здоров’я та спорту.

 

2. Результати постійного моніторингу подано на розгляд міському комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

1.4. Забезпечення доступності приміщень департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради та підпорядкованих департаменту установ

2024-2026 роки

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради,

управління капітального будівництва Миколаївської міської ради,

міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг),

міський центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю,

комунальна установа «Центр реінтеграції бездомних осіб»

Бюджет Миколаївської міської територіальної громади

1922,0

430,5

939,0

552,5

Забезпечено доступність до приміщень департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради

Інші джерела фінансування

-

-

-

-

1.5. Забезпечення доступності підпорядкованих установ, організацій та закладів охорони здоров’я

2024-2026 роки

Управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради,

заклади охорони здоров’я міста,

управління капітального будівництва Миколаївської міської ради

Бюджет Миколаївської міської територіальної громади

17500,0

6500,0

5500,0

5500,0

Забезпечено доступність підпорядкованих установ, організацій та закладів охорони здоров’я

Інші джерела фінансування

-

-

-

-

1.6. Забезпечення доступності до багатоквартирних будинків, які за рішенням міського комітету забезпечення доступності подані до департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради для реалізації

2024-2026 роки

Департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради,

управління капітального будівництва Миколаївської міської ради

Бюджет Миколаївської міської територіальної громади

13235,0

880,0

4752,0

7603,0

Забезпечено доступність до багатоквартирних будинків, які за рішенням міського комітету забезпечення доступності подані до департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради для реалізації

Інші джерела фінансування

-

-

-

-

1.7. Забезпечення доступності об’єктів благоустрою (вулично-дорожньої мережі, парків, скверів, набережних тощо)

2024-2026 роки

Управління капітального будівництва

Миколаївської міської ради,

адміністрації районів міста Миколаївської міської ради

Бюджет Миколаївської міської територіальної громади

43000,0

13000,0

14500,0

15500,0

Забезпечено доступність об’єктів благоустрою (вулично-дорожньої мережі, парків, скверів, набережних тощо)

Інші джерела фінансування

-

-

-

-

1.8. Впровадження адміністративних послуг з використанням сервісу «Мобільний адміністратор»

2024 рік

Департамент з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради,

департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради

 

-

-

-

-

Впроваджено адміністративні послуги з використанням сервісу «Мобільний адміністратор»

1.9. Забезпечення надання адміністративних послуг для людей з порушенням слуху з використанням системи відеозв’язку («Сервіс-УТОГ»)

2024-2026 роки

Департамент з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради

 

-

-

-

-

Забезпечено надання адміністративних послуг для людей з порушенням слуху з використанням системи відеозв’язку («Сервіс-УТОГ»)

1.10. Формування списку осіб з порушеннями опорно-рухового апарату, які мешкають у будинках багатоповерхової забудови, з метою забезпечення першочергового ремонту ліфтів

2024-2026 роки

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради,

департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради

 

-

-

-

-

Сформовано список осіб з порушеннями опорно-рухового апарату, які мешкають у будинках багатоповерхової забудови, з метою забезпечення першочергового ремонту ліфтів

1.11. Забезпечення озвучення на зупинках громадського транспорту повідомлень номера маршруту та озвучення зупинок та номерів маршрутів у салонах рухомого складу міського громадського транспорту

2024-2026 роки

Виконавчий комітет Миколаївської міської ради,

управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій Миколаївської міської ради

Бюджет Миколаївської міської територіальної громади

4557,0

1557,0

1500,0

1500,0

  1. Забезпечено озвучення на зупинках громадського транспорту повідомлень номера маршруту.

 

2. Забезпечено озвучення зупинок та номерів маршрутів у салонах рухомого складу міського громадського транспорту.

Інші джерела фінансування

-

-

-

-

1.12. Проведення роботи з перевізниками щодо включення до навчальних програм тематичних занять із транспортного обслуговування осіб з інвалідністю, у тому числі щодо коректної комунікації, супроводу та надання допомоги, а до посадових інструкцій водіїв, контролерів, диспетчерів та інших працівників, які залучені до надання транспортних послуг населенню – обов’язків щодо транспортного обслуговування осіб з інвалідністю, у тому числі щодо коректної комунікації, супроводу та надання допомоги

2024-2026 роки

Управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій Миколаївської міської ради

 

-

-

-

-

  1. До навчальних програм водіїв, контролерів, диспетчерів та інших працівників, які залучені до надання транспортних послуг населенню, включено тематичні заняття із транспортного обслуговування осіб з інвалідністю, у тому числі щодо коректної комунікації, супроводу та надання допомоги.

 

  1. До посадових інструкцій водіїв, контролерів, диспетчерів та інших працівників, які залучені до надання транспортних послуг населенню, включено обов’язки щодо транспортного обслуговування осіб з інвалідністю, у тому числі щодо коректної комунікації, супроводу та надання допомоги.

1.13. Врахування принципів безбар’єрності та інклюзивності при розробленні та коригуванні генерального плану, проєктів землеустрою при будівництві та реконструкції об’єктів житлового та громадського призначення, при розміщенні тимчасових споруд . Запровадження на місцевому рівні системи контролю за дотриманням вимог Державних будівельних норм з інклюзивності при розробці проєктно-кошторисної документації

2024-2026 роки

Департамент архітектури та містобудування Миколаївської міської ради

 

-

-

-

-

  1. 1.  Запроваджено механізм врахування принципів безбар’єрності та інклюзивності при розробленні та коригуванні генерального плану, проєктів землеустрою при будівництві та реконструкції об’єктів житлового та громадського призначення, при розміщенні тимчасових споруд.

 

  1. На місцевому рівні запроваджено систему контролю за дотриманням вимог Державних будівельних норм з інклюзивності при розробці проєктно-кошторисної документації.

1.14. Запровадження системи контролю за дотриманням вимог Державних будівельних норм щодо інклюзивності до об’єктів благоустрою міста (доріг, тротуарів, зупинок громадського транспорту, скверів, дитячих майданчиків, пляжів тощо) при їхньому будівництві, проведенні поточного або капітального ремонту, та утриманні.

Запровадження на місцевому рівні системи контролю за дотриманням вимог Державних будівельних норм з інклюзивності при розробці проєктно-кошторисної документації

2024-2026 роки

Адміністрації районів Миколаївської міської ради,

департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради,

департамент архітектури та містобудування Миколаївської міської ради

 

-

-

-

-

  1. Запроваджено систему контролю за дотриманням вимог Державних будівельних норм щодо інклюзивності об’єктів благоустрою міста (доріг, тротуарів, зупинок громадського транспорту, скверів, дитячих майданчиків, пляжів тощо) при їхньому будівництві, проведенні поточного або капітального ремонту, та утриманні.

 

2. На місцевому рівні запроваджено систему контролю за дотриманням вимог Державних будівельних норм з інклюзивності при розробці проєктно-кошторисної документації.

1.15. Забезпечення своєчасного та належного реагування органів місцевого самоврядування на звернення громадян щодо недотримання вимог доступності об’єктів фізичного оточення

2024-2026 роки

Виконавчі органи Миколаївської міської ради

 

-

-

-

-

Забезпечено своєчасне та належне реагування органів місцевого самоврядування на звернення громадян щодо недотримання вимог доступності об’єктів фізичного оточення

1.16. Врахування підходів гендерної чутливості, дружності до сімей з дітьми та маломобільних груп населення під час будівництва, реконструкції закладів охорони здоров’я

2024-2026 роки

Управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради,

заклади охорони здоров’я міста

 

-

-

-

-

Запроваджено механізм врахування підходів гендерної чутливості, дружності до сімей з дітьми та маломобільних груп населення під час будівництва, реконструкції закладів охорони здоров’я

2.

Компенсація вартості послуг, наданих особам з інвалідністю

2.1. Компенсація вартості послуг за проходження теоретичної підготовки та надання практичних навичок керування транспортним засобом з ручним керуванням в акредитованих навчальних центрах для людей з інвалідністю

2024-2026 роки

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради

Бюджет Миколаївської міської територіальної громади

-

-

-

-

Здійснено компенсацію вартості послуг за проходження теоретичної підготовки та надання практичних навичок керування транспортним засобом з ручним керуванням в акредитованих навчальних центрах для людей з інвалідністю

Інші джерела фінансування

2940,0

980,0

980,0

980,0

3.

Відшкодування вартості послуг, наданих особам з інвалідністю

3.1. Відшкодування вартості послуг на проведення переобладнання автомобільного засобу після отримання водійського посвідчення з подальшою перереєстрацією переобладнаного транспортного засобу в Територіальному сервісному центрі МВС

2024-2026 роки

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради

Бюджет Миколаївської міської територіальної громади

-

-

-

-

Здійснено відшкодування вартості послуг на проведення переобладнання автомобільного засобу після отримання водійського посвідчення з подальшою перереєстрацією переобладнаного транспортного засобу в Територіальному сервісному центрі МВС

Інші джерела фінансування

3000,0

1000,0

1000,0

1000,0

4.

Забезпечення рівних умов та можливостей для культурного (мистецького) та/або креативного вираження, провадження культурної діяльності, доступу до культурних послуг, культурних цінностей, культурної спадщини та інформації про них

4.1. Забезпечення доступності підпорядкованих управлінню з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради установ, організацій та закладів

2024-2026 роки

Управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради, заклади культури міста,

управління капітального будівництва

Миколаївської міської ради

Бюджет Миколаївської міської територіальної громади

5760,9

4760,9

1000,0

-

Забезпечено доступність підпорядкованих установ, організацій та закладів культури

Інші джерела фінансування

-

-

-

-

5.

Створення інклюзивного освітнього середовища

5.1. Забезпечення доступності підпорядкованих управлінню освіти Миколаївської міської ради установ, організацій та закладів

2024-2026 роки

Управління освіти Миколаївської міської ради, заклади освіти міста,

управління капітального будівництва Миколаївської міської ради

Бюджет Миколаївської міської територіальної громади

16450,0

5200,0

5400,0

5850,0

Забезпечено доступність підпорядкованих установ, організацій та закладів освіти

Інші джерела фінансування

-

-

-

-

6.

Забезпечення умов та рівних можливостей для занять фізичною культурою та спортом

6.1. Забезпечення доступності підпорядкованих управлінню у справах фізичної культури та спорту  Миколаївської міської ради установ, організацій та закладів фізкультури та спорту

2024-2026 роки

Управління у справах фізичної культури та спорту Миколаївської міської ради,

заклади фізичної культури міста,

управління капітального будівництва

Миколаївської міської ради

Бюджет Миколаївської міської територіальної громади

7386,9

1435,6

3419,4

2531,9

Забезпечено доступність підпорядкованих установ, організацій та закладів фізкультури та спорту

Інші джерела фінансування

-

-

-

-

Розділ 2. Інформаційна безбар’єрність

7.

Забезпечення доступності для всіх інформації, яка надходить від суб’єктів владних повноважень

7.1. Надання на офіційних вебсайтах та сторінках соціальних мереж актуальної інформації про стан доступності об’єктів інфраструктури міста для осіб з інвалідністю, у тому числі з порушеннями зору та слуху

2024-2026 роки

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради,

відділ стандартизації та впровадження електронного врядування Миколаївської міської ради

 

-

-

-

-

На офіційних вебсайтах та сторінках соціальних мереж надано актуальну інформацію про стан доступності об’єктів інфраструктури міста для осіб з інвалідністю, у тому числі з порушеннями зору та слуху

7.2. Забезпечення розміщення на офіційному вебсайті міста розділу «Доступність», в якому передбачити висвітлення актуальної інформації щодо: нормативно-правових актів, що стосуються питань осіб з інвалідністю, діючих програм, звітів щодо доступності об’єктів житлового та громадського призначення для маломобільних груп населення, рішень комітету доступності, фото- та відеоматеріалів відповідної тематики, а також статистичної інформації щодо доступності

2024-2026 роки

Відділ стандартизації та впровадження електронного врядування Миколаївської міської ради

 

-

-

-

-

На офіційному вебсайті міста розміщено розділ «Доступність», в якому висвітлюється актуальна інформація щодо: нормативно-правових актів, що стосуються питань осіб з інвалідністю, діючих програм, звітів щодо доступності об’єктів житлового та громадського призначення для маломобільних груп населення, рішень комітету доступності, фото- та відеоматеріалів відповідної тематики, а також статистичної інформації щодо доступності

7.3. Забезпечення доступності офіційного сайту департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради для користувачів з порушенням зору

2024-2026 роки

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради

Бюджет Миколаївської міської територіальної громади   

60,0

-

60,0

-

Офіційний сайт департаменту є доступним для користувачів з порушенням зору

Інші джерела фінансування

-

-

-

-

7.4. Розробка та оприлюднення для публічного доступу та постійне оновлення інтерактивної мапи «Миколаїв – без бар’єрів»

2024-2026 роки

Департамент архітектури та містобудування Миколаївської міської ради,

відділ стандартизації та впровадження електронного врядування Миколаївської міської ради

 

-

-

-

-

  1. Розроблено та оприлюднено для публічного доступу інтерактивну мапу «Миколаїв – без бар’єрів».

 

2. Здійснюється постійне оновлення інтерактивної мапи «Миколаїв – без бар’єрів».

7.5. Придбання та використання «Довідника безбар’єрності» у професійному спілкуванні та під час підготовки документів

2024-2026 роки

Виконавчі органи Миколаївської міської ради

 

-

-

-

-

«Довідник безбар’єрності» використовується у професійному спілкуванні та під час підготовки документів

8.

Сприяння усвідомленню усіма громадянами важливості створення безбар’єрного простору та участь в житті суспільства без дискримінації

8.1. Виготовлення та розміщення соціальної реклами, що висвітлює цінності рівності та поваги до різноманіття, а також необхідності реалізації положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, у тому числі щодо розумного пристосування та універсального дизайну, у вигляді фото- та відео-контенту, розміщення відповідної реклами на рекламних конструкціях у м. Миколаїв

2024-2026 роки

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради

Бюджет Миколаївської міської територіальної громади

100,0

-

50,0

50,0

Виготовлено та розміщено соціальну рекламу, що пропагує цінності рівності та поваги до різноманіття, а також необхідності реалізації положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, у тому числі щодо розумного пристосування та універсального дизайну, у вигляді фото- та відео- контенту

Інші джерела фінансування

-

-

-

-

9.

Забезпечення доступності для всіх інформації, яку транслюють телерадіоорганізації та яка необхідна для участі у культурному житті, проведенні дозвілля і відпочинку та заняття спортом

9.1. Організація викладення новин та іншої важливої інформації у форматі легкого читання. Забезпечення виготовлення та показ програм власного виробництва (інформаційних, освітніх, художніх і дитячих) із використанням жестової мови

2024-2026 роки

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради

Бюджет Миколаївської міської територіальної громади

895,5

298,5

298,5

298,5

  1. 1.Організовано викладення новин та іншої важливої інформації у форматі легкого читання.

 

2. Здійснено виготовлення та показ програм власного виробництва (інформаційних, освітніх, художніх і дитячих) із використанням жестової мови.

Інші джерела фінансування

-

-

-

-

10.

Сприяння усвідомленню усіма громадянами важливості створення безбар’єрного простору та участь в житті суспільства без дискримінації

10.1. Розміщення соціальної реклами в медичних закладах міста

2024-2026 роки

Управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради,

заклади охорони здоров’я міста

Бюджет Миколаївської міської територіальної громади

24,9

8,3

8,3

8,3

Соціальну рекламу розміщено в медичних закладах міста

Інші джерела фінансування

-

-

-

-

11.

Забезпечення доступності для всіх інформації та комунікації в ході отримання публічних послуг

11.1. Розміщення інформації про послуги для ветеранів на інформаційних сайтах медичних закладів міста

2024-2026 роки

Управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради,

заклади охорони здоров’я міста

 

-

-

-

-

Інформація про послуги для ветеранів розміщена на інформаційних сайтах медичних закладів міста

11.2. Забезпечення технічних можливостей для забезпечення перекладу українською жестовою мовою через відеозв’язок шляхом виклику перекладача жестової мови для осіб з порушенням слуху, в реєстратурах і кабінетах лікарів медичних закладів міста

2024-2026 роки

Управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради,

заклади охорони здоров’я міста

Бюджет Миколаївської міської територіальної громади

900,0

300,0

300,0

300,0

У реєстратурах і кабінетах лікарів медичних закладів міста створено технічні можливості для забезпечення перекладу українською жестовою мовою через відеозв’язок шляхом виклику перекладача жестової мови для осіб з порушенням слуху

Інші джерела фінансування

-

-

-

-

3. Цифрова безбар’єрність

12.

Забезпечення доступності для всіх швидкісного Інтернету та засобів доступу до Інтернету

12.1. Проведення комп’ютеризації та забезпечення підключення закладів соціальної інфраструктури до фіксованого широкосмугового доступу до Інтернету із швидкістю не менше 100 Мбіт/с та облаштування зон вільного WI-FI доступу до мережі Internet у громадських просторах, будівлях та спорудах

2024-2026 роки

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, міський територіальний центр соціального обслуговування

(надання соціальних послуг)

Бюджет Миколаївської міської територіальної громади

56,0

-

56,0

-

1. Проведено комп’ютеризацію закладів соціальної інфраструктури.

 

2. Забезпечено підключення закладів соціальної інфраструктури до фіксованого широкосмугового доступу до Інтернету із швидкістю не менше 100 Мбіт/с та облаштовано зони вільного WI?FI доступу до мережі Internet у громадських просторах, будівлях та спорудах.

Інші джерела фінансування

-

-

-

-

12.2. Актуалізація та здійснення аналізу даних щодо поточного стану забезпечення закладів охорони здоров’я доступом до швидкісного Інтернету та засобами доступу до нього

2024-2026 роки

Управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради,

заклади охорони здоров’я міста

 

-

-

-

-

1. Актуалізовано дані щодо поточного стану забезпечення закладів охорони здоров’я доступом до швидкісного Інтернету та засобами доступу до нього.

 

2. Здійснено аналіз актуалізованих даних щодо поточного стану забезпечення закладів охорони здоров’я доступом до швидкісного Інтернету та засобами доступу до нього.

12.3. Формування плану залучення ресурсів та забезпечення закладів охорони здоров’я доступом до швидкісного Інтернету та засобами доступу до нього

2024-2026 роки

Управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради,

заклади охорони здоров’я міста

Бюджет Миколаївської міської територіальної громади

247,5

82,5

82,5

82,5

Сформовано план залучення ресурсів та забезпечення закладів охорони здоров’я доступом до швидкісного Інтернету та засобами доступу до нього

Інші джерела фінансування

300,0

100,0

100,0

100,0

Розділ 4. Суспільна та громадянська безбар’єрність

13.

Забезпечення усіх груп населення рівними правами та можливостями для соціального залучення та громадянської участі

13.1. Створення у виконавчих органах Миколаївської міської ради умов прийому осіб з порушеннями слуху із застосуванням онлайн додатків безкоштовного перекладу на українську жестову мову, інших технічних засобів перекладу та/ або допоміжних засобів передачі звукової інформації на слухові апарати (індукційна петля)

2024-2026 роки

Виконавчі органи Миколаївської міської ради

 

-

-

-

-

У виконавчих органах Миколаївської міської ради створено умови для прийому осіб з порушеннями слуху із застосуванням онлайн додатків безкоштовного перекладу на українську жестову мову, інших технічних засобів перекладу та/або допоміжних засобів передачі звукової інформації на слухові апарати (індукційна петля)

13.2. Створення умов для залучення осіб з інвалідністю до гуртків, секцій у закладах культури, освіти, фізкультури та спорту

2024-2026 роки

Управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради,

управління освіти Миколаївської міської ради,

управління у справах фізичної культури та спорту Миколаївської міської ради

 

-

-

-

-

Створено умови для залучення осіб з інвалідністю до гуртків, секцій у закладах культури, освіти, фізкультури та спорту

13.3. Розвиток соціальної та громадської участі молоді, яка постраждала внаслідок війни (зокрема осіб з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб) шляхом забезпечення безбар’єрного доступу до участі у засіданнях ради з питань молодіжної політики при міському голові

2024-2026 роки

Управління молодіжної політики Миколаївської міської ради

 

-

-

-

-

Забезпечено безбар’єрний доступ до участі у засіданнях ради з питань молодіжної політики при міському голові

13.4. Проведення тренінгів для представників молодіжних рад, зокрема осіб з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб, які постраждали внаслідок війни, щодо участі у процесах ухвалення рішень

2024-2026 роки

Управління молодіжної політики Миколаївської міської ради

 

-

-

-

-

Проведено тренінги для представників молодіжних рад, зокрема осіб з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб, які постраждали внаслідок війни, щодо участі у процесах ухвалення рішень

13.5. Проведення інформаційно-просвітницьких заходів (акції, форуми, тренінги) для молоді стосовно інструментів участі молоді у громадському та політичному житті

2024-2026 роки

Управління молодіжної політики Миколаївської міської ради

 

-

-

-

-

Проведено інформаційно-просвітницькі заходи (акції, форуми, тренінги) для молоді стосовно інструментів участі молоді у громадському та політичному житті

13.6. Заохочення та впровадження у політичне, суспільне, культурне життя практик діалогу між різними групами населення та суб’єктами прийняття рішень

2024-2026 роки

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради

 

-

-

-

-

1. Проведено модернізацію відкритих громадських просторів.

 

2. Створено нові відкриті та безбар’єрні громадські простори.

14.

Сприяння реалізації державної політики підвищення рівня здоров’я та забезпечення фізичної активності населення

14.1. Проведення гендерно чутливих інформаційно-просвітницьких заходів для зміцнення здоров’я населення, раннього виявлення захворювань, формування навичок здорового способу життя, зокрема щодо зниження рівня поширеності тютюнопаління, відповідальної самозбережувальної поведінки

2024-2026 роки

Управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради,

заклади охорони здоров’я міста

Бюджет Миколаївської міської територіальної громади

30,0

10,0

10,0

10,0

Проведено гендерно чутливі інформаційно-просвітницькі заходи для зміцнення здоров’я населення, раннього виявлення захворювань, формування навичок здорового способу життя, зокрема щодо зниження рівня поширеності тютюнопаління, відповідальної самозбережуваль-ної поведінки

Інші джерела фінансування

-

-

-

-

14.2. Збільшення охоплення послугою раннього втручання в закладах охорони здоров’я за принципом раннього виявлення дітей, які мають порушення розвитку або в яких існує ризик виникнення таких порушень

2024-2026 роки

Управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради,

заклади охорони здоров’я міста

 

-

-

-

-

Збільшено охоплення послугою раннього втручання в закладах охорони здоров’я за принципом раннього виявлення дітей, які мають порушення розвитку або в яких існує ризик виникнення таких порушень

15.

Забезпечення доступності для всіх інформації та комунікації в ході отримання публічних послуг

15.1. Розроблення пам’ятки Захисника і Захисниці України для отримання компенсаційної реабілітації, зокрема направлення до закладів охорони здоров’я/реабілітаційних закладів, які надають реабілітаційні послуги

2024-2026 роки

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради,

управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради,

заклади охорони здоров’я міста,

Миколаївський міський центр підтримки ветеранів війни

 

-

-

-

-

Розроблено пам’ятку Захисника і Захисниці України для отримання компенсаційної реабілітації, зокрема направлення до закладів охорони здоров’я/реабілітаційних закладів, які надають реабілітаційні послуги

Розділ 5. Освітня безбар’єрність

16.

Задоволення особливих освітніх потреб всіх учасників освітнього процесу

16.1. Забезпечення психолого - педагогічного та соціального супроводу дітей з інвалідністю та з особливими освітніми потребами у навчальних закладах з інклюзивним (інтегрованим) навчанням

2024-2026 роки

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради,

управління освіти Миколаївської міської ради,

Міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

-

-

-

-

Запроваджено систему психолого-педагогічного та соціального супроводу дітей з інвалідністю та з особливими освітніми потребами у навчальних закладах з інклюзивним (інтегрованим) навчанням

16.2. Забезпечення корекційно розвиваючих занять для дітей з особливими освітніми потребами та придбання спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку, які дають змогу дитині опанувати освітню програму

2024-2026 роки

Управління освіти  Миколаївської міської ради

 

-

-

-

-

Запроваджено систему корекційно розвиваючих занять для дітей з особливими освітніми потребами та придбання спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку, які дають змогу дитині опанувати освітню програму

17.

Сприяння усвідомленню усіма громадянами важливості створення безбар’єрного простору та участь в житті суспільства без дискримінації

17.1. Проведення у закладах освіти занять з питань захисту прав здобувачів освіти з інвалідністю та з особливими освітніми потребами, що пропагують цінності рівності та поваги до різноманіття

2024-2026 роки

Управління освіти Миколаївської міської ради,

заклади освіти міста

 

-

-

-

-

У закладах освіти проведено заняття з питань захисту прав здобувачів освіти з інвалідністю та з особливими освітніми потребами, що пропагують цінності рівності та поваги до різноманіття

18.

Забезпечення рівних можливостей та вільного доступу до освіти

18.1. Закупівля аудіокниг та книг, надрукованих шрифтом Брайля, для дітей, підлітків та дорослих

2024-2026 роки

Управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради, заклади культури міста

Бюджет Миколаївської міської територіальної громади

100,0

100,0

-

-

Здійснено закупівлю  аудіокниг та книг, надрукованих шрифтом Брайля, для дітей, підлітків та дорослих

Інші джерела фінансування

 

 

 

 

               

 

 

 

 

Додаток 3

до Програми

 

 

РЕЗУЛЬТАТИВНІ ПОКАЗНИКИ

міської цільової Програми «Миколаїв без бар’єрів» на 2024-2026 роки

 

Назва заходу

Показники

2024

2025

2026

Розділ 1. Фізична безбар’єрність

1.4. Забезпечення доступності приміщень департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради та підпорядкованих департаменту установ

Показники затрат:

Обсяг видатків на проведення поточного ремонту туалетних кімнат структурних підрозділів департаменту (тис. грн)

 

-

 

100,0

 

-

Показники продукту:

Кількість туалетних кімнат, які потребують поточного ремонту (од.)

 

-

 

4

 

-

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на проведення поточного ремонту туалетних кімнат структурних підрозділів департаменту (тис. грн)

 

-

 

25,0

 

-

Показники якості:

Питома вага туалетних кімнат, відремонтованих з дотриманням вимог ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (%)

 

-

 

100,0

 

-

Показники затрат:

Обсяг видатків на проведення поточного ремонту пандусу в УСВіК Корабельного району (тис. грн)

 

-

 

150,0

 

-

Показники продукту:

Кількість пандусів, які потребують поточного ремонту (од.)

 

-

 

1

 

-

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на поточний ремонт пандусу в УСВіК Корабельного району (тис. грн)

 

-

 

150,0

 

-

Показники якості:

Питома вага пандусів, відремонтованих з дотриманням вимог ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», до запланованих (%)

 

-

 

100,0

 

-

Показники затрат:

Обсяг видатків на встановлення міжкімнатних дверей в УСВіК Корабельного району (тис. грн)

 

-

 

90,0

 

-

Показники продукту:

Кількість міжкімнатних дверей, що відповідають вимогам ДБН В.2.2?40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (од.)

 

-

 

14

 

-

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на встановлення міжкімнатних дверей (тис. грн)

 

-

 

6,4

 

-

Показники якості:

Питома вага встановлених міжкімнатних дверей, що відповідають вимогам ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (%)

 

-

 

100,0

 

-

Показники затрат:

Обсяг видатків на встановлення вхідних дверей в УСВіК Корабельного району (тис. грн)

 

-

 

10,0

 

-

Показники продукту:

Кількість вхідних дверей, що відповідають вимогам ДБН В.2.2?40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (од.)

 

-

 

1

 

-

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на встановлення вхідних дверей (тис. грн)

 

-

 

10,0

 

-

Показники якості:

Питома вага встановлених вхідних дверей, що відповідають вимогам ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (%)

 

-

 

100,0

 

-

Показники затрат:

Обсяг видатків на проведення поточного ремонту сходів до приміщення УСВіК Корабельного району (тис. грн)

 

-

 

50,0

 

-

Показники продукту:

Кількість приміщень, які потребують поточного ремонту сходів (од.)

 

-

 

1

 

-

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на проведення поточного ремонту сходів, (тис. грн)

 

-

 

50,0

 

-

Показники якості:

Питома вага відремонтованих сходів, що відповідають вимогам ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (%)

 

-

 

100,0

 

-

Показники затрат:

Обсяг видатків на придбання табличок зі шрифтом Брайля для приміщення УСВіК Інгульського району (тис. грн)

 

-

 

30,0

 

-

Показники продукту:

Кількість придбаних табличок зі шрифтом Брайля, що відповідають вимогам ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (од.)

 

-

 

74

 

-

Показники ефективності:

Середня вартість придбаних табличок зі шрифтом Брайля (тис. грн)

 

-

 

0,405

 

-

Показники якості:

Питома вага, придбаних табличок зі шрифтом Брайля, що відповідають вимогам ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (%)

 

-

 

100,0

 

-

Показники затрат:

Обсяг видатків на проведення поточного ремонту покриття міського центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю та осіб з інвалідністю за адресою: вул. Погранична, 13 (тис. грн)

 

-

 

-

 

400,0

Показники продукту:

Площа укладання плитки (кв. м)

 

-

 

-

 

250,0

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на 1 кв. м (тис. грн)

 

-

 

-

 

1,6

Показники якості:

Питома вага відремонтованого покриття Центру, що відповідає вимогам ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (%)

 

-

 

-

 

100,0

Показники затрат:

Обсяг видатків на поточний ремонт туалетних кімнат Центру (тис. грн)

 

85,0

 

-

 

-

Показники продукту:

Кількість туалетних кімнат (од.)

 

1

 

-

 

-

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на одиницю поточного ремонту туалетних кімнат (тис. грн)

 

85,0

 

-

 

-

Показники якості:

Питома вага туалетних кімнат, відремонтованих з дотриманням вимог ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», до загальної кількості туалетних кімнат Центру (%)

 

100,0

 

-

 

-

Показники затрат:

Обсяг видатків на придбання та облаштування ігрового майданчика Центру (4 модулі) (тис. грн)

 

135,0

 

-

 

-

Показники продукту:

Площа облаштування ігрового майданчика (кв. м)

 

185,0

 

-

 

-

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на облаштування 1 кв. м ігрового майданчика на рік (тис.грн)

 

0,730

 

-

 

-

Показники якості:

Питома вага облаштування 1 кв. м ігрового майданчика з дотриманням вимог ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» до загальної кількості потреби майданчиків Центру (%)

 

100,0

 

-

 

-

Показники затрат:

Обсяг видатків на проведення поточного ремонту приміщень КУ «Центр реінтеграції бездомних осіб» за адресою: вул. Кругова, 47 (тис. грн)

 

-

 

100,0

 

-

Показники продукту:

Кількість приміщень Центру, які потребують поточного ремонту (од.)

 

-

 

3

 

-

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на проведення поточного ремонту приміщень Центру (тис. грн)

 

-

 

33,3

 

-

Показники якості:

Питома вага приміщень Центру, відремонтованих з дотриманням вимог ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», до запланованих (%)

 

-

 

100,0

 

-

Показники затрат:

Обсяг видатків на оновлення пандусів портативного –  переносного для актової зали приміщення міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (вул. Кузнецька, 1/3) (тис. грн)

35,0

-

-

Показники продукту:

Кількість пандусів, які потребують оновлення (од.)

 

1

 

-

 

-

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на оновлення пандусів (тис. грн)

 

35,0

 

-

 

-

Показники якості:

Питома вага пандусів, оновлених з дотриманням вимог ДБН В.2.2?40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», до запланованих (%)

 

100,0

 

-

 

-

Показники затрат:

Обсяг видатків на оновлення пандусів гумових в середині будівель Центру (тис. грн)

 

42,5

 

-

 

-

Показники продукту:

Кількість пандусів, які потребують оновлення (од.)

 

17

 

-

 

-

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на оновлення пандусів (тис. грн)

 

2,5

 

-

 

-

Показники якості:

Питома вага пандусів, оновлених з дотриманням вимог ДБН В.2.2?40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», до запланованих (%)

 

100,0

 

-

 

-

Показники затрат:

Обсяг видатків на встановлення пандуса в міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (вул. Театральна, 45/1) (тис. грн)

 

50,0

 

-

 

-

Показники продукту:

Кількість пандусів, що відповідають вимогам ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», які потребують встановлення (од.)

 

1

 

-

 

-

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на встановлення пандуса (тис. грн)

 

50,0

 

-

 

-

Показники якості:

Питома вага пандусів, встановлених з дотриманням вимог ДБН В.2.2?40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», до запланованих (%)

 

100,0

 

-

 

-

Показники затрат:

Обсяг видатків на встановлення воріт у структурних підрозділах міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (вул. Кузнецька, 83) (тис. грн)

 

50,0

 

-

 

-

Показники продукту:

Кількість встановлених воріт, що відповідають вимогам ДБН В.2.2?40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (од.)

 

1

 

-

 

-

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на встановлення воріт (тис. грн)

 

50,0

 

-

 

-

Показники якості:

Питома вага воріт, встановлених з дотриманням вимог ДБН В.2.2?40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (%)

 

100,0

 

-

 

-

Показники затрат:

Обсяг видатків  на придбання вхідних дверей для будівлі міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (вул. Кузнецька, 1/3) (тис. грн)

 

-

 

70,0

 

-

Показники продукту:

Кількість вхідних дверей, що відповідають вимогам ДБН В.2.2?40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (од.)

 

-

 

1

 

-

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на придбання вхідних дверей (тис. грн)

 

-

 

70,0

 

-

Показники якості:

Питома вага вхідних дверей, що відповідають вимогам ДБН В.2.2?40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (%)

 

-

 

100,0

 

-

Показники затрат:

Обсяг видатків на поточний ремонт входу до будівлі міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (вул. Металургів, 8/4) з метою створення безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю (тис. грн)

 

-

 

200,0

 

-

Показники продукту:

Кількість будівель (од.)

 

-

 

1

 

-

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на поточний ремонт входу до будівлі (вул. Металургів, 8/4) (тис. грн)

 

-

 

200,0

 

-

Показники якості:

Питома вага ремонту входу до будівлі з дотриманням вимог ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (вул. Металургів, 8/4) (%)

 

-

 

100,0

 

-

Показники затрат:

Обсяг видатків на придбання виробів шрифтом Брайля для будівель міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (тис. грн)

 

-

 

39,0

 

-

Показники продукту:

Кількість виробів шрифтом Брайля, що відповідають вимогам ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (од.)

 

-

 

49

 

-

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на придбання виробів шрифтом Брайля для будівель Центру (тис.грн)

 

-

 

0,796

 

-

Показники якості:

Питома вага ремонту входу до будівлі з дотриманням вимог ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (вул. Металургів, 8/4) (%)

 

-

 

100,0

 

-

Показники затрат:

Обсяг видатків на придбання виробів шрифтом Брайля для будівель Центру, у тому числі табличок та знаків (тис. грн)

 

-

 

-

 

152,5

Показники продукту:

Кількість виробів, що відповідають вимогам ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (од.)

 

-

 

-

 

80

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на придбання виробів (тис. грн)

 

-

 

-

 

1,9

Показники якості:

Питома вага витрат на придбання виробів, що відповідають вимогам ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (%)

 

-

 

-

 

100,0

Показники затрат:

Обсяг видатків  на придбання рукомийників підвісних для забезпечення рівного доступу маломобільних груп населення до санітарних вузлів в міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (тис. грн)

 

33,0

 

-

 

-

Показники продукту:

Кількість рукомийників підвісних, що відповідають вимогам ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (од.)

 

6

 

-

 

-

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на придбання рукомийників підвісних (тис. грн)

 

5,5

 

-

 

-

Показники якості:

Питома вага витрат на придбання рукомийників підвісних, що відповідають вимогам ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (%)

 

100,0

 

-

 

-

Показники затрат:

Обсяг видатків на поточний ремонт душової та санітарної кімнати у міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (вул. Театральна, 45/1) (тис. грн)

 

-

 

100,0

 

-

Показники продукту:

Кількість кімнат (од.)

 

-

 

1

 

-

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на придбання рукомийників підвісних (тис. грн)

 

-

 

100,0

 

-

Показники якості:

Питома вага санітарної та душової кімнати, відремонтованої з дотриманням вимог ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (%)

 

-

 

100,0

 

-

1.5. Забезпечення доступності підпорядкованих установ, організацій та закладів охорони здоров’я

Показники затрат:

Обсяг видатків на проведення робіт по облаштуванню будівель і приміщень закладів охорони здоров’я (амбулаторні та стаціонарні відділення) (тис. грн)

 

3000,0

 

2000,0

 

2000,0

Показники продукту:

Кількість:

- встановлених електропідйомників, що відповідають вимогам ДБН В.2.2-10:2022 «Заклади охорони здоров’я. Основні положення»;

- облаштованих (дооблаштування) санітарних кімнат, що відповідають вимогам ДБН В.2.2-10:2022 «Заклади охорони здоров’я. Основні положення»;

- облаштованих (дооблаштування) пандусів, що відповідають вимогам ДБН В.2.2-10:2022 «Заклади охорони здоров’я. Основні положення»;

- облаштованих стоянок для автотранспорту осіб з інвалідністю, що відповідають вимогам ДБН В.2.2-10:2022 «Заклади охорони здоров’я. Основні положення» (од.)

 

 

3

 

5

 

 

1

 

 

1

 

 

1

 

13

 

 

6

 

 

5

 

 

-

 

11

 

 

5

 

 

6

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на проведення робіт (тис. грн)

 

300,0

 

80,0

 

90,9

Показники якості:

Питома вага видатків на проведення робіт з дотриманням вимог ДБН В.2.2-10:2022 «Заклади охорони здоров’я. Основні положення» (%)

 

100,0

 

100,0

 

100,0

Показники затрат:

Обсяг видатків на проведення робіт по облаштуванню (дооблаштуванню) палат (тис. грн)

 

2500,0

 

2500,0

 

2500,0

Показники продукту:

Кількість облаштованих палат (од.)

 

13

 

8

 

8

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на облаштування (дооблаштування) палат (тис. грн)

 

192,3

 

312,5

 

312,5

Показники якості:

Питома вага кількості палат, облаштованих з дотриманням вимог ДБН В.2.2-10:2022 «Заклади охорони здоров’я. Основні положення» (%)

 

100,0

 

100,0

 

100,0

Показники затрат:

Обсяг видатків на проведення ремонтних робіт щодо облаштування (дооблаштування) інклюзивних гінекологічних кабінетів для прийому жінок з інвалідністю в пологовому будинку та пологових відділеннях лікарень (тис. грн)

 

1000,0

 

1000,0

 

1000,0

Показники продукту:

Кількість інклюзивних гінекологічних кабінетів (од.)

 

4

 

2

 

2

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на облаштування (дооблаштування) інклюзивних гінекологічних кабінетів (тис. грн)

 

250,0

 

500,0

 

500,0

Показники якості:

Питома вага кількості інклюзивних гінекологічних кабінетів, що відповідають вимогам ДБН В.2.2-10:2022 «Заклади охорони здоров’я. Основні положення» (%)

 

100,0

 

100,0

 

100,0

1.6. Забезпечення доступності до багатоквартирних  будинків, які за рішенням міського комітету забезпечення доступності подані до департаменту житлово- комунального господарства Миколаївської міської ради для реалізації

 

Показники затрат:

Обсяг видатків на облаштування пандусів (тис. грн)

 

880,0

 

4 752,0

 

7 603,0

Показники продукту:

Кількість багатоквартирних житлових будинків, які потребують облаштування пандусами, що відповідають вимогам ДБН В.2.2?40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (од.)

 

287

 

283

 

265

Кількість багатоквартирних житлових будинків, в яких планується встановлення пандуса (од.)

 

4

 

18

 

24

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на встановлення пандуса (тис. грн)

 

220,0

 

264,0

 

316,8

Показники якості:

Питома вага встановлених пандусів, що відповідають вимогам ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (%)

 

1,4

 

6,4

 

9,1

1.7. Забезпечення доступності об’єктів благоустрою (вулично-дорожньої мережі, парків, скверів, набережних тощо)

Показники затрат:

Обсяги видатків на будівельні роботи/робіт з поточного ремонту/ дообладнання об’єктів благоустрою (тис. грн)

 

13 000,0

 

14 500,0

 

15 500,0

Показники продукту:

Площа, на якій планується проведення ремонту, (тис. кв. м)

 

6,4

 

6,3

 

6,3

Показники ефективності:

Середні витрати на проведення ремонту вулично-дорожньої мережі (тис. грн)

 

2031,2

 

2301,6

 

2460,3

Показники якості:

Питома вага вулично-дорожньої мережі, відремонтованої, з дотриманням вимог ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів» та ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (%)

 

100,0

 

100,0

 

100,0

1.11. Забезпечення озвучення на зупинках громадського транспорту повідомлень номера маршруту та озвучення зупинок та номерів маршрутів у салонах рухомого складу міського громадського транспорту

Показники затрат:

Обсяг видатків на встановлення додаткового обладнання (тис. грн)

 

1 557,0

 

1 500,0

 

1 500,0

Показники продукту:

Кількість рухомого складу, де буде встановлене додаткове обладнання (од.)

 

10

 

8

 

8

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на встановлення додаткового обладнання (тис. грн)

 

155,7

 

187,5

 

187,5

Показники якості:

Питома вага кількості рухомого складу, де буде встановлено додаткове обладнання (%)

 

100,0

 

100,0

 

100,0

2.1.  Компенсація вартості послуг за проходження теоретичної підготовки та надання практичних навичок керування транспортним засобом з ручним керуванням в акредитованих навчальних центрах для людей з інвалідністю

Показники затрат:

Обсяг видатків на компенсацію послуг (тис. грн)

 

980,0

 

980,0

 

980,0

Показники продукту:

Кількість осіб, яким компенсуються послуги (од.)

 

100

 

100

 

100

Показники ефективності:

Середній розмір витрат (тис. грн)

 

9,8

 

9,8

 

9,8

Показники якості:

Питома вага отриманої компенсації (%)

 

100,0

 

100,0

 

100,0

3.1. Відшкодування вартості послуг на проведення переобладнання автомобільного засобу після отримання водійського посвідчення з подальшою перереєстрацією переобладнаного транспортного засобу в Територіальному сервісному центрі МВС

Показники затрат:

Обсяг видатків на відшкодування послуг (тис. грн)

 

1000,0

 

1000,0

 

1000,0

Показники продукту:

Кількість осіб, яким відшкодовуються послуги (од.)

 

10

 

10

 

10

Показники ефективності:

Середній розмір витрат (тис. грн.)

 

100,0

 

100,0

 

100,0

Показники якості:

Питома вага відшкодованих послуг (%)

 

100,0

 

100,0

 

100,0

4.1. Забезпечення доступності підпорядкованих управлінню з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради установ, організацій та закладів

Показники затрат:

Обсяг видатків на облаштування безбар’єрного доступу для осіб з обмеженими фізичними можливостями (тис. грн)

 

4760,9

 

1000,0

 

-

Показники продукту:

Кількість об’єктів, які потребують облаштування з дотриманням вимог ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (од.)

 

3

 

1

 

-

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на облаштування об’єктів (тис. грн)

 

1587,0

 

1000,0

 

-

Показники якості:

Питома вага об’єктів, облаштованих з дотриманням вимог ДБН В.2.2?40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (%)

 

100,0

 

100,0

 

-

5.1. Забезпечення доступності підпорядкованих управлінню освіти Миколаївської міської ради установ, організацій та закладів

Показники затрат:

Обсяг видатків на облаштування безбар’єрного доступу для осіб з обмеженими фізичними можливостями (пандуси, туалети тощо) (тис. грн)

 

5200,0

 

5400,0

 

5850,0

Показники продукту:

Кількість об’єктів, які потребують облаштування безбар’єрного доступу (од.)

 

106

 

95

 

85

Кількість об’єктів, в яких планується облаштування безбар’єрного доступу (од.)

11

10

9

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на облаштування безбар’єрного доступу (тис. грн)

 

472,7

 

540,0

 

650,0

Показники якості:

Питома вага об’єктів, відремонтованих з дотриманням вимог ДБН В.2.2-3:2018 «Заклади освіти» та ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», у загальній кількості об’єктів, що потребують ремонту (%)

 

10,4

 

10,5

 

10,6

6.1. Забезпечення доступності підпорядкованих  управлінню у справах фізичної культури та спорту  Миколаївської міської ради установ, організацій та закладів фізкультури та спорту

Показники затрат:

Обсяг видатків на облаштування безбар’єрного доступу для осіб з інвалідністю (облаштування санвузлів з виготовлення проєктної документації) (тис. грн)

 

887,5

 

1775,0

 

887,5

Показники продукту:

Кількість об’єктів, які потребують облаштування безбар’єрного доступу з дотриманням вимог ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (од.)

 

1

 

2

 

1

Показники ефективності:

Середні витрати на один об’єкт (тис. грн)

 

887,5

 

887,5

 

887,5

Показники якості:

Питома вага об’єктів, відремонтованих з дотриманням вимог ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», у загальній кількості об’єктів, що потребують ремонту (%)

 

100,0

 

100,0

 

100,0

Показники затрат:

Обсяг видатків на облаштування безбар’єрного доступу для осіб з інвалідністю (облаштування нових, та ремонт існуючих пандусів з виготовлення проектної документації) (тис. грн)

 

548,1

 

1 644,4

 

1 644,4

Показники продукту:

Кількість об’єктів, які потребують облаштування безбар’єрного доступу з дотриманням вимог ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (од.)

 

1

 

3

 

3

Показники ефективності:

Середні витрати на один об’єкт (тис. грн)

 

548,1

 

548,1

 

548,1

Показники якості:

Питома вага об’єктів, відремонтованих з дотриманням вимог ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», у загальній кількості об’єктів, що потребують ремонту (%)

 

100,0

 

100,0

 

100,0

Розділ 2. Інформаційна безбар’єрність

7.3. Забезпечення доступності офіційного сайту Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради для користувачів з порушенням зору

Показники затрат:

Обсяг видатків на адаптацію сайту департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради (тис. грн)

 

-

 

60,0

 

-

Показники продукту:

Кількість адаптованих сайтів (од.)

 

-

 

1

 

-

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на адаптацію сайту департаменту (тис. грн)

 

-

 

60,0

 

-

Показники якості:

Питома вага сайтів, адаптованих згідно з Міжнародними настановами із вебдоступності WCAG 2.1 (%)

 

-

 

100,0

 

-

8.1. Виготовлення та розміщення соціальної реклами, що висвітлює цінності рівності та поваги до різноманіття, а також необхідності реалізації положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, у тому числі щодо розумного пристосування та універсального дизайну, у вигляді фото- та відео-контенту, розміщення відповідної реклами на рекламних конструкціях у м. Миколаїв

Показники затрат:

Обсяг видатків на виготовлення та розміщення соціальної реклами на Білбордах (тис. грн)

 

-

 

20,0

 

20,0

Показники продукту:

Кількість білбордів (од.)

 

-

 

20

 

20

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на виготовлення та розміщення соціальної реклами на білбордах (тис. грн.)

 

-

 

1,0

 

1,0

Показники якості:

Питома вага розміщеної соціальної реклами на білбордах (%)

 

-

 

100,0

 

100,0

Показники затрат:

Обсяг видатків на виготовлення та розміщення соціальної реклами на сітілайтах (тис. грн)

 

-

 

10,0

 

10,0

Показники продукту:

Кількість сітілайтів (од.)

 

-

 

40

 

40

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на виготовлення та розміщення соціальної реклами на сітілайтах (тис.грн)

 

-

 

0,250

 

0,250

Показники якості:

Питома вага розміщеної соціальної реклами на Сітілайтах (%)

 

-

 

100,0

 

100,0

Показники затрат:

Обсяг видатків на виготовлення та розміщення соціальної реклами у вигляді фото- та відеоконтенту (тис. грн)

 

-

 

20,0

 

20,0

Показники продукту:

Кількість виготовлених відеороликів (хв.)

 

-

 

100

 

100

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на виготовлення та розміщення соціальної реклами у вигляді фото та відеоконтенту (тис. грн)

 

-

 

0,200

 

0,200

Показники якості:

Питома вага  розміщеної соціальної реклами у вигляді фото- та відео- контенту (%)

 

-

 

100,0

 

100,0

9.1. Організація викладення новин та іншої важливої інформації у форматі легкого читання. Забезпечення виготовлення та показ програм власного виробництва (інформаційних, освітніх, художніх і дитячих) із використанням жестової мови

Показники затрат:

Обсяг видатків на встановлення додаткового обладнання (тис. грн)

 

298,5

 

298,5

 

298,5

Показники продукту:

Кількість виготовлених програм з використанням жестової мови (хв.)

 

9 950

 

9 950

 

9 950

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на виготовлення однієї програми (тис. грн)

 

0,03

 

0,03

 

0,03

Показники якості:

Питома вага кількості програм власного виробництва з використанням жестової мови (%)

 

100,0

 

100,0

 

100,0

10.1. Розміщення соціальної реклами в медичних закладах міста

Показники затрат:

Обсяг видатків розміщення соціальної реклами (тис. грн)

 

8,3

 

8,3

 

8,3

Показники продукту:

Кількість розміщеної соціальної реклами (од.)

 

15

 

15

 

15

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на розміщення соціальної реклами (тис. грн)

 

0,553

 

0,553

 

0,553

Показники якості:

Питома вага кількості розміщеної соціальної реклами (%)

 

100,0

 

100,0

 

100,0

11.2. Забезпечення технічних можливостей для забезпечення перекладу українською жестовою мовою через відеозв’язок шляхом виклику перекладача жестової мови для осіб з порушенням слуху, в реєстратурах і кабінетах лікарів медичних закладів міста

Показники затрат:

Обсяги видатків  на забезпечення технічних можливостей для забезпечення  перекладу українською жестовою мовою (тис. грн)

 

300,0

 

300,0

 

300,0

Показники продукту:

Кількість технічних засобів (од.)

 

20

 

20

 

20

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на технічний засіб (тис. грн)

 

15,0

 

15,0

 

15,0

Показники якості:

Питома вага кількості забезпечення технічних можливостей (%)

 

100,0

 

100,0

 

100,0

3. Цифрова безбар’єрність

12.1. Проведення комп’ютеризації та забезпечення підключення закладів соціальної інфраструктури до фіксованого широкосмугового доступу до Інтернету із швидкістю не менше 100 Мбіт/с та облаштування зон вільного WI-FI доступу до мережі Internet у громадських просторах, будівлях та спорудах

Показники затрат:

Обсяг видатків на створення вільного WI-FI доступу до мережі Internet будівлі Миколаївського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (вул. Шевченка, 19-А) (тис. грн)

 

-

 

40,0

 

-

Показники продукту:

Кількість будівель доступних до мережі Internet (од.)

 

-

 

1

 

-

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на створення вільного WI-FI доступу до мережі Internet (тис. грн)

 

-

 

40,0

 

-

Показники якості:

Питома вага створення вільного WI-FI доступу до мережі Internet (%)

 

-

 

100,0

 

-

Показники затрат:

Обсяг видатків на придбання роутерів для створення безшовної WI-FI зони у районних відділеннях (тис. грн)

 

-

 

16,0

 

-

Показники продукту:

Кількість придбаних роутерів (од.)

 

-

 

6

 

-

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на придбання роутерів (тис. грн)

 

-

 

2,7

 

-

Показники якості:

Питома вага витрат на придбання роутерів (%)

 

-

 

100,0

 

-

12.3. Формування плану залучення ресурсів та забезпечення закладів охорони здоров’я доступом до швидкісного Інтернету та засобами доступу до нього

Показники затрат:

Обсяг видатків  на забезпечення доступом до швидкісного Інтернету (тис. грн)

 

82,5

 

82,5

 

82,5

Показники продукту:

Кількість закладів, що забезпечуються швидкісним інтернетом (од.)

 

15

 

15

 

15

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на забезпечення швидкісним інтернетом (тис. грн)

 

5,5

 

5,5

 

5,5

Показники якості:

Питома вага закладів, що забезпечуються швидкісним інтернетом (%)

 

100,0

 

100,0

 

100,0

Розділ 4. Суспільна та громадянська безбар’єрність

14.1. Проведення гендерно чутливих інформаційно -просвітницьких заходів для зміцнення здоров’я населення, раннього виявлення захворювань, формування навичок здорового способу життя, зокрема щодо зниження рівня поширеності тютюнопаління, відповідальної самозбережувальної поведінки

Показники затрат:

Обсяг видатків на проведення інформаційно-просвітницьких заходів (тис. грн)

 

10,0

 

10,0

 

10,0

Показники продукту:

Кількість запланованих заходів (од.)

 

50

 

50

 

50

Показники ефективності:

Середній розмір витрат на проведення заходу (тис. грн)

 

0,200

 

0,200

 

0,200

Показники якості:

Питома вага проведених заходів (%)

 

100,0

 

100,0

 

100,0

5. Освітня безбар’єрність

18.1. Закупівля аудіокниг та книг, надрукованих шрифтом Брайля відповідно до освітньої літератури для дітей, підлітків та дорослих

Показники затрат:

Обсяг видатків на закупівлю аудіокниг та книг, надрукованих шрифтом Брайля, (тис. грн)

 

100,0

 

-

 

-

Показники продукту:

Кількість аудіокниг та книг, надрукованих шрифтом Брайля (од.)

 

45

 

-

 

-

Показники ефективності:

Середня розмір витрат на закупівлю аудіокниг та книг, надрукованих шрифтом Брайля, (тис. грн)

 

2,2

 

-

 

-

Показники якості:

Питома вага аудіокниг та книг, надрукованих шрифтом Брайля (%)

 

100,0

 

-

 

-

       

 ОНОВЛЕНО 01.07.2024

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: