Мапа порталу

МИКОЛАЇВСЬКА_МІСЬКА_РАДА


РІШЕННЯ

від 12 червня 2003                                                         № 12/4

Про затвердження Положень про міські відзнаки й почесні звання міста Миколаєва (ВН. ЗМІН. №18/33 ВІД 12.02.04) (ВН. ЗМІН. ДО П.2.3 №25/8 ВІД 14.02.13) (ВН. ДОП. П.2.4 №18/4 ВІД 29.11.07) (ВН. ЗМІН №22/16 ВІД 28.02.08)


ВН. ЗМІН.
ВН. ЗМІН. ДО П.2.3
ВН. ДОП. П.2.4
ВН. ЗМІН
З метою відзначення патріотизму миколаївців, громадян України та інших держав, які зробили значний внесок у соціально-економічний розвиток міста, зміцнення місцевого самоврядування й міської демократії в м.Миколаєві, керуючись ст.10 Статуту територіальної громади м.Миколаєва, зареєстрованого 20.11.02 Миколаївським обласним управлінням юстиції за № 2, міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про звання “Почесний громадянин міста Миколаєва” (додається).
2.Затвердити Положення про Книгу пошани міста Миколаєва (додається).
3. Затвердити Положення про Почесну грамоту та Диплом Миколаївської міської ради (додається).
4. Затвердити описи посвідчення та знака "Почесний громадянин міста Миколаєва" (додаються).
5. Затвердити опис Книги пошани міста Миколаєва (додається).
6. Затвердити описи Почесної грамоти та Диплому Миколаївської міської ради (додаються).
7. Рішення міської ради від 22.05.01 № 30/1 "Про затвердження Положення про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Миколаєва", опис знака "Почесний громадянин міста Миколаєва" та від 27.09.01 № 34/3 "Про внесення змін до рішення міської ради від 22.05.01 № 30/1" вважати такими, що втратили чинність.
8. Заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Гранатурову Ю.І. у місячний термін з дня прийняття рішення забезпечити виготовлення необхідної кількості бланків Почесної грамоти та Диплому Миколаївської міської ради.

Міський головаВ.Д. Чайка


ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням міської ради
від 12 червня 2003
№ 12/4


П О Л О Ж Е Н Н Я
про звання "Почесний громадянин міста Миколаєва"


1. Загальні положення
1.1. Звання "Почесний громадянин міста Миколаєва" є вищою формою громадського визнання видатних заслуг перед територіальною громадою міста.
1.2. Звання "Почесний громадянин міста Миколаєва" присвоюється громадянам України, жителям міста або тим, чиє життя і діяльність були тісно пов'язані з містом, які мешкають за межами Миколаєва.
1.3. Підставою для присвоєння звання "Почесний громадянин міста Миколаєва" є:
1.3.1. Видатні заслуги в сфері соціально-економічного розвитку Миколаєва, розвитку міжнародних та внутрішньо-українських відносин міста, благодійництво.
1.3.2. Безпосередня видатна участь в історичних подіях, пов'язаних із життям міста.
1.3.3. Особиста видатна участь у відродженні та становленні провідних підприємств, наявність державних та інших відзнак за трудові досягнення.
1.3.4. Наукове відкриття або авторство наукових досягнень, що значно покращили соціально-економічний стан міста.
1.3.5. Спортивні та творчі досягнення на міжнародному та державному рівнях.
2. Права Почесного громадянина міста Миколаєва
2.1. Почесний громадянин міста Миколаєва має право:
- брати участь у сесіях міської ради, подавати пропозиції з питань поліпшення життєдіяльності міста;
- першочергового виступу в засобах масової інформації, які засновані органами місцевого самоврядування міста Миколаєва;
- бути позачергово прийнятим міським головою, заступниками міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, начальниками управлінь та відділів міськвиконкому для вирішення питань, що надійшли від громадян, щодо соціально-економічного розвитку міста.
2.2. Почесний громадянин міста Миколаєва має право на отримання таких пільг:
- на першочергове отримання житла в м.Миколаєві;
- плату за житлово-комунальні послуги в розмірі 50 відсотків у межах санітарної норми (21 квадратний метр та 10,5 квадратних метрів, поділених на всіх членів сім'ї);
- на 50% оплати за телефон, природний газ за діючими санітарними нормами; охоронну сигналізацію, оплату 75 квт. годин за електроенергію;
- на безкоштовний проїзд у міському транспорті (трамвай, тролейбус, автобус), крім таксі;
- позачергове придбання квитків до театрів, кінотеатрів, а також на культурно-масові заходи в закладах культури міста.
2.3. Міська рада може призначити персональну щомісячну надбавку з міського бюджету до пенсії в розмірі 10 неоподаткованих мінімумів незалежно від місця його проживання.
2.4. У разі смерті поховання Почесного громадянина міста Миколаєва відбувається за рахунок бюджету міста.
3. Порядок присвоєння звання "Почесний громадянин міста Миколаєва"
3.1. Звання "Почесний громадянин міста Миколаєва" присвоюється не більш ніж одному кандидату на почесне звання рішенням міської ради, яке приймається таємним голосуванням один раз на рік до Дня міста.
3.2. Підготовку документів на присвоєння звання "Почесний громадянин міста Миколаєва" здійснює апарат міської ради.
3.3. Питання про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Миколаєва" попередньо розглядається постійними комісіями міської ради.
3.4. Підставою для підготовки матеріалів про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Миколаєва" є подання:
- органів та посадових осіб місцевого самоврядування;
- профспілкових організацій;
- трудових колективів;
- об'єднань громадян;
- групи громадян міста не менш ніж 500 осіб.
3.5. До подання про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Миколаєва" додаються:
- опис досягнень та заслуг кандидата з додатком копій підтверджуючих документів;
- докладна біографія кандидата з додатком копій документів, що підтверджують факти біографії та мають значення для присвоєння звання "Почесний громадянин міста Миколаєва";
- витяг з протоколу зборів трудового колективу, зборів громадян, засідання колегіального органу об'єднань громадян, що прийняли рішення про подання щодо присвоєння звання "Почесний громадянин міста Миколаєва";
- фотографія кандидата.
3.6. Подання щодо присвоєння звання "Почесний громадянин міста Миколаєва" приймаються щорічно з травня по червень включно.
3.7. У відповідності з рекомендаціями постійних комісій міської ради питання про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Миколаєва" вноситься до порядку денного засідання сесії міської ради, яка відбудеться напередодні святкування Дня міста.
Прийняте рішення міської ради підлягає обов'язковому оприлюдненню.
3.8. Вручення регалій Почесного громадянина міста Миколаєва здійснюється на урочистостях з нагоди Дня міста або на сесії міської ради. Почесному громадянину вручаються Диплом, посвідчення та знак "Почесний громадянин міста Миколаєва".
3.9. Прізвище, ім'я та по батькові громадянина, якому присвоєно звання "Почесний громадянин міста Миколаєва", заноситься до Книги пошани міста Миколаєва.
4. Обов'язки Почесного громадянина міста Миколаєва Почесний громадянин міста Миколаєва в міру можливостей свої знання, життєвий досвід спрямовує на процвітання міста та благо його жителів, проводить виховну роботу з молоддю щодо її участі у збереженні історичної, наукової та культурної спадщини Миколаєва.
5. Звання "Почесний громадянин міста Миколаєва" може бути скасоване рішенням міської ради, якщо особа, якій воно присвоєно, своєю поведінкою дискредитує це високе звання.


ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням міської ради
від 12 червня 2003
№ 12/4


П О Л О Ж Е Н Н Я
про Книгу пошани міста Миколаєва


1. Книга пошани міста Миколаєва (далі - Книга пошани) засновується Миколаївською міською радою.
2. Книга пошани є символом гідності, трудової доблесті та слави, слугує хранительницею назв колективів, діяльність яких спрямована на прискорення соціально-економічного розвитку міста, забезпечення благополуччя, безпеки городян, імен громадян, які брали активну участь у громадському житті міста Миколаєва, бездоганно працювали на підприємствах, в організаціях, установах, громадських об'єднаннях міста.
3. Підставою для занесення до Книги пошани є:
- рішення Миколаївської міської ради про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Миколаєва";
- рішення Миколаївської міської ради про занесення громадянина або трудового колективу до Книги пошани.
4. Рішення міської ради про занесення до Книги пошани приймається на підставі подання підприємств та установ міста, наукових та творчих спілок, спортивних товариств, громадських об'єднань, постійних комісій міської ради, міського голови та секретаря міської ради.
5. Попереднє обговорення кандидатур щодо занесення у Книгу пошани здійснюється постійними комісіями міської ради.
6. Особам та трудовим колективам, які занесені до Книги пошани, в урочистій обстановці вручається Диплом.
7. До Книги пошани заносяться:
- для громадян: прізвище, ім'я, по батькові громадянина, рік народження, місце роботи, посада або рід заняття;
- для трудових колективів: повне найменування підприємства, рік створення, юридична адреса;
- дата, номер та назва рішення про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Миколаєва" або занесення до Книги пошани;
- заслуги, за які громадянин або колектив заносяться до Книги пошани.
Справа або зліва від тексту розміщується фотокартка громадянина або фірмовий знак колективу (символ трудового колективу).
8. Книга пошани міста Миколаєва постійно зберігається у секретаря Миколаївської міської ради та виставляється для всезагального огляду в День міста і в інші урочисті та святкові дні.

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням міської ради
від 12 червня 2003
№ 12/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про Почесну грамоту та Диплом Миколаївської міської ради

1. Почесна грамота та Диплом Миколаївської міської ради є відзнаками Миколаївської міської ради за заслуги перед територіальною громадою міста у сприянні становленню та соціально-економічного розвитку місцевого самоврядування в місті Миколаєві.
2. Почесна грамота Миколаївської міської ради є вищою нагородою Миколаївської міської ради.
3. Почесною грамотою Миколаївської міської ради нагороджуються трудові колективи, громадяни міста, депутати міської ради, службовці органів місцевого самоврядування та громадяни України, які зробили значний особистий внесок, визначений у пункті 1 цього Положення.
4. Почесною грамотою Миколаївської міської ради можуть бути нагороджені громадяни інших держав.
5. Диплом Миколаївської міської ради вручається громадянам, яким присвоєно звання "Почесний громадянин міста Миколаєва" та громадянам і трудовим колективам, котрі за рішенням Миколаївської міської ради занесені до Книги пошани міста Миколаєва.
6. Клопотання про нагородження Почесною грамотою можуть подавати трудові колективи, громадські об'єднання, органи самоорганізації населення мікрорайонів.
7. Подання про нагородження Почесною грамотою подається до міської ради міським головою, секретарем та постійними комісіями міської ради.
8. Одночасно з пропозиціями на кожну особу, яка представляється до нагородження Почесною грамотою Миколаївської міської ради, подаються такі документи:
- подання посадових осіб та керівників суб'єктів, зазначених у п.6 цього Положення;
- відомості про досягнення особи, яка заслуговує на відзначення нагородою.
9. Про нагородження Почесною грамотою Миколаївської міської ради видається розпорядження міського голови на підставі рекомендацій постійних комісій.
Облік і реєстрація нагородження Почесною грамотою Миколаївської міської ради здійснюються відділом кадрів міської ради.
10. Вручення Почесної грамоти Миколаївської міської ради здійснюється в урочистому порядку, як правило напередодні Дня міста. За рішенням міського голови вручення Почесної грамоти та Диплому Миколаївської міської ради може проводитися в іншому порядку та в інший час.

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням міської ради
від 12 червня 2003
№ 12/4

О П И С
посвідчення "Почесний громадянин міста Миколаєва"


Посвідчення "Почесний громадянин міста Миколаєва" виготовляється з твердого картону, зовнішній бік якого обтягнутий шкірімітом вишневого кольору розміром 200х65 мм (у розгорнутому вигляді).
На лицьовому боці у верхній частині розташовується тиснене зображення герба міста Миколаєва і під ним напис "Посвідчення", "Почесний громадянин міста Миколаєва". Герб та написи виконуються відтиском золотого кольору.
У титульних та вихідних даних посвідчення вказується номер посвідчення, дата видачі, прізвище, ім'я, по батькові Почесного громадянина міста Миколаєва, дата та номер рішення міської ради про присвоєння звання. На внутрішній лівій частині в лівому нижньому куті розміщується фотографія Почесного громадянина.
Посвідчення підписується міським головою. Підпис міського голови скріплюється печаткою міської ради.

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням міської ради
від 12 червня 2003
№ 12/4

О П И С
знака "Почесний громадянин міста Миколаєва"

Знак "Почесний громадянин міста Миколаєва" виготовляється із срібла 916 проби та має форму "Рози вітрів", покритої темно-синьою емаллю, розміщеної на променевій підставі.
До верхнього пучка "Рози вітрів" кріпиться кільце з вушком, через яке протягується стрічка для носіння на шиї.
Стрічка до знака "Почесний громадянин міста Миколаєва"
шовкова синього та жовтого кольору.
Усередині знака, який має форму кола, на блакитному фоні зображено парусник, який символізує перший корабель, збудований у м.Миколаєві й названий "Святим Миколаєм". По діаметру кола, яке оточує парусник, підпис "Почесний громадянин міста Миколаєва".
Зворотний бік знака рівний.
Знак прикрашений 12 напівкоштовними фіанітами.
Діаметр знака - 60 мм, завтовшки - 1,5 мм.
Вага знака "Почесний громадянин міста Миколаєва" складає
40 грамів.
До знака "Почесний громадянин міста Миколаєва" надається також знак - мініатюра, який є центральною частиною основного знака і зображає парусник "Святий Миколай" з написом по діаметру "Почесний громадянин міста Миколаєва".

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням міської ради
від 12 червня 2003
№ 12/4О П И С
Книги пошани міста Миколаєва


Книга пошани міста Миколаєва (далі - Книга) має форму прямокутника.
Обкладинка Книги виготовляється із шкіри крапового кольору розміром 430х300 мм.
На обкладинці Книги міститься тиснене фарбою золотого кольору зображення герба міста на напис "Книга пошани міста Миколаєва".
Книга включає в себе 100 сторінок розміром 420х297 мм, виготовлених з паперу з водяними знаками у вигляді герба міста Миколаєва.
На титульному листі Книги розташовані написи золотою фарбою:
- у верхній частині - “Заснована рішенням Миколаївської міської ради від "___"____________ ______ №_______”;
- у центрі - "Книга пошани міста Миколаєва";
- у нижній частині - "Почата ______________ р."
Книга має 3 розділи:
- "Почесні громадяни міста Миколаєва";
- "Громадяни, занесені до Книги пошани міста Миколаєва";
- "Трудові колективи, занесені до Книги пошани міста Миколаєва".

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням міської ради
від 12 червня 2003
№ 12/4

ОПИС
Почесної грамоти Миколаївської міської ради

Почесна грамота Миколаївської міської ради (далі –Почесна грамота) складається з обкладинки і вкладки.
Обкладинка має форму прямокутника розміром 320х440 мм, складеного в один вигин по лінії довгої сторони. На лицьовому боці обкладинки вгорі міститься тиснене фарбою золотистого кольору зображення фасаду Миколаївської міської ради, у центрі - слова "Почесна грамота Миколаївської міської ради".
Обкладинка виготовляється з твердого картону, зовнішній бік якої обтягнений шкірімітом вишневого кольору. Усередині обкладинки, у місці її вигину, закріплено біло-синю муарову стрічку кольорів прапора м.Миколаєва (співвідношення кольорів білого до синього - 1:1) для вкладки.
Вкладка виготовляється з високоякісного крейдового паперу і має форму прямокутника розміром 297х420 мм, складеного в один вигин по лінії довгої сторони.
Ліва внутрішня частина вкладки являє собою площину пастельно-жовтого кольору, обрамлену рамкою кольорів національного прапора (по зовнішньому контуру).
На лівій внутрішній частині вкладки розташоване кольорове зображення герба м.Миколаєва по всьому його полю.
Права внутрішня частина вкладки являє собою площину пастельно-жовтого кольору із зображенням герба міста Миколаєва, обрамлену такою ж рамкою.
Угорі розташовуються написи фарбою золотистого кольору:
"Миколаївська міська рада", "Почесна грамота", "За особливі заслуги перед територіальною громадою міста Миколаєва", "нагороджується".
У написанні слів "Почесна грамота" використовується давньослов'янський шрифт "іжиця".
Під словами "нагороджується" розташовано чотири лінії для написання посади, прізвища, імені та по батькові нагородженого, а нижче розташовано написи фарбою золотистого кольору "Миколаївський міський голова", "Секретар Миколаївської міської
ради" і дві лінії: зліва - для дати нагородження і номера розпорядження міського голови або рішення міської ради, справа - для підпису Миколаївського міського голови і секретаря Миколаївської міської ради.
Почесна грамота скріплюється підписами Миколаївського міського голови, секретаря Миколаївської міської ради та гербовою печаткою Миколаївської міської ради і вручається разом з нагрудним знаком.

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням міської ради
від 12 червня 2003
№ 12/4

ОПИС
Диплому Миколаївської міської ради

Диплом Миколаївської міської ради (далі - Диплом) складається з обкладинки і вкладки.
Обкладинка має форму прямокутника розміром 320х440мм, складеного в один вигин по лінії довгої сторони. На лицьовому боці обкладинки вгорі міститься тиснене фарбою золотистого кольору зображення герба міста Миколаєва, у центрі - слова "Диплом Миколаївської міської ради".
Обкладинка виготовляється з твердого картону, зовнішній бік якої обтягнутий шкірімітом синього кольору. Усередині обкладинки, у місці її вигину, закріплено біло-синю муарову стрічку кольорів прапора м.Миколаєва (співвідношення кольорів білого до синього - 1:1) для вкладки.
Вкладка виготовляється з високоякісного крейдового паперу і має форму прямокутника розміром 297х420 мм, складеного в один вигин по лінії довгої сторони.
На внутрішній стороні лівої половини вкладки розташоване кольорове зображення герба міста Миколаєва.
На внутрішній правій половині вкладки розміщується текст рішення Миколаївської міської ради про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Миколаєва" або про занесення громадянина (трудового колективу) до Книги пошани міста Миколаєва, виконаний фарбою золотого кольору.


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: