МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
РІШЕННЯ
20 грудня 2019 № 56/65
Про затвердження міської цільової
соціальної програми забезпечення
цивільного захисту м. Миколаєва
на 2020-2022 роки
З метою забезпечення реалізації державної політики, спрямованої на захист населення, територій, навколишнього природного середовища, майна від надзвичайних ситуацій, відповідно до Кодексу цивільного захисту України, керуючись п. 22 ч. 1 ст. 26, ст. 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити міську цільову соціальну програму забезпечення цивільного захисту м. Миколаєва на 2020-2022 роки (далі – Програма, додається).
2. Управлінню з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради (Герасімені) щороку до 20 січня, на підставі аналізу стану виконання Програми за попередній рік, інформувати постійну комісію міської ради з питань містобудування, архітектури і будівництва, регулювання земельних відносин та екології.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань містобудування, архітектури і будівництва, регулювання земельних відносин та екології (Концевого), першого заступника міського голови Криленка В.І.
Міський голова О.Ф. Сєнкевич
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення міської ради
від 20 грудня 2019
№ 56/656
Міська цільова соціальна програма
забезпечення цивільного захисту м. Миколаєва
на 2020-2022 роки
Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована
міська цільова соціальна програма забезпечення цивільного захисту
м. Миколаєва на 2020-2022 роки
За даними, наведеними у Аналітичному огляді стану техногенної та природної безпеки в Україні за 2017 рік (ДСНС України), об’єкти господарювання і території України продовжують перебувати під негативним впливом уражаючих чинників природного та техногенного походження, що призводили до виникнення надзвичайних ситуацій і небезпечних подій, загибелі людей на виробництві і в побуті, погіршення умов життєдіяльності населення, забруднення навколишнього природного середовища, економічних збитків.
Масштаби та особливості негативної дії небезпечних факторів у природній сфері традиційно визначались природними особливостями території України, несприятливими наслідками глобальних змін клімату, недотриманням норм і правил безпечного провадження господарської діяльності. До традиційних загроз додалися військовий конфлікт на Сході України, посилення екстремізму й тероризму, зростання злочинності, в тому числі із використанням зброї, контрабандний обіг боєприпасів та вибухівки – усе це визначає новітні реалії, в яких сьогодні існує країна, і в якій потрібно забезпечувати захист її громадян, суспільства, інституцій від катастроф, аварій, пожеж, стихійних лих, застосування засобів ураження та інших небезпечних подій.
За даними статистики, протягом 2017 року в Україні зареєстровано 166 надзвичайних ситуацій, внаслідок яких загинуло 183 особи (з них 37 дітей) та 1856 осіб постраждало (з них 861 дитина).
Упродовж останніх років (2013-2018 рр.) на території міста зареєстровано 10 надзвичайних ситуацій різного рівня, 442 небезпечних події, 5289 пожеж. Матеріальні збитки від пожеж щороку складають близько 16 мільйонів гривень.
Динаміка виникнення пожеж/подій/НС на території м. Миколаєва
Рік | Кількість випадків | Загинуло, осіб | ||
пожеж | подій | надзвичайних ситуацій | ||
2013 | 750 | 84 | 2 | 38 |
2014 | 727 | 78 | 2 | 38 |
2015 | 882 | 69 | 1 | 25 |
2016 | 1036 | 101 | 1 | 9 |
2017 | 997 | 110 | 2 | 13 |
2018 | 897 | н/д | 2 | 17 |
Всього | 5289 | 442 | 10 | 140 |
Серед природних загроз найбільшу небезпеку становили процеси підтоплення, просідання ґрунту, карстові та зсувні процеси, комплексні гідрометеорологічні явища.
Гідрометеорологічні умови м. Миколаєва характеризуються негативним впливом як короткочасної дії, так і тривалими процесами несприятливих умов. Особливість їх полягає у виникненні небезпечних та стихійних погодних явищ, які не досягали рівня надзвичайної ситуації, але за рахунок комплексної дії (насамперед протягом тривалого часу) негативно впливали на життєдіяльність людей та функціонування господарського комплексу міста. З кожним роком збільшується пожежонебезпечний період, який характеризується встановленням високої (4 класу) та надзвичайної (5 класу) пожежної небезпеки.
Серед техногенних загроз найбільшу небезпеку для населення та території міста становить гідродинамічна, хімічна, пожежо- та вибухо- небезпека. Стан техногенного навантаження на території міста ускладнюється у зв’язку з наявністю 428 потенційно небезпечних об’єктів, з яких 15 – об’єкти підвищеної небезпеки. Найбільшу небезпеку становлять хімічно небезпечні об’єкти, яких нараховується 9 від загальної кількості потенційно небезпечних об’єктів. Максимально можлива кількість небезпечних хімічних речовин, яка може зберігатися на них, сягає: хлор – 50 тонн, інші (кислоти) – 9,5 тонн. Північніше міста проведено чотири ділянки аміакопроводу, якими транспортуються аміак в кількості від 127,78 до 472,24 тонн.
Загальна площа зони можливого хімічного ураження, у разі аварії на цих об’єктах складає 51,667 кв.км (29% від площі міста) з населенням 80,435 тис. осіб.
Загальна площа прогнозованої зони хімічного ураження складає 5,305 кв.км з населенням 18,273 тис. осіб, з них непрацюючого населення 5660 осіб, яке лише на 11% забезпечено засобами індивідуального захисту.
Кількість потенційно небезпечних об’єктів (ПНО), розташованих в м. Миколаєві, щороку невпинно зростає. Так, з 2013 року і до сьогодні їх кількість виросла на 56%.
| 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 |
Кількість ПНО в м. Миколаєві | 276 | 288 | 288 | 341 | 395 | 428 |
Останнім часом збільшилася реальна загроза терористичних актів. Спостерігається тенденція активізації діяльності екстремістських угруповань, сепаратистів всередині країни. В умовах щільної міської забудови, високої концентрації промислових об’єктів особливу небезпеку представляє можливість ініціювання техногенних катастроф і застосування засобів масового ураження.
Виходячи з вищевикладеного, особливої важливості набуває наявність засобів індивідуального та колективного захисту виробничого персоналу підприємств і населення.
Наявний фонд захисних споруд міста складається з 222 сховищ, 62% з яких не готові до використання за призначенням, потребують капітального ремонту і доукомплектування спецобладнанням, а деякі не підлягають відновленню. На загальному фоні у гіршому стані знаходяться споруди, що належать до комунальної власності міста: з 93 споруд – 80 не готові до прийому людей.
Проведення заходів у сфері захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, запобігання та оперативне реагування на них у значній мірі залежить від засобів зв’язку, оповіщення та інформування. Обладнання існуючої системи централізованого оповіщення технічно і морально застаріло і не відповідає вимогам Кодексу цивільного захисту України. На об’єктах міста розташовано 124 електросирени, з них 99 централізованого ввімкнення та 25 автономного запуску. Проводове мовлення у минулому як один із основних засобів інформування населення про заходи цивільного захисту на території міста за рядом причин не працює і потребує альтернативної заміни з використанням сучасних технологій. Потребує продовження вирішення виконання вимог Кодексу цивільного захисту України від 02.10.2012 № 5403-VІ щодо встановлення на території міста, у т.ч. у місцях масового перебування людей, сигнально-гучномовних пристроїв та електронних інформаційних табло для передачі інформації з питань цивільного захисту. На даний час, відповідно до затвердженої схеми озвучення території, у співпраці з операторами радіомовних компаній (“Рідна вулиця”, “Радіо “Квартал”), встановлено 168 вуличних гучномовців, які підключені до міської системи централізованого оповіщення.
На засіданні комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва (протокол № 10 від 25.06.2015) затверджено концепцію побудови міської системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій керівного складу і населення міста “Пріоритет”. Відповідно до проєктно-кошторисної документації на об’єктах комунальної власності та на відкритих територіях міста встановлено спеціальне комутаційне та сигнально-гучномовне обладнання, яке підключене до автоматизованого робочого місця (АРМ) міської системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій.
Вжиття додаткових заходів потребує ситуація на водних об’єктах міста. У 2017 році на водних об’єктах міста загинуло 16 осіб, в 2018 – 13. Основними причинами трагічних випадків, що призводять до загибелі людей, крім нехтування правилами безпеки поведінки людей на воді та льоду, залишається недостатнє вжиття запобіжних заходів, відсутність достатньої кількості рятувальних станцій.
Досвід роботи з проведення заходів, спрямованих на запобігання та ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій, свідчить, що тільки наявність резервних фінансових та матеріальних ресурсів може гарантовано забезпечити оперативне виконання необхідних робіт. Місто має матеріальний резерв, але він потребує постійного поповнення і розширення номенклатури для покращання ефективності реагування на можливі надзвичайні ситуації та їх попередження.
З метою виконання невідкладних заходів щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру виконавчим комітетом Миколаївської міської ради за останні роки (2013-2018) приймались рішення про виділення з міського матеріального резерву матеріальних цінностей на суму 3,197 млн. грн.
Кількість виданих рішень виконкому Миколаївської міської ради
“Про виділення матеріалів з матеріального резерву м. Миколаєва”
по роках
Рік | Кількість прийнятих рішень виконкому Миколаївської міської ради “Про виділення матеріалів з матеріального резерву м. Миколаєва”, од. | Виділено матеріалів з матеріального резерву м. Миколаєва на суму, грн. |
2013 | 8 | 95 543 |
2014 | 11 | 190 693 |
2015 | 12 | 285 582 |
2016 | 22 | 1 200 000 |
2017 | 15 | 435 000 |
2018 | 14 | 991 000 |
Разом | 82 | 3 197 818 |
З метою недопущення загибелі громадян у період різкого зниження температури повітря, щороку організовується функціонування пунктів обігріву та ночівлі для бездомних громадян, потребує вирішення питання сплати за електроенергію, роботу електроустаткування пунктів, ремонту та закупівлі сантехнічних приладів.
Реалізація державної політики у сфері цивільного захисту у м. Миколаєві протягом 2019 року здійснювалась у рамках виконання завдань і заходів міської цільової соціальної програми розвитку цивільного захисту м. Миколаєва на 2017-2019 роки.
У зв’язку із закінченням у 2019 році терміну дії зазначеної програми, враховуючи вимоги Кодексу цивільного захисту України, відповідно до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту виникає необхідність у прийнятті міської цільової соціальної програми забезпечення цивільного захисту м. Миколаєва на 2020-2022 роки (далі – Програма).
Мета Програми
Метою Програми є:
1. Забезпечення підвищення рівня цивільного захисту населення та територій м. Миколаєва на 2020-2022 роки.
2. Зниження ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру (далі – надзвичайні ситуації), підвищення рівня безпеки населення і захищеності території міста від наслідків таких ситуацій.
Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів
та джерел фінансування; строки та етапи виконання Програми
Оптимальним варіантом розв’язання проблеми захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру є реалізація державної політики у сфері цивільного захисту шляхом здійснення першочергових заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій з використанням ресурсів держави, міста, суб’єктів господарювання та інших джерел, не заборонених законодавством.
Забезпечення органами місцевого самоврядування ефективної реалізації державної політики у сфері цивільного захисту здійснюється шляхом виконання комплексу організаційних, управлінських та практичних заходів, зокрема:
- здійснення захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій;
- запобігання виникненню надзвичайних ситуацій;
- реагування на надзвичайні ситуації та їх ліквідацію;
- підготовка керівного складу, органів управління, сил цивільного захисту і населення до дій в умовах загрози та виникнення можливих надзвичайних ситуацій.
Зазначені заходи реалізуються шляхом:
- оповіщення та інформування органів місцевого самоврядування та населення;
- укриття людей у захисних спорудах цивільного захисту;
- здійснення евакуаційних заходів;
- інженерного захисту територій;
- медичного захисту людей;
- радіаційного і хімічного захисту людей та майна;
- навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях;
- моніторингу і прогнозування надзвичайних ситуацій;
- забезпечення техногенної та пожежної безпеки;
- реєстрації потенційно небезпечних об’єктів, об’єктів підвищеної небезпеки та потенційно небезпечних ділянок територій, ідентифікації та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки;
- управління та координація діями суб’єктів, залучених до запобігання або ліквідації надзвичайних ситуацій;
- організації життєзабезпечення постраждалого населення;
- проведення аварійно-відновлювальних робіт;
- відшкодування шкоди та надання допомоги особам, які постраждали внаслідок надзвичайної ситуації;
- організації підготовки та інформаційного забезпечення у сфері цивільного захисту.
Розв’язання проблем, визначених Програмою, та реалізація основних заходів цивільного захисту потребує залучення бюджетних коштів.
Орієнтовні обсяги та джерела фінансування Програми наведено у Паспорті цільової соціальної програми забезпечення цивільного захисту міста Миколаєва на 2020-2022 роки (додаток 1).
Обсяги фінансування Програми встановлюються під час затвердження міського бюджету на відповідний рік з урахуванням конкретних завдань та реальних можливостей бюджету.
Перелік завдань і заходів Програми та результативні показники
Правовою основою для визначення завдань і заходів Програми є Конституція України, Кодекс цивільного захисту України, Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні”, інші акти законодавства.
Відповідно до мети та пріоритетів розвитку цивільного захисту визначені такі основні завдання, а саме:
- забезпечення реальної готовності органів управління, сил та засобів цивільного захисту до оперативного реагування на надзвичайні ситуації і ліквідацію їх наслідків;
- проведення попереджувальних заходів у сфері захисту населення, техногенної та пожежної безпеки, з метою досягнення прийнятого рівня ризику виникнення надзвичайних ситуацій та зменшення людських і матеріальних втрат;
- забезпечення достатнього фінансування бюджетами всіх рівнів профільних програм і заходів цивільного захисту;
- розвиток створеного потенціалу засобів захисту населення, накопичення необхідних фінансових і матеріальних резервів, призначених для попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій;
- розроблення і впровадження заходів щодо безаварійного функціонування потенційно небезпечних об’єктів, систем життєзабезпечення міста, виконання вимог чинного законодавства у сфері цивільного захисту;
- розроблення та впровадження новітніх технологій, спрямованих на запобігання надзвичайних ситуацій;
- підтримання у готовності систем управління, оповіщення та зв’язку до застосування за призначенням;
- забезпечення обов’язковим обслуговуванням державними аварійно-рятувальними службами потенційно небезпечних об’єктів та окремих території міста згідно з чинним законодавством;
- скорочення застосування шкідливих речовин на об’єктах, які мають їх в технологічному виробництві шляхом послідовної їх модернізації на підставі передових та нешкідливих технологій;
- своєчасне проведення невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та організація життєзабезпечення постраждалого населення;
- надання оперативної допомоги населенню, з використанням засобів цивільного захисту, в разі виникнення несприятливих побутових або нестандартних ситуацій;
- оперативне оповіщення населення про виникнення або загрозу виникнення надзвичайної ситуації, своєчасне інформування про обстановку, яка склалася, заходи, що вживаються для запобігання надзвичайним ситуаціям, та подолання їх наслідків;
- підготовка населення, керівного складу і фахівців цивільного захисту до дій при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій.
Виконання Програми дасть змогу:
- підвищити ефективність реалізації державної політики у сфері техногенної і природної безпеки;
- покращати діяльність органів місцевого самоврядування в напрямку вирішення актуальних проблем захисту населення, об’єктів і територій від небезпечних факторів різного характеру;
- знизити втрати від надзвичайних ситуацій;
- поліпшити якість необхідних управлінських рішень щодо запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
- забезпечити ефективне використання коштів резервного фонду бюджету міста;
- забезпечити необхідний рівень безпеки проживання громадян;
- підвищити роль і вплив органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту.
Очікувані результати та обґрунтування ефективності виконання програмних заходів визначаються в конкретному, вимірювальному та порівняльному вигляді з економічних, соціальних та екологічних напрямків.
Результативні показники реалізації Програми
№ п/п | Показник | Одиниці виміру | 2020 рік | 2021 рік | 2022 рік |
|
Реконструкція (модернізація) міської системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій керівного складу та населення міста |
| |||||
| Показники затрат: |
|
|
|
|
|
1 | Сума витрат на реконструкцію | грн. | 1432562,00 | 1032567,00 | 1127480,00 |
|
| Показники продукту: |
|
|
|
|
|
1 | Кількість об’єктів реконструкції | од. | 1 | 1 | 1 |
|
2 | кількість пристроїв, які планується встановити, налагодити та підключити | од. | 15 | 20 | 20 |
|
| Показники ефективності: |
|
|
|
|
|
1 | середні витрати на встановлення, налагодження та підключення одного пристрою | грн. | 95504,13 | 51628,35 | 56374 |
|
| Показники якості: |
|
|
|
|
|
1 | рівень готовності об’єктів реконструкції | % | 60 | 80 | 100 |
|
2 | Динаміка обсягу реконструкції порівняно з попереднім роком | % | 50 | 33 | 25 |
|
Проведення комплексу профілактичних заходів, спрямованих на виявлення та запобігання найбільш вірогідним у місті надзвичайним ситуаціям техногенного та природного характеру |
| |||||
| Показники затрат: |
|
|
|
|
|
1 | Обсяг видатків на проведення заходів, спрямованих на виявлення та запобігання НС | тис.грн. | 9897,565 | 10442,063 | 11079,022 |
|
| Показники продукту: |
|
|
|
|
|
1 | Площа міста | кв.км | 178,8 | 178,8 | 178,8 |
|
2 | Кількість об’єктів комунальної власності міста,що підлягають постійному та обов’язковому аварійно-рятувальному обслуговуванню | од. | 4 | 4 | 4 |
|
3 | Кількість рекреаційних зон міста,що підлягають постійному та обов’язковому аварійно-рятувальному обслуговуванню | од. | 2 | 2 | 2 |
|
| Показники ефективності: |
|
|
|
|
|
1 | Вартість постійного аварійно-рятувального обслуговування в співвідношенні до території міста | тис.грн./кв.км | 55,35 | 58,40 | 61,96 |
|
| Показники якості: |
|
|
|
|
|
1 | Темп зростання вартості постійного аварійно-рятувального обслуговування порівняно з попереднім роком | % | 18,9 | 5,51 | 6,1 |
|
Підготовка населення, керівного складу органів управління, сил та засобів, призначених для оперативного реагування на надзвичайні ситуації до дій при їх виникненні та ліквідації їх наслідків |
| |||||
| Показники затрат: |
|
|
|
|
|
1 | Обсяг видатків на підготовку населення, керівного складу органів управління, сил та засобів, призначених для оперативного реагування на НС | тис.грн. | 15403,083 | 10933,545 | 11959,228 |
|
| Показники продукту: |
|
|
|
|
|
1 | Чисельність населення міста Миколаєва | тис.чол. | 481,5 | 481,5 | 481,5 |
|
2 | Кількість розповсюджених пам’яток для населення | тис.од. | 150 | 150 | 150 |
|
3 | Кількість проведених ремонтів захисних споруд комунальної власності, які знаходяться в оперативному управлінні управління з питань НС та ЦЗН ММР | од. | 3 | 2 | 2 |
|
| Показники ефективності: |
|
|
|
|
|
1 | Витрати на проведення ремонтів захисних споруд комунальної власності, які знаходяться в оперативному управлінні управління з питань НС та ЦЗН ММР | тис.грн. | 726,785 | 835,040 | 839,280 |
|
2 | Вартість експлуатаційно-технічного обслуговування системи оповіщення м. Миколаєва протягом одного місяця | тис.грн./міс.
| 48,08 | 51,54 | 55,8 |
|
| Показники якості: |
|
|
|
|
|
1 | Темп зростання вартості обслуговування апаратури оповіщення | % | 0 | 5,6 | 8,27 |
|
2 | Рівень справності апаратури оповіщення | % | 100 | 100 | 100 |
|
3 | Темп зростання обсягу витрат на приведення в готовність до використання захисних споруд порівняно з попереднім роком | % | 0 | 14,9 | 0,51 |
|
Поповнення матеріального резерву відповідно до номенклатури та обсягів |
| |||||
| Показники затрат: |
|
|
|
|
|
1 | Обсяг видатків | тис.грн. | 1355 | 1430 | 1505 |
|
| Показники продукту: |
|
|
|
|
|
1 | Матеріальний резерв міста | од. | 1 | 1 | 1 |
|
2 | Кількість найменувань матеріальних засобів матеріального резерву міста, відповідно до номенклатури | од. | 33 | 33 | 33 |
|
| Показники ефективності: |
|
|
|
|
|
1 | середня вартість 1 найменування матеріальних засобів | тис.грн. | 41,06 | 43,33 | 45,60 |
|
| Показники якості: |
|
|
|
|
|
1 | Наповненість матеріального резерву міста відповідно до номенклатури | % | 100 | 100 | 100 |
|
Будівництво рятувальної станції в зоні відпочинку мкр. Намив |
| |||||
| Показники затрат: |
|
|
|
|
|
1 | Обсяг видатків | тис.грн. | 200 | 4500 | 4500 |
|
| Показники продукту: |
|
|
|
|
|
1 | Рятувальна станція | од. | 0 | 0,5 | 1 |
|
| Показники ефективності: |
|
|
|
|
|
1 | Відношення витрат до загальної вартості будівництва | % | 2,17 | 48,91 | 48,91 |
|
| Показники якості: |
|
|
|
|
|
1 | Відсоток готовності станції | % | 0 | 50 | 100 |
|
Будівництво пожежного депо в мкр. “Ліски-2” на чотири автомобілі згідно з планом розвитку м. Миколаєва |
| |||||
| Показники затрат: |
|
|
|
|
|
1 | Обсяг видатків | тис.грн | 300 | 7000 | 7000 |
|
| Показники продукту: |
|
|
|
|
|
1 | Пожежне депо | од. | 0 | 0,5 | 1 |
|
| Показники ефективності: |
|
|
|
|
|
1 | Відношення витрат до загальної вартості будівництва | % | 2,1 | 48,95 | 48,95 |
|
| Показники якості: |
|
|
|
|
|
1 | Відсоток готовності станції | % | 0 | 50 | 100 |
|
Напрями діяльності та заходи Програми
Напрями діяльності та заходи Програми визначені в додатку 2.
Координація та контроль за ходом виконанням Програми
Організаційна робота щодо виконання визначених Програмою заходів покладається на відповідального виконавця.
Контроль за виконанням Програми покладається на управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради, яке здійснює:
- координацію заходів Програми;
- підготовку пропозицій щодо обсягів фінансування.
Додатки до Програми:
1. Паспорт міської цільової програми забезпечення цивільного захисту м. Миколаєва на 2020-2022 роки.
2. Завдання і заходи з виконання міської цільової програми забезпечення цивільного захисту м. Миколаєва на 2020-2022 роки.
_________________________________________________________
Додаток 1
до Програми
ПАСПОРТ
міської цільової соціальної програми
забезпечення цивільного захисту м. Миколаєва на 2020-2022 роки
1. Програму затверджено рішенням міської ради від ____________ №_____
2. Ініціатор:
- постійна комісія міської ради з питань містобудування, архітектури і будівництва, регулювання земельних відносин та екології;
- управління з питань НС та ЦЗН Миколаївської міської ради.
3. Розробник Програми: управління з питань НС та ЦЗН Миколаївської міської ради.
4. Відповідальний виконавець: управління з питань НС та ЦЗН Миколаївської міської ради.
5. Співвиконавець: департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради.
6. Термін виконання: 2020-2022 роки.
7. Обсяги та джерела фінансування:
Джерела фінансування | Обсяг фінансування (тис.грн.) | У тому числі за роками (тис. грн.) | ||
2020 | 2021 | 2022 | ||
Міський бюджет | 87487,115 | 28513,21 | 28568,175 | 30405,73 |
Інші джерела фінансування | 14300,00 | 300,00 | 7000,00 | 7000,00 |
Всього | 101787,115 | 28813,21 | 35568,175 | 37405,73 |
Примітка: остаточний обсяг визначається рішенням міської ради під час затвердження та виконання міського бюджету м. Миколаєва на відповідний бюджетний рік, без внесення змін до обсягів видатків, передбачених заходами Програми
Додаток 2
до Програми
ЗАВДАННЯ І ЗАХОДИ
з виконання міської цільової програми забезпечення цивільного захисту м. Миколаєва на 2020-2022 роки
№ п/п | Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання) | Перелік заходів Програми | Строк виконання | Виконавці | Орієнтовні обсяги фінансування (тис.грн.) | Очікуваний результат | ||||||
Всього | У тому числі за роками | |||||||||||
2020 | 2021 | 2022 | ||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | |||
1 | Удосконалення системи реагування на надзвичайні ситуації | 1.1. Поповнення міського матеріального резерву паливно-мастильними матеріалами та матеріалами, необхідними для запобігання виникненню та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, здійснення заходів з евакуації населення | До 2022 р. | Управління з питань НС та ЦЗН ММР | Всього: | 1580,00 | 1660,00 | 1740,00 | Забезпечення проведення невідкладних відновлювальних робіт і заходів, спрямованих на запобігання та ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій | |||
У тому числі кошти міського бюджету | 1580,00 | 1660,00 | 1740,00 | |||||||||
Інші джерела фінансування: - залучених | - | - | - | |||||||||
2 | Забезпечення гарантованого рівня захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період | 2.1. Фінансування заходів з постійного та обов’язкового аварійно-рятувального обслуговування територій та потенційно небезпечних об’єктів комунальної власності і заходів з рятування на водах | До 2022 р. | Управління з питань НС та ЦЗН ММР | Всього: | 9886,695 | 10430,463 | 11066,722 | Ефективне запобігання та оперативне реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, випадки, пов’язані з небезпекою на воді | |||
У тому числі кошти міського бюджету | - | - | - | |||||||||
Інші джерела фінансування: - залучених | - | - | - | |||||||||
2.2. Утримання та реконструкція (модернізація) міської системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій керівного складу та населення міста | До 2022 р. | Управління з питань НС та ЦЗН ММР | Всього: | 2009,621 | 1651,091 | 1797,113 | Забезпечення постійної готовності міської системи оповіщення та зв’язку | |||||
У тому числі кошти міського бюджету | 2009,621 | 1651,091 | 1797,113 | |||||||||
Інші джерела фінансування: - залучених | - | - | - | |||||||||
2.3. Утримання та приведення засобів колективного захисту в готовність до використання за призначенням | До 2022 р. | Управління з питань НС та ЦЗН ММР | Всього: | 726,785 | 835,040 | 839,280 | Забезпечення гарантованого захисту населення від надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період | |||||
У тому числі кошти міського бюджету | 726,785 | 835,040 | 839,280 | |||||||||
Інші джерела фінансування: - залучених | - | - | - | |||||||||
2.4. Придбання та монтаж фільтровентиляційного обладнання на захисних спорудах комунальної форми власності, розташованих в житлових будинках | До 2022 р. | Департамент ЖКГ ММР | Всього: | 4563,883 | 617,175 | 620,685 | Забезпечення гарантованого захисту населення від надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період | |||||
У тому числі кошти міського бюджету | 4543,883 | 617,175 | 620,685 | |||||||||
Інші джерела фінансування: - залучених | - | - | - | |||||||||
2.5. Накопичення засобів індивідуального захисту для забезпечення працівників органів місцевого самоврядування та непрацюючого населення, яке мешкає у прогнозованих зонах хімічного ураження |
| Забезпечення гарантованого захисту населення від надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період | ||||||||||
2.5.1. Для забезпечення працівників органів місцевого самоврядування | До 2022 р. | Управління з питань НС та ЦЗН ММР | Всього: | 20,486 | 21,613 | 22,931 |
| |||||
У тому числі кошти міського бюджету | 20,486 | 21,613 | 22,931 | |||||||||
Інші джерела фінансування: - залучених | - | - | - | |||||||||
2.5.2. Для забезпечення непрацюючого населення, яке мешкає у прогнозованих зонах хімічного ураження | До 2022 р. | Управління з питань НС та ЦЗН ММР | Всього: | 12,804 | 13,457 | 14,278 | ||||||
У тому числі кошти міського бюджету | 12,804 | 13,457 | 14,278 | |||||||||
Інші джерела фінансування: - залучених | - | - | - | |||||||||
2.6. Забезпечення працівників територіального формування та спеціалізованих служб ЦЗ засобами індивідуального захисту , приладами радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного та хімічного контролю | До 2022 р. | Управління з питань НС та ЦЗН ММР | Всього: | 56,551 | 59,435 | 13,793 | Забезпечення гарантованого захисту населення від надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період | |||||
У тому числі кошти міського бюджету | 56,551 | 59,435 | 13,793 | |||||||||
Інші джерела фінансування: - залучених | - | - | - | |||||||||
2.7. Здійснення заходів з утилізації металевої ртуті та інших небезпечних речовин, виявлених на території міста | До 2022 р. | Управління з питань НС та ЦЗН | Всього: | 10,870 | 11,600 | 12,300 | Забезпечення гарантованого захисту населення від надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період | |||||
У тому числі кошти міського бюджету | 10,870 | 11,600 | 12,300 | |||||||||
Інші джерела фінансування: - залучених | - | - | - | |||||||||
2.8. Будівництво рятувальної станції в зоні відпочинку мкр. Намив | До 2022 р. | Департамент ЖКГ ММР | Всього: | 200,0 | 4500,0 | 4500,0 | Забезпечення заходів із запобігання загибелі людей на воді | |||||
У тому числі кошти міського бюджету | 200,0 | 4500,0 | 4500,0 | |||||||||
Інші джерела фінансування: - залучених | - | - | - | |||||||||
2.9. Придбання спеціальних транспортних засобів та спеціального обладнання для проведення аварійно-рятувальних та відновлювальних робіт | До 2022 р. | Управління з питань НС та ЦЗН ММР | Всього: | 9000,00 | 8500,00 | 9500,00 | Ефективне та оперативне реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, випадки, пов’язані з небезпекою на воді | |||||
У тому числі кошти міського бюджету | 9000,00 | 8500,00 | 9500,00 | |||||||||
Інші джерела фінансування: - залучених | - | - | - | |||||||||
3 | Здійснення організаційних та спеціальних заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій | 3.1. Організація комплексного освоєння підземного простору, підвальних та інших заглиблених приміщень, з урахуванням їх пристосування для укриття населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій | До 2022 р. | Управління з питань НС та ЦЗН ММР | Всього: | 160,475 | 169,301 | 179,628 | Здійснення організаційних та спеціальних заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій | |||
У тому числі кошти міського бюджету | 160,475 | 169,301 | 179,628 | |||||||||
Інші джерела фінансування: - залучених | - | - | - | |||||||||
3.2. Проведення ремонтних робіт на складах матеріального резерву | 2020р. | Управління з питань НС та ЦЗН ММР | Всього: | 190,00 | - | - | Якісне зберігання матеріальних засобів | |||||
У тому числі кошти міського бюджету | 190,00 | - | - | |||||||||
Інші джерела фінансування: - залучених | - | - | - | |||||||||
4 | Здійснення заходів щодо забезпечення пожежної безпеки | 4.1. Будівництво пожежного депо в мкр. “Ліски-2” на чотири автомобілі згідно з планом розвитку м. Миколаєва |
| Підвищення рівня захисту населення і території | ||||||||
4.1.1. Відведення землі під будівництво пожежного депо згідно з планом розвитку м. Миколаєва та розроблення проєктно-кошторисної документації | 2020 р. | Департамент ЖКГ ММР | Всього: | 300,0 | - | - |
| |||||
У тому числі кошти міського бюджету | - | - | - | |||||||||
Інші джерела фінансування: - залучених | 300,0 | - | - | |||||||||
4.1.2. Будівництво першої черги пожежного депо згідно з планом розвитку м. Миколаєва | 2021 р. | Департамент ЖКГ ММР | Всього: | - | 7000,0 | - | ||||||
У тому числі кошти міського бюджету | - | - | - | |||||||||
Інші джерела фінансування: - залучених | - | 7000,0 | - | |||||||||
4.1.3. Будівництво другої черги пожежного депо згідно з планом розвитку м. Миколаєва | 2022 р. | Департамент ЖКГ ММР | Всього: | - | - | 7000,0 | ||||||
У тому числі кошти міського бюджету | - | - | - | |||||||||
Інші джерела фінансування: - залучених | - | - | 7000,0 | |||||||||
5 | Інформаційне забезпечення у сфері цивільного захисту | 5.1. Виготовлення та розповсюдження пам’яток для навчання населення щодо дій в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій | Щороку | Управління з питань НС та ЦЗН ММР | Всього: | 95,04 | 99,00 | 99,00 | Забезпечення інформування населення у сфері цивільного захисту | |||
У тому числі кошти міського бюджету | 95,04 | 99,00 | 99,00 | |||||||||
Інші джерела фінансування: - залучених | - | - | - | |||||||||
|
| Всього | У тому числі кошти міського бюджету | Інші джерела фінансування |
| |||||||
Департамент ЖКГ ММР | 29301,743 | 15001,743 | 14300,000 | |||||||||
Управління з питань НС та ЦЗН ММР | 72485,372 | 72485,372 | - | |||||||||
Разом: |
| 101787,115 | 87487,115 | 14300,000 |
|
Опубліковано: 08 січня 2020р.