Мапа порталу

   Кабінет Міністрів України затвердили Порядок компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

   Про це зазначено  у постанові КМУ від 19.03.2022 № 333, на підставі якої виконавчий комітет Миколаївської міської ради прийняв рішення від 20.04.2022 №309,  де відповідальними особами за реалізацію Постанови визнані адміністрації районів Миколаївської міської ради.

 Хто може отримувати компенсацію?

   Компенсацію можуть отримувати фізичні особи власники жилих приміщень. Компенсація суб’єктам господарської діяльності не надається.

   За наявності нотаріально посвідченої довіреності від власника жилого приміщень на розпорядження нерухомим майном, розміщення та відповідну компенсацію може отримувати довірена особа.
(Наприклад, власники поїхали до іншої країни, проте залишили нотаріальну посвідчену довіреність, у такому випадку розміщення і виплати можна здійснювати на підставі такої довіреності.)

   У разі, якщо власником жилого приміщення є ВПО, і ця особа безоплатно надає належне йому жиле приміщення для розміщення інших ВПО, то така особа може отримувати компенсацію.
(Наприклад, особа з Миколаєва після 24 лютого знайшла прихисток в Івано-Франківську, а потім прихистила в своїй квартирі в Миколаєва ВПО з Херсону, то вона має право на компенсацію за ВПО розміщених у Миколаєві).

Право власності на майно може підтверджуватися:

- договорами, на підставі, яких набувається право власності (купівлі-продажу, дарування, міни);
- свідоцтво про право власності, видане органом приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді;
- свідоцтво про право власності на нерухоме майно, видане до 1 січня 2013 року органом місцевого самоврядування або місцевою державною адміністрацією;
- свідоцтво про право на спадщину, видане нотаріусом чи консульською установою України;
- свідоцтва про право власності на частку у спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя, видане нотаріусом або консульською установою України;
- судове рішення, що набрало законної сили, щодо набуття права власності на нерухоме майно; інші документи, що відповідно до законодавства підтверджують набуття права власності на нерухоме майно.

   У разі, якщо жиле приміщення є спільною сумісною співвласників, компенсацію може отримувати один із співвласників за згодою іншого.

Який механізм отримання виплат?

   У  разі розміщення внутрішньо переміщених осіб власник житла обов’язково звертається із заявою Форма 1 (додана для заповнення в електронному вигляді) або до адміністрації району де знаходиться нерухомість, де зазначає відомості про дату поселення, дані людей та адресу жилого приміщення, до якої додаються копії довідки про реєстрацію ВПО).

   Щомісяця власник обов’язково подає заяву згідно додатку 1 до ПКМУ «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово - комунальних послуг» від 19 березня 2022 р. № 333 до уповноваженого органу міської ради (адміністрації відповідного району.

   Виплата компенсації здійснюється лише за наявності обох заяв. Одночасно з подачею заяви власник надає згоду на обробку персональних даних.

   Пам’ятайте, що для отримання компенсації необхідно обов’язково подати заяву при заселенні ВПО і щомісяця подавати заяву на виплату.

З якого моменту виплачується компенсація?

   Компенсація виплачується з дня розміщення внутрішньо переміщеної особи і лише після того, як розміщені особи отримують статус внутрішньо переміщених осіб.

   Нарахування компенсації можуть здійснюватися з 22 березня 2022 року – дня введення в дію постанови КМУ «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» від 19 березня 2022 р. № 333.
 
Наприклад, якщо власники житла прихистили ВПО 15 березня, подали заяву про розміщення 25 березня, то отримати компенсацію у березні можна лише за період з 24 по 31 березня. Або, якщо переселенців розмітили 25 березня, а вони отримали довідку ВПО 28 березня, то компенсація буде здійснюватися з 28 березня.

Для подачі заяви власник будинку/ квартири може звернутися  до  відповідної адміністрації району.
Дні прийому уточнюються  за телефоном:

Район міста

Адреса

Е-mail:

Телефон

Інгульський
район

пр. Богоявленський, 1,к.17

[email protected]

0956667655

Корабельний район

пр.Богоявленський, 314, к. 222

[email protected]

0957220806

Заводський
район

вул. Погранична, 9 каб.3

[email protected]

0635044137

Центральний район

пр. Центральний, 159

[email protected]

0979190858

0936915443

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: