Мапа порталу

Рада з питань молодіжної політики при Миколаївському міському голові


ОНОВЛЕНО 02.02.2017

Молодь міста підтримує ініціативу створення Молодіжного центру

Під час засідання Ради з питань молодіжної політики при міському голові, до складу якої входить більше 60 громадських організацій, яке відбулося сьогодні, 2 лютого, в приміщенні Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова, членами Ради було обговорено питання стосовно створення в місті Миколаєві Молодіжного центру.

Дане питання озвучив начальник управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради Олег Соколик.

«Створення Молодіжного центру надасть можливість для налагодження більш ефективної горизонтальної комунікації між представниками громадських організацій. Молодіжний центр слугуватиме не тільки як майданчик для зустрічей та проведення різного роду тренінгів, а й стане таким собі коворкінг-центром для молоді міста. … Нам в управління на конкурс проектів, програм та заходів приносять велику кількість цікавих проектів, але в більшості з них велику суму коштів забирає оренда приміщення для проведення заходів. Створивши Молодіжний центр ми з легкістю зможемо зекономити велику кількість бюджетних коштів та надати молоді приміщення яке технічно буде відповідати усім вимогам для проведення молодіжних заходів», – відмітив Олег Соколик.

Обговоривши дане питання молоді активісти підтримали ідею створення Молодіжного центру та навіть почали запропонувати різні варіанти приміщень, які потенційно підходять під завдання центру. Завершуючи обговорення члени Ради вирішили працювати в цьому напрямку спільно, адже це питання не однієї громадської організації, а усієї молоді міста.

Крім того, під час засідання Ради, окрім робочих питань діяльності органу, були цікаві доповіді гостей з Херсону та Одеси, а саме: Юрій Капушенко – радник Херсонського міського голови, голова Ради м. Херсону розповів про успішні молодіжні ініціативи, які реалізуються в його місті та Рудомьоткін Артем – автор ідеї створення журналу PROactive, презентував журнал для проактивної молоді.

Крім того, Олег Соколик проанонсував приїзд начальника управління молодіжної політики міста Вільнюс (Литва), під час якого планується провести кілька робочих зустрічей з молоддю Миколаєва з метою обміну досвіду в напрямку розвитку молодіжної політики. 

image

image

image

image

image

image

 


 

ОНОВЛЕНО 30.09.2016

 

Рада з питань молодіжної політики при міському голові підписала угоду про співпрацю з Обласним центром зайнятості

В Миколаєві, 29 вересня, була підписана угода про співпрацю між Радою з питань молодіжної політики при міському голові та Обласним центром зайнятості, яку презентував директор цієї установи – Дмитро Оборонько. На сьогодні однією з найактуальніших проблем молоді є працевлаштування, особливо важливо перше місце роботи, для отримання вкрай необхідного досвіду роботи. Саме задля вирішення цієї проблеми та допомогти молодим миколаївським фахівцям отримати перше місце роботи була підписана дана угода.

Також, на засіданні Рада утворила Миколаївський студентський парламент. Даний орган повинен покращити якість комунікації між студентськими самоврядуваннями та владою міста, для вирішення актуальних питань студентської молоді.

Засідання Ради, традиційно відвідав начальник управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради – Олег Соколик, який нагадав представникам громадських організацій, що термін подачі заявок на конкурс проектів, програм розроблених інститутами громадського суспільства для реалізації яких надається фінансова підтримка з міського бюджету, закінчується 17 жовтня.

«Хочу нагадати, що термін прийому проектних пропозицій закінчується 17 жовтня. В цьому конкурсі ми ставимо пріоритет на ті проекти та заходи, які спрямовані на відзначення Міжнародного дня студентів, новорічних свят, а також заходи та проекти з гендерної політики. Запрошу до конкурсу всі інститути громадянського суспільства, подавайте свої пропозиції», – сказав Олег Соколик.

Для студентів та органів студентського самоврядування, начальник управління зробив наголос на стипендії міського голови, міської ради.

«Управління вже розпочало роботу по призначенню стипендії міського голови, міської ради для талановитих студенів, які навчаються у вищих начальних закладах та професійно-технічних училищах м. Миколаєва. Крайній термін подачі документів 14 жовтня. Тому закликаю миколаївських студентів йти до своїх студентських самоврядувань або адміністрації навчального закладу та дізнаватись про пакет документів, який необхідний для участі в конкурсі. Експертною радою будуть відібрані кращі представники, які отримають стипендію. Хочу підкреслити, що для експертної ради успішне навчання студента не є найважливішим показником, увага звертається ще й на громадську діяльність кандидатів».

Нагадаємо, що управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради оголосила конкурс проектів.

Управління розпочало роботу з призначення стипендії міського голови, міської ради.

image

 

image

image

image

image

 


 

Рада з питань молодіжної політики при Миколаївському міському голові є консультативно – дорадчим органом при міському голові, діяльність якого спрямована на вирішення актуальних питань молоді та реалізації державної молодіжної політики у місті Миколаєві.

Основними завданнями ради з питань молодіжної політики є:

 • визначення і наукове обґрунтування пріоритетних напрямів міської молодіжної політики, концептуальних засад зміцнення правових та матеріальних гарантій молоді;
 • розроблення пропозицій щодо фінансування пріоритетних напрямків молодіжної політики;
 • участь у підготовці проектів рішень Миколаївської міської ради, проектів розпоряджень міського голови, інших нормативно-правових актів, міських програм, відповідно до її компетенції;
 • координація дії виконавчих органів міської ради (за узгодженням) щодо здійснення прав і свобод молоді, залучення її до участі у політичному, економічному, культурному і духовному становленні держави;
 • сприяння координації діяльності виконавчих органів міської ради та/ громадських організацій (за узгодженням) щодо реалізації міської молодіжної політики.

 

Рада для виконання покладених на неї завдань:

 • вивчає та узагальнює стан роботи з молодцю на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності, виконавчих органах міської ради (за узгодженням);
 • вносить в установленому порядку пропозиції з питань становища, правового і соціального захисту молоді, що потребують врегулювання, прийняття відповідних рішень міським головою, Миколаївською міською радою, виконкомом Миколаївської міської ради;
 • аналізує проекти міських програм, комплексних планів-виконавчих органів міської ради щодо роботи з молоддю на відповідність їх головним напрямам державної молодіжної політики
 • налагоджує взаємодію органу місцевого самоврядування, громадських організацій з питань планування і проведення роботи з молоддю:
 • сприяє створенню необхідних умов для навчання молоді;

сприяє збільшенню вітчизняних та іноземних інвестицій у реалізації молодіжних програм, створенню фондів з метою залучення, окрім державних коштів, інших джерел фінансування;

 • здійснює контроль за організацією та виконанням керівниками підприємств і організацій (за узгодженням), незалежно від форм власності, законів України, Указів Президента України та інших нормативно-правових актів з питань державної молодіжної політики:
 • робить щорічні доповіді перед міською радою про хід реалізації молодіжної політики, суспільне становище молоді в м. Миколаїв.

 

Рішення ради оформляються у вигляді протоколів, рекомендацій, підписаних її головою, і є обов’язковими для розгляду виконавчих органів міської ради, державними підприємствами, установами і організаціями (за узгодженням).

У разі потреби міському голові, виконавчому комітету міської ради чи міської раді можуть вноситися рекомендації щодо прийняття відповідних актів.

Рада систематично інформує громадськість про свою діяльність і прийняті рішення.

Забезпечення поточної та організаційної роботи ради здійснює управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради.

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: