Мапа порталу

Продукти не потраплять до дитячої тарілки без перевірки на якість: у Миколаєві впроваджують жорсткі заходи контролю за харчуванням у навчальних закладах

У Миколаєві перевірили найбільших постачальників продуктів харчування для міських шкіл та дитячих садочків. 27 лютого комісія у складі першого заступника міського голови Володимира Криленка, виконуючої обов’язки керівника КВП з організації харчування в навчальних закладах Наталії Мінько, начальника одного з відділів департаменту внутрішнього фінансового контролю, нагляду та протидії корупції Володимира Гончарова побувала на підприємствах «Владам» та «Ю.КЕЙ». До участі в рейді запросили ЗМІ, щоб відкрито і публічно показати результати перевірки.

-  Мета нашого візиту – оглянути продукти, що вже завтра можуть потрапити на стіл нашим дітям, умови їх зберігання,  проаналізувати, чи виконуються умови договору, укладеного КВП з постачальниками, - окреслив завдання комісії Володимир Криленко.

Наталія Мінько поінформувала, що в договорах, які укладаються з постачальниками, передбачено механізми реагування при виявленні неякісної продукції.

-  Перш за все, це заміна товару. Якщо такої можливості немає, далі йде інша процедура – це штрафи, розірвання договору. Постачальника письмово попереджують та вказують причину, - відзначила вона.

Володимир Криленко додав, що зараз така процедура розпочата з постачальником неякісного масла. Спочатку було застосовано штрафні санкції, а потім направлено лист із попередженням про розірвання договору. Нового постачальника оберуть за результатами тендеру. При цьому Володимир Криленко наголосив, що вся продукція відтепер проходитиме експертизу і лише після цього направлятиметься до пункту призначення.

Овочі, соки та консервацію до навчальних закладів Миколаєва привозить фермерське господарство «Владам». Протягом минулого року підприємство поставило продукції на суму біля 2 млн грн. За словами Наталії Мінько, нарікань на роботу постачальника немає.

Керівник господарства Сергій Сенюк провів членів комісії та журналістів овочесховищем, показав продукцію, яка щодня відправляється до замовника.  

- У приміщеннях, де зберігається  капуста, морква, буряк, цибуля та картопля, дотримується температурний режим від 0 до +1, - розповів підприємець. – Так овочі тривалий час залишаються придатними для вживання та не втрачають корисні речовини. Доставку здійснюємо щотижня, невеликими партіями, щоб овочі не псувалися.      

Бакалію, макаронні вироби, м’ясо та рибу навчальним закладам міста постачає ТОВ «Ю.КЕЙ». Минулого року підприємство забезпечило доставку товарів на загальну суму 6 млн грн. М’ясо зберігається у морозильній камері, всі товари мають необхідне маркування.

- Ми дотримуємось технології зберігання. Продукція надходить в упаковці від виробника. Ми її не фасуємо, не відкриваємо, контакту людини з відкритим товаром немає, - пояснив представник ТОВ «Ю.КЕЙ». – В наявності необхідні сертифікати, інакше продукти просто ніхто не прийме.

Підсумовуючи результати рейду, фахівець департаменту внутрішнього фінансового контролю, нагляду та протидії корупції Володимир Гончаров відзначив, що це чудова практика.

-  Чим більш відкритими будуть підприємства, що постачають продукти нашим навчальним закладам, тим вищою буде до них довіра. А це - передумова для подальшого співробітництва, - вважає Володимир Гончаров.

Відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови

 

IMAGE FOLDER (/files/2019/2_2019/27022019_5)

 

IMAGE FOLDER (/files/2019/2_2019/27022019_5.1)

 

 

 

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: