Мапа порталу

МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

 

13 травня 2020                                                                                        № 366

Про затвердження Порядку

надання матеріальної допомоги

громадянам міста Миколаєва

 

З метою визначення механізму використання коштів міського бюджету на виконання завдань, передбачених р. 2 міської програми “Соціальний захист” на 2020-2022 роки, затвердженої рішенням Миколаївської міської ради від 20.12.2019 № 56/60, п.п. 4.4, 4.5, 4.6 додатка 2 до міської комплексної програми захисту прав дітей “Діти Миколаєва” на 2019-2021 роки, затвердженої рішенням Миколаївської міської ради від 21.12.2018 № 49/13, відповідно до пп. 1 п. “а” ч. 1 ст. 34, ч. 6 ст. 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, виконком міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

1. Затвердити Порядок надання матеріальної допомоги громадянам міста Миколаєва (додається).

 

2. Затвердити склад міської комісії по розгляду заяв громадян для надання їм одноразової матеріальної допомоги (додається).

 

3. Департаменту фінансів Миколаївської міської ради (Святелик) проводити фінансування в межах виділених бюджетних асигнувань.

 

4. Визнати такими, що втратили чинність, рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 25.03.2016 № 285 “Про Порядок надання адресної грошової допомоги громадянам”; від 08.07.2016 № 623 “Про внесення змін та доповнень до рішення виконкому міської ради від 25.03.2016 № 285 “Про Порядок надання адресної грошової допомоги громадянам”; від 14.08.2017 № 674 “Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 25.03.2016 № 285 “Про порядок надання адресної грошової допомоги громадянам”; від 22.06.2018 № 600 “Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 25.03.2016 № 285 “Про порядок надання адресної грошової допомоги громадянам”; від 28.09.2018 № 927 “Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 25.03.2016 № 285 “Про порядок надання адресної грошової допомоги громадянам”; від 23.11.2018 № 1175 “Про внесення доповнень до рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 25.03.2016 № 285 “Про порядок надання адресної грошової допомоги громадянам” (зі змінами)»; від 22.03.2019 № 252 “Про внесення змін та доповнень до рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 25.03.2016 № 285 “Про Порядок надання адресної грошової допомоги громадянам”; від 09.08.2019 № 870 “Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 25.03.2016 № 285 “Про порядок надання адресної грошової допомоги громадянам” (зі змінами)”.

 

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника міського голови Криленка В.І.

 

Міський голова                                                                                    О. СЄНКЕВИЧ

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення виконкому

міської ради

від 13 травня 2020

№ 366

 

ПОРЯДОК

надання матеріальної допомоги громадянам міста Миколаєва

 

1. Загальні положення

 

1.1. Матеріальна допомога громадянам надається за рахунок коштів бюджету міста Миколаєва на поточний рік.

1.2. Право на отримання матеріальної допомоги мають громадяни, які є мешканцями міста Миколаєва, зареєстровані та фактично проживають у місті; внутрішньо переміщені особи, які перебувають на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб (при наявності довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, виданої районним управлінням соціальних виплат і компенсацій департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради), що фактично проживають у місті Миколаєві.

1.3. Матеріальна допомога особам, які прибули до міста Миколаєва після здійснення розподілу виділених на поточний рік коштів, вирішується, виходячи з можливостей міського бюджету.

 

2. Порядок надання матеріальної допомоги

 

2.1. Щомісячна матеріальна допомога учасникам бойових дій у роки Другої світової війни.

2.1.1. Щомісячна матеріальна допомога учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни з числа ветеранів Другої світової війни виплачується департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради зазначеним категоріям осіб, які зареєстровані, проживають у місті Миколаєві та перебувають на обліку у Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги (далі –ЄДАРП) за даними районних управлінь соціальних виплат і компенсацій.

2.1.2. Щомісячна матеріальна допомога учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни з числа ветеранів Другої світової війни виплачується через банківські установи шляхом перерахування коштів на особові рахунки.

2.1.3. Учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни з числа ветеранів Другої світової війни щомісячна матеріальна допомога надається на підставі довідки військкомату про безпосередню участь у бойових діях у роки Другої світової війни, копії посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни.

2.1.4. Щомісячна матеріальна допомога учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни з числа ветеранів Другої світової війни виплачується в сумі 2000,00 грн відповідно до кошторису, затвердженого в бюджеті міста Миколаєва на поточний рік.

 

2.2. Щомісячна матеріальна допомога визволителям міста Миколаєва.

2.2.1. Щомісячна матеріальна допомога визволителям міста Миколаєва надається через банківські установи шляхом перерахування коштів на особові рахунки учасників визволення міста.

2.2.2. Щомісячна матеріальна допомога визволителям міста Миколаєва надається в сумі 1060,00 грн на підставі довідки з військового комісаріату про участь у визволенні міста Миколаєва відповідно до кошторису, затвердженого в бюджеті міста Миколаєва на поточний рік.

 

2.3. Матеріальна допомога особам з інвалідністю внаслідок війни в Афганістані, особам з інвалідністю внаслідок АТО/ООС.

2.3.1. Матеріальна допомога особам з інвалідністю внаслідок війни в Афганістані, особам з інвалідністю внаслідок участі в АТО/ООС виплачується департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради зазначеним категоріям осіб, які зареєстровані, проживають у місті Миколаєві та перебувають на обліку в ЄДАРП за даними районних управлінь соціальних виплат і компенсацій.

2.3.2. Матеріальна допомога особам з інвалідністю внаслідок війни в Афганістані, особам з інвалідністю внаслідок участі в АТО/ООС виплачується через банківські установи шляхом перерахування коштів на особовий рахунок особи з інвалідністю:

І групи – щоквартально в останній місяць кварталу в сумі 1000,00 грн;

ІІ групи, ІІІ групи – одноразово в березні в сумі 2500,00 грн.

2.3.3. Матеріальна допомога надається на підставі:

- посвідчення  особи з інвалідністю внаслідок війни;

- довідки, яка підтверджує участь у бойових діях в Афганістані;

- довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України або  довідки про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення.

2.3.4. Матеріальна допомога особам з інвалідністю внаслідок війни в Афганістані, особам з інвалідністю внаслідок участі в АТО/ООС виплачується відповідно до кошторису, затвердженого в бюджеті міста Миколаєва на поточний рік.

 

2.4. Щоквартальна матеріальна допомога сім’ям загиблих (померлих) ветеранів війни, які брали участь у бойових діях в Афганістані, військовослужбовців, які загинули під час виконання обов’язків військової служби на території інших держав, де велися бойові дії, членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС, членам сімей загиблих Героїв Небесної Сотні.

2.4.1. Щоквартальна матеріальна допомога сім’ям загиблих (померлих) ветеранів війни, які брали участь у бойових діях в Афганістані, військовослужбовців, які загинули під час виконання обов’язків військової служби на території інших держав, де велися бойові дії, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, які брали участь в АТО/ООС, членам сімей загиблих Героїв Небесної Сотні виплачується департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, якщо зазначені категорії осіб зареєстровані та проживають у місті Миколаєві та перебувають на обліку в ЄДАРП районних управлінь соціальних виплат і компенсацій департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

2.4.2. Щоквартальна матеріальна допомога сім’ям загиблих (померлих) ветеранів війни, які брали участь у бойових діях в Афганістані, військовослужбовців, які загинули під час виконання обов’язків військової служби на території інших держав, де велися бойові дії, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, які брали участь в АТО/ООС, членам сімей загиблих Героїв Небесної Сотні виплачується через банківські установи шляхом перерахування коштів на особовий рахунок одного з членів сім’ї загиблого (померлого) – дружині (чоловіку), або батькам, якщо загиблий (померлий) не перебував у шлюбі.

2.4.3. Щоквартальна матеріальна допомога надається на підставі:

- посвідчення члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;

- довідки, яка підтверджує участь загиблого (померлого) у бойових діях в Афганістані;

- довідки про загибель під час виконання обов’язків військової служби на території інших держав, де велися бойові дії;

- довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України або довідки про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення або висновка військово-лікарської комісії про встановлення причини загибелі або смерті військовослужбовця учасника АТО/ООС;

- документів, що підтверджують родинний зв’язок із загиблим (померлим) ветераном війни, Героєм Небесної Сотні.

2.4.4. Щоквартальна матеріальна допомога сім’ям загиблих (померлих) ветеранів війни, які брали участь у бойових діях в Афганістані, військовослужбовців, які загинули під час виконання обов’язків військової служби на території інших держав, де велися бойові дії, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, які брали участь в АТО/ООС, членам сімей загиблих Героїв Небесної Сотні виплачується відповідно до кошторису, затвердженого в бюджеті міста Миколаєва на поточний рік. Матеріальна допомога сім’ям загиблих ветеранів війни, які брали участь у бойових діях в Афганістані – щоквартально 4800,00 грн.; матеріальна допомога сім’ям померлих ветеранів війни, які брали участь у бойових діях в Афганістані – щоквартально 1590,00 грн; матеріальна допомога сім’ям військовослужбовців, які загинули під час виконання обов’язків військової служби на території інших держав, де велися бойові дії – щоквартально 1590,00 грн; матеріальна допомога членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, які брали участь в АТО/ООС – щоквартально 4800,00 грн.; матеріальна допомога членам сімей загиблих Героїв Небесної Сотні – щоквартально 4800,00 грн.

2.5. Щомісячна матеріальна допомога неповнолітнім рідним братам та сестрам загиблих учасників АТО/ООС.

2.5.1. Щомісячна матеріальна допомога неповнолітнім рідним братам та сестрам військовослужбовців, які загинули або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних при виконанні службових обов’язків під час участі в АТО/ООС, надається одному із законних представників неповнолітньої дитини за заявою до районних управлінь соціальних виплат і компенсацій з доданням документів, що підтверджують їх родинний зв’язок.

2.5.2. Щомісячна матеріальна допомога неповнолітнім рідним братам та сестрам військовослужбовців, які загинули або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних при виконанні службових обов’язків під час участі в АТО/ООС виплачується шляхом перерахування коштів на особові рахунки одному із законних представників неповнолітньої дитини.

2.5.3. Щомісячна матеріальна допомога неповнолітнім рідним братам та сестрам військовослужбовців, які загинули або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних при виконанні службових обов’язків під час участі в АТО/ООС надається відповідно до кошторису, затвердженого в бюджеті міста Миколаєва на поточний рік, в сумі 1000,00 грн.

 

2.6. Одноразова матеріальна допомога громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (І категорії).

2.6.1. Одноразова матеріальна допомога громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (І категорії), виплачується департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, якщо зазначені особи зареєстровані та проживають у місті Миколаєві та перебувають на обліку в ЄДАРП районних управлінь соціальних виплат і компенсацій департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

2.6.2. Одноразова матеріальна допомога громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (І категорії), виплачується до Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф через банківські установи шляхом перерахування коштів на особові рахунки громадян.

2.6.3. Одноразова матеріальна допомога громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (І категорії), надається на підставі копії посвідчення постраждалої особи (І категорії).

2.6.4. Одноразова матеріальна допомога громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (І категорії), виплачується в сумі 2200,00 грн відповідно до кошторису, затвердженого у бюджеті міста Миколаєва  на поточний рік.

2.7. Одноразова матеріальна допомога громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ІІ та ІІІ категорії та дружинам (чоловікам) померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

2.7.1. Одноразова матеріальна допомога громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ІІ та ІІІ категорії, дружинам (чоловікам) ліквідаторів (потерпілих), смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, виплачується департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, якщо зазначені особи зареєстровані та проживають у місті Миколаєві та перебувають на обліку в ЄДАРП районних управлінь соціальних виплат і компенсацій департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

2.7.2. Одноразова матеріальна допомога громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ІІ та ІІІ категорії, дружинам (чоловікам) ліквідаторів (потерпілих), смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, виплачується до Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф через банківські установи шляхом перерахування коштів на особові рахунки громадян.

2.7.3. Одноразова матеріальна допомога громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ІІ та ІІІ категорії, дружинам (чоловікам) ліквідаторів (потерпілих), смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, надається на підставі копії посвідчення встановленого зразка.

2.7.4. Одноразова матеріальна допомога громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ІІ категорії виплачується в сумі 600,00 грн, а громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ІІІ категорії та дружинам (чоловікам) ліквідаторів (потерпілих), смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, виплачується в сумі 400,00 грн відповідно до кошторису, затвердженого у бюджеті міста Миколаєва на поточний рік.

 

2.8. Одноразова матеріальна допомога особам з числа жертв нацистських переслідувань.

2.8.1. Одноразова матеріальна допомога особам з числа жертв нацистських переслідувань (крім громадян, які брали безпосередню участь у Другій Світовій війні) надається згідно зі списками, наданими громадськими організаціями та узгодженими з Головним управлінням Пенсійного фонду України в Миколаївській області та виплачується через банківські установи шляхом перерахування коштів на особові рахунки громадян.

2.8.2. Одноразова матеріальна допомога особам з числа жертв нацистських переслідувань виплачується в сумі 400,00 грн відповідно до кошторису, затвердженого у бюджеті міста Миколаєва на поточний рік.

 

2.9. Одноразова матеріальна допомога громадянам міста відповідно до рішень виконавчого комітету Миколаївської міської ради.

2.9.1. Одноразова матеріальна допомога надається громадянам міста, як правило, один раз на рік, у встановлених розмірах:

а) у разі амбулаторного лікування – до 1000 грн;

б) у разі стаціонарного лікування – до 1 розміру прожиткового мінімуму на одну особу у розрахунку на місяць, розмір якого встановлений на 01 січня відповідного календарного року;

в) у разі проведення хірургічних операцій – до 2 розмірів прожиткового мінімуму на одну особу у розрахунку на місяць, розмір якого встановлений на 01 січня відповідного календарного року;

г) у разі тривалого лікування онкологічного захворювання, придбання та встановлення штучних імплантів тощо – до 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну особу у розрахунку на місяць, розмір якого встановлений на 01 січня відповідного календарного року;

д) у разі трансплантації – пересадки тканин та органів (або частин органів) (ксенотрансплантація) – до 10 розмірів прожиткового мінімуму на одну особу у розрахунку на місяць, розмір якого встановлений на 01 січня відповідного календарного;

е) у випадку стихійного лиха або надзвичайної ситуації, пожежі, що викликало псування майна, домівки тощо – до 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну особу у розрахунку на місяць, розмір якого встановлений на 01 січня відповідного календарного року;

є) в окремих випадках, як виняток, допомога може бути надана громадянам міста, які опинились за певних обставин у складних життєвих обставинах в значенні  Закону України “Про соціальні послуги”, за наявності документів, що підтверджують такі обставини та необхідність надання означеної допомоги, відповідно до переліку документів, передбачених п. 2.9.4 даного Порядку – до 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну особу у розрахунку на місяць, розмір якого встановлений на 01 січня відповідного календарного року;

ж) особам без визначеного місця проживання на поновлення документів – до 500 грн.

У виключних випадках сума допомоги може бути збільшена за рекомендаціями керівництва міста, за узгодженням із постійною комісією міської ради з питань економічної і інвестиційної політики, планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку та постійною комісією міської ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту.

2.9.2. Одноразова матеріальна допомога надається за особистою заявою громадян та необхідним пакетом документів до виконавчого комітету Миколаївської міської ради або адміністрацій районів Миколаївської міської ради.

2.9.3. Заяви громадян про надання одноразової матеріальної допомоги виносяться на розгляд міської комісії по розгляду заяв громадян для надання їм одноразової матеріальної допомоги та комісій адміністрації районів Миколаївської міської ради. Засідання комісії проводяться не рідше одного разу на місяць або по мірі необхідності.

2.9.4. На комісію надається комплект відповідних документів:

- заява про надання матеріальної допомоги;

- копія документа, що посвідчує особу: паспорт або ID паспорт з безконтактним електронним носієм з довідкою про реєстрацією місця проживання особи;

- копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (або серія та номер паспорта для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

- довідка з банку із зазначенням реквізитів відкритого соціального карткового рахунку (пенсіонерам та одержувачам державних допомог-реквізити рахунку для зарахування соціальних виплат, іншим категоріям - реквізити відкритого соціального рахунку);

- згода на збір інформації про сім’ю, доходи, власність та майно, необхідну для отримання матеріальної допомоги, а також на обробку цих даних відповідно до вимог Закону України “Про захист персональних даних”;

- у разі звернення внутрішньо переміщеної особи до вищезазначеного пакету документів обов’язково надається довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, видана районним управлінням соціальних виплат і компенсацій департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради;

- документ, що підтверджує необхідність надання матеріальної допомоги (у разі лікування, проведення оперативного втручання або іншими обставинами, пов’язаними із погіршенням стану здоров’я громадянина надається копія медичного документа з лікувальних закладів (із зазначенням медичної установи, яка призначає або призначала лікування, з підписом лікаря та печаткою закладу) та/або фінансові документи (рахунки або чеки із зазначенням конкретного переліку найменування медичних інструментів, медикаментів, виробів медичного призначення, медичних послуг, імплантів та протезів, у тому числі дороговартісного лікування, трансплантації, тривалого лікування онкологічного захворювання), дата яких не перевищує 12 місяців на момент звернення;

- акт обстеження матеріально-побутових умов проживання заявників;

- інші документи, які підтверджують необхідність надання матеріальної допомоги.

2.9.5. Міська комісія розглядає матеріали про надання одноразової матеріальної допомоги, визначає доцільність її призначення та встановлює розмір допомоги, відповідно до кошторису, затвердженого в бюджеті міста на поточний рік. Протокол засідання комісії передається департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради для підготовки проєкту рішення виконавчого комітету.

2.9.6. Комісії адміністрацій районів розглядають матеріали про надання одноразової матеріальної  допомоги, визначають доцільність призначення та встановлюють її розміри. Протоколи засідання комісій передаються департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради для підготовки проєкту рішення виконавчого комітету.

2.9.7. Персональні дані осіб, отримані у зв’язку з реалізацією цього Порядку, збираються, обробляються та використовуються відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

2.9.8. У разі смерті заявника допомога не надається, призначена сума допомоги членам сім’ї не виплачується та до складу спадщини не входить.

2.9.9. Підстави для відмови у наданні одноразової матеріальної допомоги.

2.9.9.1. Перешкоджання або відмова від проведення обстеження матеріально-побутових умов проживання заявника, членів його сім’ї або осіб, на користь кого надана заява, внаслідок чого неможливо визначити потребу у наданні допомоги та скласти акт обстеження матеріально-побутових умов.

2.9.9.2. Повторне звернення за матеріальною допомогою протягом відповідного бюджетного року.

2.9.9.3. Звернення із заявою про відмову від матеріальної допомоги.

2.9.9.4. Ненадання письмової згоди на  збір інформації про сім’ю, доходи, власність та майно для встановлення матеріального стану заявника, а також на обробку цих даних відповідно до вимог Закону України “Про захист персональних даних”.

2.9.9.5. За результатами проведеного обстеження матеріально-побутових умов.

 

2.10. Адресна матеріальна допомога на встановлення знижки плати за користування житлом та комунальними послугами учасникам бойових дій в Афганістані, АТО/ООС, які стали особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання відповідно до рішень виконавчого комітету Миколаївської міської ради.

2.10.1. Адресна матеріальна допомога на встановлення знижки плати за користування житлом та комунальними послугами учасникам бойових дій в Афганістані, АТО/ООС, які стали особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, надається за окремим рішенням виконкому міської ради згідно зі списками районних управлінь соціальних виплат і компенсацій департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

2.10.2. Адресна матеріальна допомога надається щокварталу в розмірі 500 грн та виплачується щоквартально через банківські установи шляхом перерахування коштів на особові рахунки зазначених осіб.

2.10.3. Адресна матеріальна допомога призначається та виплачується в межах кошторису, затвердженого в бюджеті міста Миколаєва на поточний рік.

 

2.11. Адресна матеріальна допомога особам з інвалідністю І та ІІ групи по зору – членам Українського товариства сліпих (далі – УТОС) для часткової компенсації вартості житлово-комунальних послуг відповідно до рішень виконавчого комітету Миколаївської міської ради.

2.11.1. Адресна матеріальна допомога для часткової компенсації вартості житлово-комунальних послуг особам з інвалідністю по зору І та II груп – членам УТОС надається окремим рішенням виконкому міської ради, яке готується департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, згідно зі списками, наданими ГО УТОС, районними управліннями соціальних виплат і компенсацій департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради та виплачується щоквартально через банківські установи шляхом перерахування коштів на особові рахунки зазначених осіб.

2.11.2. Розмір матеріальної допомоги для часткової компенсації вартості житлово-комунальних послуг особам з інвалідністю по зору І та II груп встановлюється в сумі 1000,00 грн щоквартально відповідно до кошторису, затвердженого в бюджеті міста Миколаєва на поточний рік.

 

2.12. Одноразова матеріальна допомога особам з інвалідністю І та ІІ групи по зору – членам УТОС на придбання комп’ютерної техніки відповідно до рішень виконавчого комітету Миколаївської міської ради, які готуються департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

2.12.1. Одноразова матеріальна допомога особам з інвалідністю І та ІІ групи по зору виплачується за поданням ГО УТОС шляхом перерахування коштів на особові рахунки громадян вищезазначеної категорії в сумі до 15000,00 грн відповідно до кошторису, затвердженого в бюджеті міста Миколаєва на поточний рік.

 

2.13. Одноразова матеріальна допомога особам з інвалідністю І та ІІ групи по зору – членам УТОС на придбання технічних засобів реабілітації відповідно до рішень виконавчого комітету Миколаївської міської ради.

2.13.1. Одноразова матеріальна допомога особам з інвалідністю І та ІІ групи по зору – членам Українського товариства сліпих (далі – УТОС) на придбання технічних засобів реабілітації соціального призначення виплачується за рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради, яке готується департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради згідно зі списками, наданими ГО УТОС.

2.13.2. Одноразова матеріальна допомога особам з інвалідністю І та ІІ групи по зору – членам УТОС на придбання технічних засобів реабілітації соціального призначення виплачується шляхом перерахування коштів на особові рахунки громадян вищезазначеної категорії.

2.13.3. Одноразова матеріальна допомога особам з інвалідністю І та ІІ групи по зору – членам УТОС на придбання технічних засобів реабілітації соціального призначення надається в сумі 1000,00 грн відповідно до кошторису, затвердженого в бюджеті міста Миколаєва  на поточний рік.

 

2.14. Одноразова матеріальна допомога батькам дітей від 12 років та молоді до 35 років, що внаслідок інвалідності обмежені в пересуванні, на придбання комп’ютерної техніки відповідно до рішень виконавчого комітету Миколаївської міської ради, які готуються департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

2.14.1. Одноразова матеріальна допомога батькам дітей від 12 років та молоді до 35 років, які внаслідок інвалідності обмежені в пересуванні, на придбання комп’ютерної техніки надається за поданням громадських організацій соціального спрямування. Списки затверджуються на засіданні міської координаційної ради з питань соціальної реабілітації дітей з інвалідністю.

2.14.2. Матеріальна допомога виплачується шляхом перерахування коштів на особові рахунки батьків дітей з інвалідністю або безпосередньо самим особам з інвалідністю, віком від 18 до 35 років в сумі до 15000,00 грн відповідно до кошторису, затвердженого в бюджеті міста Миколаєва на поточний рік.

 

2.15. Адресна стипендія особам похилого віку, яким виповнилось 100 і більше років, відповідно до рішень виконавчого комітету Миколаївської міської ради, які готуються департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

2.15.1. Адресна стипендія особам похилого віку, яким виповнилось 100 і більше років, надається щомісячно згідно зі списками, наданими міським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг), на базі інформації, наданої Головним управлінням Пенсійного фонду України в Миколаївській області, після проведення щомісячних обстежень в розмірі 500 грн, відповідно до кошторису, затвердженого в бюджеті міста Миколаєва на поточний рік шляхом перерахування коштів на особові рахунки громадян вказаної категорії.

 

2.16. Щомісячна адресна стипендія міської ради членам сімей Героїв Радянського Союзу, які брали участь у визволенні міста Миколаєва у складі загону 68 десантників під командуванням К. Ольшанського, та пенсіонеру МВС за виявлений героїзм під час затримання особливо небезпечного злочинця відповідно до рішень виконавчого комітету Миколаївської міської ради, які готуються департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради

2.16.1. Щомісячна адресна стипендія міської ради членам сімей Героїв Радянського Союзу, які брали участь у визволенні міста Миколаєва у складі загону 68 десантників під командуванням К. Ольшанського, та пенсіонеру МВС за виявлений героїзм під час затримання особливо небезпечного злочинця надається у розмірі 50% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого на дату виплати допомоги.

 

2.17. Персональна щомісячна надбавка та пільги на оплату за житлово- комунальні послуги та послуги зв’язку Почесним громадянам міста Миколаєва.

2.17.1. Почесним громадянам міста Миколаєва, незалежно від місця проживання, на карткові рахунки виплачується персональна щомісячна надбавка відповідно до Положення про звання “Почесний громадянин міста  Миколаєва”, затвердженого рішенням Миколаївської міської ради від 12.06.2003 № 12/4 “Про затвердження Положень про міські відзнаки й почесні звання міста Миколаєва” (зі змінами).

2.17.2. Почесним громадянам міста Миколаєва надаються пільги згідно з Положенням про звання “Почесний громадянин міста Миколаєва”, затвердженим рішенням Миколаївської міської ради від 12.06.2003 № 12/4 “Про затвердження Положень про міські відзнаки й почесні звання міста Миколаєва” (зі змінами).

2.17.3. Пільги на оплату за житлово-комунальні послуги нараховуються щомісяця районними управліннями соціальних виплат і компенсацій департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради за даними організацій – надавачів послуг.

 

2.18. Одноразова допомога на поховання родинам, у разі смерті Почесного громадянина міста Миколаєва відповідно до рішень виконавчого комітету Миколаївської міської ради, яке готується департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

2.18.1. Одноразова допомога на поховання надається родинам, у разі смерті Почесного громадянина міста Миколаєва, на підставі заяви одного з членів родини Почесного громадянина з доданням:

- копії паспорта та ідентифікаційного коду особи, яка поховала Почесного громадянина;

-  копії свідоцтва про смерть;

- документів, що підтверджують родинний зв’язок із померлим Почесним громадянином міста Миколаєва;

- документів, які підтверджують витрати родини на поховання.

2.18.2. Одноразова допомога на поховання родинам, у разі смерті Почесного громадянина міста Миколаєва, виплачується шляхом перерахування коштів на особовий рахунок одного з членів сім’ї померлого.

2.18.3. Одноразова допомога на поховання родинам, у разі смерті Почесного громадянина міста Миколаєва, виплачується в розмірі до 5  мінімальних заробітних плат на момент смерті відповідно до кошторису, затвердженого в бюджеті міста Миколаєва на поточний рік.

 

2.19. Надання один раз на рік матеріальної допомоги сім’ям, які взяли на виховання трьох і більше дітей з числа дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, для вирішення соціально-побутових питань дітей з розрахунку двох прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку.

2.19.1. Матеріальна допомога сім’ям, які взяли на виховання трьох і більше дітей з числа дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, для вирішення соціально-побутових питань дітей надається один раз на рік.

2.19.2. Надання матеріальної допомоги здійснюються департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради на підставі списків, підготовлених службою у справах дітей Миколаївської міської ради.

2.19.3. Матеріальна допомога надається за заявою законного представника дитини – сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, до якої додаються:

- оригінал та копія паспорта громадянина України  або іншого документа, що посвідчує особу;

- оригінал та копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);

- акт обстеження умов проживання дитини, який складає служба у справах дітей адміністрації району Миколаївської міської ради за місцем проживання дитини (особи);

- довідка про відкриття банківського рахунку.

У разі потреби (відсутності відомостей):

- оригінал та копія свідоцтва про народження дитини або паспорта громадянина України;

- копія рішення про встановлення опіки (піклування) та призначення дитині опікуна (піклувальника);

- копія рішення виконавчого комітету міської ради про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї;

- документи, що підтверджують статус дитини.

2.19.4. Матеріальна допомога сім’ям, які взяли на виховання трьох і більше дітей з числа дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, для вирішення соціально-побутових питань дітей виплачується шляхом перерахування коштів на особовий рахунок заявника.

2.19.5. Матеріальна допомога сім’ям, які взяли на виховання трьох і більше дітей з числа дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, для вирішення соціально-побутових питань дітей виплачується з розрахунку двох прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку, встановленого на початок календарного року, відповідно до кошторису, затвердженого в бюджеті міста Миколаєва на поточний рік.

2.19.6. У разі досягнення дитиною – сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, на час подання заяви повноліття матеріальна допомога на них не нараховується та не виплачується.

 

2.20. Надання матеріальної допомоги сім’ям, які взяли на виховання трьох і більше дітей з числа дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, для організації спільного відпочинку з розрахунку 2,00 тис. грн на одну особу на 7 календарних днів.

2.20.1. Матеріальна допомога сім’ям, які взяли на виховання трьох і більше дітей з числа дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, для організації спільного відпочинку надається один раз на рік.

2.20.2. Надання матеріальної допомоги сім’ям, які взяли на виховання трьох і більше дітей з числа дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, для організації спільного відпочинку здійснюються департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради  на підставі списків, підготовлених службою у справах дітей Миколаївської міської ради.

2.20.3. Матеріальна допомога сім’ям, які взяли на виховання трьох і більше дітей з числа дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, для організації спільного відпочинку надається за заявою законного представника дитини – сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, до якої додаються:

- оригінал та копія паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу;

- оригінал та копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);

- акт обстеження умов проживання дитини, який складає служба у справах дітей адміністрації району Миколаївської міської ради за місцем проживання дитини (особи);

- довідка про відкриття банківського рахунку.

У разі потреби (відсутності відомостей):

- оригінал та копія свідоцтва про народження дитини або паспорта громадянина України;

- копія рішення про встановлення опіки (піклування) та призначення дитині  опікуна (піклувальника);

- копія рішення  виконавчого комітету міської ради про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї;

- документи, що підтверджують статус дитини.

2.20.4. Розрахунок розміру матеріальної допомоги здійснюється з урахуванням усіх дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштованих до прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, а також опікуна, батьків – вихователів, прийомних батьків та  рідних дітей таких сімей.

У разі досягнення на час подання заяви рідними дітьми повноліття, матеріальна допомога на них не нараховується і не виплачується.

2.20.5. Матеріальна допомога сім’ям, які взяли на виховання трьох і більше дітей з числа дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, для організації спільного відпочинку виплачується шляхом перерахування коштів на особовий рахунок заявника.

2.20.6. Матеріальна допомога сім’ям, які взяли на виховання трьох і більше дітей з числа дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, для організації спільного відпочинку  виплачується  з розрахунку 2,00 тис. грн на одну особу, відповідно до кошторису, затвердженого у бюджеті міста Миколаєва на поточний рік.

 

2.21. Надання матеріальної фінансової допомоги сім’ям, які виховують дітей сиріт – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з інвалідністю, з розрахунку одного прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку двічі на рік.

2.21.1. Матеріальна фінансова допомога сім’ям, які виховують дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з інвалідністю надається на кожну дитину з інвалідністю двічі на рік, а саме в травні та в листопаді.

2.21.2. Надання матеріальної фінансової допомоги здійснюються департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради на підставі підготовлених службою у справах дітей Миколаївської міської ради списків дітей з інвалідністю, які виховуються в родинах опікунів (піклувальників), прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу.

2.21.3. Матеріальна фінансова допомога надається за заявою законного представника дитини – сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, до якої додаються:

- оригінал та копія паспорта громадянина України  або іншого документа, що посвідчує особу;

- оригінал та копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);

- акт обстеження умов проживання дитини, який складає служба у справах дітей адміністрації району Миколаївської міської ради за місцем проживання дитини (особи);

- довідка про відкриття банківського рахунку.

У разі потреби (відсутності відомостей):

- оригінал та копія свідоцтва про народження дитини з інвалідністю;

- копія рішення про встановлення опіки (піклування) та призначення дитині  опікуна (піклувальника);

- копія рішення виконавчого комітету міської ради про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї;

 

- медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років.

2.21.4. Матеріальна фінансова допомога сім’ям, які виховують дітей сиріт-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з інвалідністю виплачується шляхом перерахування коштів на особовий рахунок заявника.

2.21.5. Матеріальна фінансова допомога сім’ям, які виховують дітей сиріт-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з інвалідністю виплачується з розрахунку одного прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, встановленого на початок календарного року відповідно до кошторису, затвердженого у бюджеті міста Миколаєва на поточний рік.

 

3. Фінансування виплат адресної допомоги

 

3.1. Фінансування виплат, передбачених п.п. 2.1-2.8, 2.14, 2.17, 2.19-2.21, проводиться департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради відповідно до кошторису, затвердженого в бюджеті міста Миколаєва на поточний рік.

 

3.2. Фінансування виплат, передбачених п.п. 2.9-2.13, 2.15-2.18, проводиться департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради на розрахунковий рахунок міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) з подальшою виплатою заявникам на особові рахунки, відкриті заявниками в банках або через поштові відділення.

______________________________________________________

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення виконкому

міської ради

від 13 травня 2020

№ 366

 

СКЛАД

міської комісії по розгляду заяв громадян

для надання їм одноразової матеріальної допомоги

 

Голова комісії

 

Василенко

Сергій Михайлович

-

директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради

 

Заступники голови комісії

 

Бондаренко

Сергій Миколайович

-

директор міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

Самерханова

Любов Іванівна

-

перший заступник директора міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

Секретар комісії

 

Вівчар

Ольга Андріївна

-

начальник відділу з соціальних питань міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

Члени комісії

 

Бабін

Анатолій Володимирович

-

начальник лікувально-профілактичного відділу управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради

 

Беренда

Оксана Володимирівна

-

завідувач відділення організації надання адресної допомоги міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

Веселовська

Лариса Ігорівна

-

депутат міської ради (за узгодженням)

 

 

Казакуца

Ольга Вільямівна

-

начальник відділу розгляду звернень та надання адресної грошової допомоги управління соціального захисту та сімейної політики департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради

 

Колесник

Тетяна Вікторівна

-

завідувач відділення організації надання адресної допомоги міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

Колонтай

Світлана Вікторівна

-

завідувач відділення організації надання адресної допомоги міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

Коренда

Володимир Олександрович

-

заступник голови Миколаївської міської ради ветеранів (за узгодженням)

 

Шаповалова

Наталія Василівна

-

фахівець провідний відділу з соціальних питань міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

Лебедєва

Валентина Миколаївна

-

завідувач відділення організації надання адресної допомоги міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

Подаєнко

Тетяна Іллівна

-

заступник директора міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

Редька

Валентина Іванівна

-

голова Миколаївської обласної громадської організації ветеранів (за узгодженням)

 

Степаненко

Ольга Георгіївна

-

голова Миколаївської обласної організації Союзу організацій інвалідів України (за узгодженням)

 

 

______________________________________________________

 

Опубліковано: 19 травня 2020р. 

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: