МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
РІШЕННЯ
21 грудня 2018 № 49/17
Про затвердження міської
програми «Молодіжна політика»
на 2019-2021 роки
Відповідно до п. 22 ч. 1 ст. 26, ч. 1 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити міську програму «Молодіжна політика» на 2019-2021 роки (далі – Програма, додається).
2. Управлінню молодіжної політики Миколаївської міської ради щорічно до 30 січня інформувати Миколаївську міську раду про хід виконання Програми.
3. Рішення Миколаївської міської ради від 05.04.2016 № 4/12 «Про затвердження Програми «Молодь» на 2016-2018 роки» визнати таким, що втратило чинність.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту (Мотуза), першого заступника міського голови Криленка В.І.
Міський голова О.Ф. Сєнкевич
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення міської ради
від 21 грудня 2018
№ 49/17
МІСЬКА ПРОГРАМА
«Молодіжна політика»
на 2019-2021 роки
Загальна частина
Міська програма «Молодіжна політика» на 2019-2021 роки (далі – Програма) розроблена з метою проведення у місті цілісної молодіжної політики, визначеної Декларацією «Про загальні засади державної молодіжної політики в Україні» та Законом України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», Державною цільовою соціальною програмою «Молодь України» на 2016-2020 рр. та іншими законодавчими, нормативними актами щодо створення сприятливих умов для розвитку і самореалізації української молоді, формування її громадянської позиції та національно-патріотичної свідомості.
У Програмі визначаються загальні принципи, головні напрямки та основний зміст місцевих перспективних (до 2021 р.) комплексних заходів щодо державної та місцевої підтримки молоді міста.
Програма окреслює пріоритетні напрямки діяльності органів місцевого самоврядування та інститутів громадянського суспільства, що працюють над вирішенням проблем молоді, визначає пріоритетні напрямки у реалізації молодіжної політики у місті.
Проблеми, на розв’язання яких спрямована Програма
У м. Миколаєві проживає 486,267 тис. чол., з них 137,008 тис. молоді віком до 35 років (інформація станом на 16.01.2018 надана головним управлінням статистики у Миколаївській області).
Молодь є важливою складовою сучасного українського суспільства, носієм інтелектуального потенціалу, визначальним фактором соціально-економічного прогресу. Участь у житті громади та активна громадянська позиція молоді передбачають наявність прав, засобів, простору та можливостей, а в разі необхідності – і підтримки для участі у процесі прийняття рішень та впливу на цей процес, а також участі в будь-яких формах діяльності з метою побудови кращого суспільства.
Удосконалення та ефективна реалізація молодіжної політики у м. Миколаєві є підґрунтям дієвої системи соціалізації молоді, її громадянського становлення в інтересах і самої молодої людини, міста та держави в цілому. Соціальне становище молоді як однієї з найбільш уразливих категорій населення, що характеризується наявністю амбіцій, завищення очікувань, пошуком власного шляху і прагненням до самореалізації, є показником успішності суспільства, можливості реалізації його потенціалу.
Завдяки плідній співпраці органів місцевого самоврядування та громадськості здійснені правові та організаційні заходи, які в цілому позитивно вплинули на процес соціалізації молоді. Проте, незважаючи на певні позитивні зміни, які відбуваються у молодіжному середовищі, все ще існують проблеми, які потребують постійної уваги та втручання з боку органів місцевого самоврядування.
На сьогоднішній день молодіжні громадські організації не можуть повністю реалізовувати свої можливості без вагомої підтримки державних та місцевих органів управління. Ця підтримка полягає у частковому бюджетному фінансуванні заходів молодіжних громадських організацій, наданні матеріальної бази та створенні механізму взаємодії, а також реалізації програми заходів.
Проблеми, на розв’язання яких спрямована Програма:
- соціальна незахищеність молоді;
- відсутність соціальної інфраструктури для молоді (молодіжні центри);
- недостатня підтримка реалізації потенціалу молоді у місті;
- міграція молоді до інших міст та країн;
- невисокий рівень підтримки локальних ініціатив;
- низький рівень мобільності молоді;
- повільні темпи розвитку підприємництва серед молоді;
- несистемний характер формування патріотизму й громадянськості молоді;
- відсутність ефективного механізму формування й реалізації молодіжної політики на засадах громадянського суспільства;
- низький рівень зайнятості молоді на ринку праці за обраною професією та практичних вмінь і навичок молодих фахівців;
- низький рівень професійної орієнтації молоді;
- відсутність у молоді мотивів та навичок до самостійного отримання знань;
- недостатнє набуття молодими людьми знань, умінь та навичок поза системою освіти з метою підвищення конкурентоспроможності молоді на ринку праці;
- слабка мотивація до дотримання молодими людьми здорового і безпечного способу життя, недостатній рівень знань та навичок молоді у галузі безпеки життєдіяльності;
- низький рівень організації та культури молодіжного дозвілля;
- слабка інтегрованість молоді у світове та європейське молодіжні співтовариства.
Для розв’язання зазначених проблем необхідно провести системний аналіз можливостей та потреб молоді, здійснити перехід до відкритої моделі державної політики у молодіжній сфері в Україні. Необхідна узгоджена діяльність центральних і місцевих органів виконавчої влади, активізація інституту громадянського суспільства, залучення приватних структур, що може здійснюватися м. Миколаєві лише в межах реалізації Програми.
Мета Програми
Метою Програми є створення умов для розвитку молоді у місті, підтримки активності молоді, формування її громадянської позиції, національно-патріотичної свідомості, підвищення рівня мобільності молоді та розвитку громадянського суспільства у місті.
Шляхи і засоби розв’язання проблеми
Вибір шляхів і засобів розв’язання зазначених проблем зумовлюється специфічністю цільової групи, серед яких можна виділити амбіції, притаманні молодим людям, завищені очікування, прагнення до самореалізації, схильність до самовираження та нестійкість ціннісних орієнтацій.
Враховуючи ці особливості, вирішення проблем у молодіжному середовищі повинно здійснюватись за безпосередньої участі у цьому процесі молодих людей шляхом залучення їх через громадські організації, органи учнівського та студентського самоврядування, творчі спілки, клуби тощо.
Вибір шляхів розв’язання проблем здійснювався також із врахуванням економічної ситуації в країні, насамперед, обмеженістю фінансування з місцевого бюджету та необхідністю залучення позабюджетних коштів.
Головними шляхами і засобами розв’язання проблеми є:
- залучення молоді до формування та реалізації міської молодіжної політики шляхом створення консультативно-дорадчих органів з числа молоді, організації спільної розробки пропозицій та проектів рішень стосовно програм та заходів з питань молоді. Формування у молодих людей активної життєвої позиції та навичок реалізації громадянських прав та обов’язків, посилення участі молоді у суспільно-політичному житті міста;
- надання кращим студентам стипендії Миколаївського міського голови та Миколаївської міської ради за особливі досягнення у навчанні та соціальному житті міста;
- впровадження інноваційних форм роботи з молоддю;
- утвердження громадянської свідомості та активної життєвої позиції молоді, посилення національно-патріотичного виховання;
- формування у молоді практичних навичок і знань про органи місцевого самоврядування та створення потенційного кадрового резерву з представників молоді Миколаєва;
- формування у процесі співпраці громадських об’єднань та місцевого самоврядування системи неформальної освіти молоді. Забезпечення умов для творчого і духовного розвитку молоді, її інтелектуального самовдосконалення;
- сприяння створенню та діяльності інституцій молодіжної політики (молодіжних центрів);
- створення умов та здійснення заходів, спрямованих на соціальний захист молоді;
- створення умов для інтелектуального самовдосконалення молоді, творчого розвитку особистості;
- здійснення заходів, спрямованих на формування патріотичної свідомості молоді, зокрема у навчальних закладах і у молодіжному середовищі, шляхом розвитку історичної пам’яті; популяризація української культури і народних традицій; усвідомлення національної своєрідності; залучення молоді до суспільно значущої діяльності, утвердження громадянської свідомості і активної життєвої позиції молоді;
- популяризація здорового і безпечного способу життя та культури здоров’я серед молоді;
- здійснення заходів, спрямованих на набуття молодими людьми знань, навичок та інших компетентностей поза системою освіти, зокрема шляхом участі у волонтерській діяльності;
- підтримка молодіжних заходів та ініціатив молоді Миколаєва;
- створення умов та здійснення заходів, спрямованих на працевлаштування молоді (забезпечення первинної і вторинної зайнятості та самозайнятості молоді);
- залучення міжнародних благодійних фондів та організацій до реалізації Програми;
- надання фінансової та організаційної підтримки інститутам громадянського суспільства, що працюють з молоддю, шляхом конкурсних відборів та соціального замовлення на здійснення окремих значущих для молоді проектів;
- забезпечення доступу населення міста до інформації щодо реалізації Програми;
- проведення моніторингу та аналізу реалізації Програми.
Завдання Програми
Завданнями Програми є:
- організаційно-правове забезпечення реалізації молодіжної політики;
- підтримка інтелектуального розвитку молоді через неформальну освіту;
- соціальний захист молоді;
- створення соціальної інфраструктури для молоді;
- підтримка ініціатив інститутів громадянського суспільства;
- підтримка локальних ініціатив молоді;
- розвиток міжнародного молодіжного співробітництва;
- інформаційне та аналітичне забезпечення здійснення молодіжної політики.
Очікувані результати, ефективність Програми
Виконання Програми дасть змогу:
- забезпечити участь молоді у процесі формування управлінських рішень, що стосуються молоді;
- збільшити інтелектуальний потенціал молоді шляхом впровадження неформальної освіти;
- збільшити кількість молоді, залученої до заходів з питань молодіжної політики;
- забезпечити соціальний захист молоді міста;
- створити соціальну інфраструктуру для молоді (молодіжний центр);
- збільшити кількість ініціатив інститутів громадянського суспільства, спрямованих на вирішення актуальних проблем молоді;
- забезпечити участь молоді у міжнародних програмах обміну та мобільності.
Фінансове забезпечення Програми
Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів міського бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.
Обсяг фінансування заходів є прогнозним. Щорічно під час формування міського бюджету, виходячи із фінансових можливостей, планується передбачити кошти на забезпечення виконання заходів Програми.
Координація та контроль за виконанням Програми
Виконавці, визначені в Програмі, щороку до 20 січня подають управлінню молодіжної політики Миколаївської міської ради інформацію про стан виконання заходів Програми.
Управління молодіжної політики Миколаївської міської ради щороку до 20 лютого надає інформацію постійній комісії міської ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту Миколаївської міської ради.
Додатки до Програми:
1. Паспорт міської програми «Молодіжна політика» на 2019-2021 роки.
2. Перелік завдань і заходів міської програми «Молодіжна політика» на 2019-2021 роки.
3. Результативні показники реалізації міської програми «Молодіжна політика» на 2019-2021 роки.
____________________________________________________
Додаток 1
до Програми
ПАСПОРТ
міської програми «Молодіжна політика»
на 2019-2021 роки
1. Програму затверджено рішенням міської ради від __________ № _____
2. Ініціатор – управління молодіжної політики Миколаївської міської ради.
3. Розробник Програми – робоча група з розробки проекту міської програми «Молодіжна політика» на 2019-2021 роки.
4. Відповідальний виконавець – управління молодіжної політики Миколаївської міської ради.
5. Співвиконавці:
- адміністрації районів Миколаївської міської ради;
- Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
- рада молодіжної політики при міському голові;
- інститути громадянського суспільства.
6. Термін виконання – 2019-2021 роки.
7. Обсяги та джерела фінансування – міський бюджет та інші джерела, не заборонені законодавством.
(тис.грн.)
Джерела фінансування | Обсяг фінансування | У тому числі за роками | ||
2019 | 2020 | 2021 | ||
Міський бюджет | 29364,000 | 9730,000 | 9621,100 | 10012,900 |
Інші джерела | - | - | - | - |
Додаток 2
до Програми
ПЕРЕЛІК
завдань та заходів міської програми «Молодіжна політика»
на 2019-2021 роки
№ з/п | Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання) | Перелік заходів Програми | Строк виконання заходу | Виконавці | Орієнтовні обсяги фінансування (тис. грн.) | Очікуваний результат | ||||
Всього | У тому числі за роками | |||||||||
2019 | 2020 | 2021 | ||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | |
- | - | - | - | - | Міський бюджет 29 364,000 | 9730,000 | 9621,100 | 10012,900 | - | |
- | - | - | - | - | Інші джерела | - | - | - | ||
1 | Організаційно-правове забезпечення реалізації молодіжної політики | 1.1. Підтримка діяльності молодіжних консультативно-дорадчих органів | 2019-2021 рр. | Управління молодіжної політики ММР, рада з питань молодіжної політики при міському голові (за узгодженням) | Міський бюджет 15,0 | 5,0 | 5,0 | 5,0 | Залучення молоді до процесу формування управлінських рішень стосовно молоді | |
Інші джерела | - | - | - | |||||||
2 | Підтримка інтелектуального розвитку молоді | 2.1. Надання кращим студентам стипендії міського голови та міської ради для талановитих студентів, які навчаються у вищих навчальних закладах та професійно – технічних закладах м. Миколаєва | 2019-2021 рр. | Управління молодіжної політики ММР | Міський бюджет 876,0 | 275,0 | 292,0 | 309,0 | Підтримка талановитої молоді міста | |
Інші джерела | - | - | - | |||||||
2.2. Організація молодіжних конференцій та тренінгів (Active_mk, Молодіжний працівник) тощо | 2019-2021 рр. | Управління молодіжної політики ММР | Міський бюджет 96,0 | 30,0 | 32,0 | 34,0 | Отримання неформальної освіти молоддю, налагодження горизонтальної комунікації між інститутами громадянського суспільства, що працюють з молоддю | |||
Інші джерела | - | - | - | |||||||
|
| 2.3. Організація екскурсій молоді до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів Україні, Адміністрації Президента України | 2019-2021 рр. | Управління молодіжної політики ММР | Міський бюджет 207,0 | 66,0 | 69,0 | 72,0 | Отримання молоддю знань про функціонування інститутів державної влади | |
Інші джерела | - | - | - | |||||||
2.4. Організація стажувань для молоді в органах місцевого самоврядування | 2019-2021 рр. | Управління молодіжної політики ММР | Міський бюджет 33,0 | 10,0 | 11,0 | 12,0 | Отримання практичних знань про діяльність органів місцевого самоврядування та формування потенційного кадрового резерву | |||
Інші джерела | - | - | - | |||||||
2.5. Проведення молодіжних науково-практичних конференцій, тренінгів, семінарів для студентської та учнівської молоді. Розвиток студентського та учнівського самоврядування | 2019-2021 рр. | Управління молодіжної політики ММР | Міський бюджет 33,0 | 10,0 | 11,0 | 12,0 | Інтелектуальний розвиток молоді. Розвиток студентського та учнівського самоврядування | |||
2.6. Сприяння реалізації проекту «Українська академія лідерства» в м. Миколаєві | 2019-2021 рр. | Управління молодіжної політики ММР | Міський бюджет 6600,0 | 2200,0 | 2200,0 | 2200,0 | Збільшення кількості молоді, що отримала неформальну освіту, інтелектуальний розвиток молоді | |||
Інші джерела | - | - | - | |||||||
3 | Соціальний захист молоді | 3.1. Утримання Миколаївського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді | 2019-2021 рр. | Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді | Міський бюджет 7432,0 | 2286,4 | 2482,1 | 2663,5 | Соціальний захист молоді, сім’ї та дітей | |
Інші джерела | - | - | - | |||||||
3.2. Надання психологічної, соціальної, педагогічної та інформаційної допомоги різним категоріям клієнтів соціальних служб | 2019-2021 рр. | Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді | Міський бюджет | - | - | - | Вирішення соціально-психологічних проблем населення | |||
Інші джерела | - | - | - | |||||||
3.3. Сприяти проведенню заходів Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (консультативні пункти, Школа відповідального батьківства, служба підтримки сім’ї) | 2019-2021 рр. | Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді | Міський бюджет 72,0 | 22,6 | 24,0 | 25,4 | Профілактика сімейного неблагополуччя серед жителів міста | |||
Інші джерела | - | - | - | |||||||
4 | Створення соціальної інфраструктури для молоді | 4.1 Створення та подальше утримання комунальної установи «Миколаївський міський молодіжний центр» | 2019-2021 рр. | Управління молодіжної політики ММР | Міський бюджет 500,0 | 500,0 | - | - | Підтримка соціального становлення та розвитку молоді. Інтелектуальний розвиток молоді на базі молодіжного простору. Підвищення рівня розвитку студентського самоврядування | |
Інші джерела | - | - | - | |||||||
5 | Підтримка ініціатив інститутів громадянського суспільства, що реалізують молодіжну політику у місті | 5.1. Проведення заходів з метою розвитку інтелектуального потенціалу молоді міста | 2019-2021 рр. | Управління молодіжної політики ММР, інститути громадянського суспільства | Міський бюджет 635,0 | 200,0 | 210,0 | 225,0 | Залучення молоді до процесу реалізації молодіжної політики, збільшення кількості суб’єктів, що її реалізують та збільшення кількості молоді, охопленої молодіжними заходами. Підвищення кількості молодих людей, які володіють базовими знаннями про можливості для молоді міста. | |
Інші джерела | - | - | - | |||||||
5.2. Формування національно-патріотичної свідомості молоді | 2019-2021 рр. | Управління молодіжної політики ММР, інститути громадянського суспільства | Міський бюджет 495,0 | 150,0 | 165,0 | 180,0 | ||||
Інші джерела | - | - | - | |||||||
5.3. Розвиток правової культури та екологічної свідомості молоді | 2019-2021 рр. | Управління молодіжної політики ММР, інститути громадянського суспільства | Міський бюджет 635,0 | 200,0 | 210,0 | 225,0 | ||||
Інші джерела | - | - | - | |||||||
5.4. Популяризація здорового способу життя серед молоді | 2019-2021 рр. | Управління молодіжної політики ММР, інститути громадянського суспільства | Міський бюджет 635,0 | 200,0 | 210,0 | 225,0 | ||||
Інші джерела | - | - | - | |||||||
5.5. Розвиток соціальної активності молоді та участь у волонтерській діяльності | 2019-2021 рр. | Управління молодіжної політики ММР, інститути громадянського суспільства | Міський бюджет 330,0 | 100,0 | 110,0 | 120,0 | ||||
Інші джерела | - | - | - | |||||||
5.6. Розвиток змістовного дозвілля молоді, залучення молоді до молодіжних та сімейних фестивалів, конкурсів, виставок художньої творчості | 2019-2021 рр. | Управління молодіжної політики ММР, інститути громадянського суспільства | Міський бюджет 780,0 | 250,0 | 260,0 | 270,0 | ||||
Інші джерела | - | - | - | |||||||
5.7. Проведення історико-краєзнавчих заходів | 2019-2021 рр. | Управління молодіжної політики ММР, інститути громадянського суспільства | Міський бюджет 780,0 | 250,0 | 260,0 | 270,0 | ||||
Інші джерела | - | - | - | |||||||
6 | Підтримка молодіжних заходів у районах міста | 6.1. Залучення молоді у віддалених районах міста, підтримка проектів та фестивалів, у районах міста, спрямованих на інтелектуальний розвиток та змістовне дозвілля молоді | 2019-2021 рр. | Управління молодіжної політики ММР, інститути громадянського суспільства, адміністрація Центрального району ММР, адміністрація Заводського району ММР, адміністрація Інгульського району ММР, адміністрація Корабельного району ММР | Міський бюджет 2370,0 | 780,0 | 790,0 | 800,0 | Збільшення кількості молоді, яка залучена до інтелектуального розвитку та дозвілля у районах міста. Популяризація активних форм дозвілля | |
Інші джерела | - | - | - | |||||||
7 | Проведення заходів державного значення. Змістовне дозвілля молоді. Підтримка творчої обдарованої молоді | 7.1. Залучення молоді до участі в проведенні заходів державного та місцевого значення (День Європи, День молоді, День незалежності, День міста, День студента) | 2019-2021 рр. | Управління молодіжної політики ММР | Міський бюджет 780,0 | 240,0 | 260,0 | 280,0 | Проведення заходів державного та місцевого значення | |
Інші джерела | - | - | - | |||||||
7.2. Проведення міського молодіжного фестивалю | 2019-2021 рр. | Управління молодіжної політики ММР, інститути громадянського суспільства | Міський бюджет 630,0 | 200,0 | 210,0 | 220,0 | Підтримка діяльності громадських організацій. Підтримка творчої, обдарованої молоді. Створення змістовного та масштабного дозвілля молоді | |||
Інші джерела | - | - | - | |||||||
7.3. Сприяння у проведення міжнародного фестивалю «Золотий лелека» | 2019-2021 рр. | Управління молодіжної політики ММР | Міський бюджет 630,0 | 200,0 | 210,0 | 220,0 | ||||
Інші джерела | - | - | - | |||||||
7.4. Проведення міського молодіжного фестивалю вуличних культур | 2019-2021 рр. | Управління молодіжної політики ММР, інститути громадянського суспільства | Міський бюджет 630,0 | 200,0 | 210,0 | 220,0 | ||||
Інші джерела | - | - | - | |||||||
8 | Створення умов для працевлаштування молоді. Забезпечення первинної і вторинної зайнятості та самозайнятості молоді | 8.1. Сприяння розвитку молодіжного підприємництва, самозайнятості та ефективного просування молодих людей у підприємницькому середовищі. Проведення конкурсу бізнес-планів | 2019-2021 рр. | Управління молодіжної політики ММР | Міський бюджет 3000,0 | 1000,0 | 1000,0 | 1000,0 | Підвищення рівня працюючої молоді. Сприяння створенню робочих місць | |
Інші джерела | - | - | - | |||||||
9 | Розвиток міжнародного молодіжного співробітництва | 9.1. Впровадження програм мобільності молоді, міжнародних обмінів | 2019-2021 рр. | Управління молодіжної політики ММР, інститути громадянського суспільства | Міський бюджет 390,0 | 120,0 | 130,0 | 140,0 | Налагодження зв’язків з представниками молоді з інших країн | |
Інші джерела | - | - | - | |||||||
9.2. Співпраця з міжнародними неурядовими організаціями, спрямована на підвищення громадської активності молоді міста на умовах співфінансування проектів | 2019-2021 рр. | Управління молодіжної політики ММР, інститути громадянського суспільства | Міський бюджет 330,0 | 100,0 | 110,0 | 120,0 | ||||
Інші джерела | - | - | - | |||||||
10 | Національно-патріотичне виховання молоді | 10.1. Проведення інформаційної роботи з молоддю міста | 2019-2021 рр. | Управління молодіжної політики ММР | Міський бюджет | - | - | - | Підвищення рівня національної свідомості молоді | |
Інші джерела | - | - | - | |||||||
10.2. Організація таборувань для молоді міста, фестивалів національно-патріотичного виховання, тактичні ігри | 2019-2021 рр. | Управління молодіжної політики ММР | Міський бюджет 180,0 | 55,0 | 60,0 | 65,0 | ||||
Інші джерела | - | - | - | |||||||
11 | Інформаційне та аналітичне забезпечення реалізації молодіжної політики | 11.1. Висвітлення стану реалізації молодіжної політики в засобах масової інформації та мережі Internet | 2019-2021 рр. | Управління молодіжної політики ММР | Міський бюджет 120,0 | 35,0 | 40,0 | 45,0 | Виявлення основних пріоритетів життєдіяльності, проблеми соціального становища та розвитку молоді в місті, її цінності, пріоритети та уподобання, особливості організації молодіжної роботи та їх відповідність реальним запитам молодіжного середовища | |
Інші джерела | - | - | - | |||||||
11.2. Проведення соціологічних досліджень, інтерв’ю стосовно стану реалізації молодіжної політики | 2019-2021 рр. | Управління молодіжної політики ММР | Міський бюджет 150,0 | 45,0 | 50,0 | 55,0 | ||||
Інші джерела | - | - | - |
Примітка: остаточний обсяг визначається рішенням міської ради під час затвердження та виконання міського бюджету м. Миколаєва на відповідний бюджетний період, без внесення змін до обсягів видатків, передбачених даним додатком.
____________________________________________________________________________
Додаток 3
до Програми
РЕЗУЛЬТАТИВНІ ПОКАЗНИКИ
реалізації міської програми «Молодіжна політика» на 2019-2021 роки
№ п/п | Найменування показників | Одиниці вимірювання | Зміна значення за роками реалізації | ||
2019 | 2020 | 2021 | |||
Утримання та забезпечення діяльності центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді | |||||
| Показники затрат: |
|
|
|
|
1. | Кількість центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді | од. | 1 | 1 | 1 |
2. | Кількість штатних працівників центрів | осіб | 22,5 | 22,5 | 22,5 |
3. | Кількість спеціалістів залучених до заходів | осіб | 9 | 9 | 9 |
| Показники продукту: |
|
|
|
|
1. | Кількість закладів, що надають соціальні послуги сім’ям, дітям та молоді, діяльність яких координується центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді | од. | 1 | 1 | 1 |
2. | Кількість дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, сімей патронатних вихователів, сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, охоплених соціальним супроводом | од. | 215 | 210 | 214 |
3. | Кількість сімей, дітей та молоді, які отримали соціальні послуги | осіб | 6900 | 7000 | 7100 |
4. | Кількість заходів, у тому числі навчальних, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді | од. | 250 | 260 | 270 |
5. | Кількість учасників заходів, у тому числі навчальних, проведених центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді | осіб | 4150 | 4300 | 4350 |
| Показники ефективності: |
|
|
|
|
1. | Середні витрати на утримання одного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді | грн. | 2286,4 | 2482,1 | 2663,5 |
2. | Середні витрати на забезпечення діяльності одного працівника центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді | грн. | 100613,33 | 109248,89 | 117248,89 |
3. | Середні витрати на здійснення соціального супроводу | грн. | 9,240 | 9,832 | 10,345 |
4. | Середні витрати на один захід, у тому числі навчальний, проведений центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді | грн. | 90,4 | 92,3 | 94,1 |
5. | Середні витрати на одного учасника заходів, у тому числі навчальних, проведених центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді | грн. | 5,45 | 5,58 | 5,84 |
| Показники якості |
|
|
|
|
1. | Кількість підготовлених кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки та батьки-вихователі, усиновлювачі, патронатні вихователі та наставники, які пройшли підготовку та стали опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями, усиновлювачами, патронатними вихователями та наставникам | осіб | 5 | 5 | 5 |
2. | Кількість підготовлених прийомних батьків, батьків-вихователів, які пройшли навчання з метою підвищення їхнього виховного потенціалу | осіб | 24 | 28 | 36 |
3. | Частка отримувачів соціальних послуг, які набули навичок справлятися із складними життєвими обставинами та мінімізувати їхні наслідки, від загальної кількості отримувачів соціальних послуг | % | 80 | 80 | 80 |
4. | Кількість послуг, які надані центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді | од. | 30000 | 30100 | 30200 |
5. | Динаміка кількості осіб, яким надано соціальні послуги (порівняно з минулим роком) | % | 0 | 0,7 | 0,4 |
6. | Динаміка кількості учасників, охоплених заходами, у тому числі навчальними, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (порівняно з минулим роком) | % | 0 | 3,6 | 1,2 |
Інші заходи та заклади молодіжної політики | |||||
| Показники затрат: |
|
|
|
|
1. | Кількість регіональних заходів державної політики у молодіжній сфері | од. | 320 | 330 | 340 |
1.1. | освітньо-виховні | од. | 224 | 231 | 238 |
1.2. | культурологічні | од. | 96 | 99 | 102 |
| Показники продукту: |
|
|
|
|
1. | Кількість учасників регіональних заходів державної політики у молодіжній сфері | осіб | 65 000 | 67 000 | 69 000 |
1.1. | освітньо-виховні | осіб | 19 500 | 20 100 | 20 700 |
1.2. | культурологічні | осіб | 45 500 | 46 900 | 48 300 |
2. | Кількість фахівців, які отримали знання з роботи з молоддю поза системою освіти | осіб | 420 | 430 | 440 |
| Показники ефективності: |
|
|
|
|
1. | Середні витрати на проведення одного міського заходу державної політики у молодіжній сфері | грн. | 17 643 | 17 645 | 17 691 |
1.1. | освітньо-виховні | грн. | 13 828 | 13 864 | 13 900 |
1.2. | культурологічні | грн. | 26 546 | 26 468 | 26 536 |
2. | Середні витрати на забезпечення участі одного учасника в регіональних заходах державної політики у молодіжній сфері | грн. | 86,86 | 86,91 | 87,17 |
3. | Середні витрати на одного фахівця, який отримав знання по роботі з молоддю поза системою освіти | грн. | 147,61 | 151,16 | 159,09 |
| Показники якості: |
|
|
|
|
1. | Збільшення кількості молоді, охопленої регіональними заходами державної політики у молодіжній сфері, порівняно з минулим роком | % | 6,5 | 3,1 | 3 |
2. | Збільшення кількості молоді, з якою проведено роботу з відповідного напряму діяльності, порівняно з минулим роком | % | 6,5 | 3,1 | 3 |
2.1. | освітньо-виховні | % | 85 | 3,07 | 2,98 |
2.2. | культурологічні | % | 85 | 3,07 | 2,98 |
3. | Кількість молоді, охопленої регіональними заходами державної політики у молодіжній сфері, від загальної кількості молоді у місті | % | 47,4 | 48,9 | 50,4 |
4. | Кількість молоді, охопленої регіональними заходами (проектами) з відповідного напряму діяльності, порівняно з минулим роком, від загальної кількості молоді у місті | % | 47,4 | 48,9 | 50,3 |
4.1. | освітньо-виховні | % | 14,2 | 14,7 | 15,1 |
4.2. | культурологічні | % | 33,2 | 34,2 | 35,2 |
5. | Збільшення кількості фахівців, які отримали знання щодо роботи з молоддю поза системою освіти, порівняно з минулим роком | % | 16,6 | 2,3 | 2,3 |
Залучення інститутів громадянського суспільства до реалізації проектів та здійснення заходів для молоді | |||||
| Показники затрат |
|
|
|
|
1. | Кількість громадських організацій, проекти яких стали переможцями конкурсу | од. | 25 | 27 | 29 |
| у тому числі: |
|
|
|
|
1.1. | кількість молодіжних громадських організацій, проекти яких стали переможцями конкурсу | од. | 5 | 7 | 9 |
1.2. | кількість дитячих громадських організацій, проекти яких стали переможцями конкурсу | од. | 5 | 7 | 9 |
2. | Кількість проектів-переможців конкурсу | од. | 70 | 75 | 80 |
2.1. | освітньо-виховні | од. | 49 | 52 | 55 |
2.2. | культурологічні | од. | 21 | 23 | 25 |
| Показники продукту |
|
|
|
|
1. | Кількість учасників проектів громадських організацій | осіб | 32 000 | 34 000 | 36 000 |
1.1. | освітньо-виховні | осіб | 10 500 | 11 500 | 12 500 |
1.2. | культурологічні | осіб | 21 500 | 22 500 | 23 500 |
| Показники ефективності |
|
|
|
|
1. | середині витрати на проведення одного проекту | грн. | 25 642 | 24 844 | 24 060 |
1.1. | освітньо-виховні | грн. | 18 316 | 17 916 | 17 498 |
1.2. | культурологічні | грн. | 42 738 | 40 507 | 38 496 |
1.3. | інформаційні | грн. | 15 000 | 16 000 | 17 000 |
2. | середні витрати на забезпечення участі в одному проекті одного учасника | грн. | 56,09 | 54,80 | 53,46 |
2.1. | освітньо-виховні | грн. | 85,47 | 81,01 | 76,99 |
2.2. | культурологічні | грн. | 41,74 | 41,40 | 40,95 |
| Показники якості |
|
|
|
|
1. | збільшення кількості молоді, з якою проведено роботу з відповідного напряму діяльності, порівняно з минулим роком | % | 6,6 | 6,25 | 5,88 |
1.1. | освітньо-виховні | % | 16,6 | 9,52 | 8,69 |
1.2. | культурологічні | % | 2,3 | 4,65 | 4,4 |
Проведення інших регіональних заходів, спрямованих на соціальний захист і соціальне забезпечення (Призначення стипендії міського голови та міської ради для талановитих студентів) | |||||
| Показники продукту: |
|
|
|
|
1. | Кількість регіональних заходів | од. | 1 | 1 | 1 |
2. | Кількість учасників регіональних заходів | осіб | 85 | 90 | 95 |
| Показники ефективності: |
|
|
|
|
1. | Середні витрати на проведення одного регіонального заходу | тис. грн. | 275,0 | 292,0 | 309,0 |
2. | Середній розмір стипендії міського голови та міської ради | грн./особу | 3235,2 | 3244,4 | 3252,6 |
| Показники якості: |
|
|
|
|
1. | Динаміка кількості людей, охопленими іншими регіональними заходами, спрямованими на соціальний захист і соціальне забезпечення (порівняно з минулим роком) | % | 6,25 | 5,88 | 5,55 |
2. | Динаміка середнього розміру стипендій міського голови та міської ради (порівняно з минулим роком) | % | 0,35 | 0,28 | 0,25 |
Опубліковано: 22 січня 2019р.