Розвиток міського електротранспорту. Керівництво Миколаєва та представники ЄБРР обговорили деталі подальшої співпраці
Сьогодні, 27 лютого, заступник мера Юрій Андрієнко провів робочу зустріч з представниками Європейського Банку Реконструкції та Розвитку, під час якої обговорили питання модернізації міського електротранспорту.
У заході також взяли участь начальник управління транспортного комплексу, зв'язку та телекомунікацій Дмитро Попов, його заступник Олег Кукса, директор департаменту фінансів Віра Святелик, керівник КП «Миколаївелектротранс» Володимир Євтушенко, радник міського голови Андрій Волков, директор КП «Миколаївпастранс» Олексій Ушаков.
До складу делегації Європейського Банку Реконструкції та Розвитку увійшли банкір ЄБРР Ольга Кравець, менеджер відділу супроводу договорів компанії Ernst & Young Тетяна Войтович, менеджер відділу оцінки бізнесу компанії Ernst & Young Антон Муханов.
Юрій Андрієнко підкреслив, що одним з пріоритетів для міської влади є розвиток сфери пасажирських перевезень Миколаєва, підвищення якості транспортних послуг. Для цього місто, зокрема, приступило до реалізації проекту будівництва тролейбусної лінії на Намиві. Крім того, на даний момент на стадії розробки знаходиться аналогічний проект, який дасть можливість зв'язати тролейбусним сполученням Корабельний район з іншою частиною Миколаєва.
Також віце-мер поінформував, що нещодавно між містом і компанією «Ексімлізінг» було підписано договір про придбання нових 23 пасажирських автобусів на умовах фінансового лізингу.
Як зазначила Ольга Кравець, на даний момент сторони підійшли до фінального етапу підготовки проекту з розвитку електротранспорту Миколаєва. Так, на підставі отриманих даних була розроблена інвестиційна програма. І мета сьогоднішньої зустрічі - узгодити її деталі.
А Тетяна Войтович розповіла, що фахівці здійснили детальний аналіз громадського транспорту Миколаєва, провели оцінку фінансової діяльності КП «Миколаївелектротранс», вивчили технічний стан його рухомого складу і відповідної інфраструктури.
За її словами, в цілому кредитні кошти ЄБРР, які планується надати нашому місту, пропонується направити на кілька напрямків. По-перше, це закупівля сучасних тролейбусів. За рахунок кредитної лінії мають намір придбати 50 одиниць такого виду транспорту, вся техніка буде пристосована для перевезення людей з обмеженими можливостями. Більш того, ці автобуси відповідатимуть сучасним вимогам енергоефективності.
Наступний напрямок фінансування - модернізація тролейбусного депо. Воно було побудовано ще в 1958 році. За час його експлуатації капітальні ремонти не проводилися, тому на даний момент об'єкт знаходиться не в найкращому стані.
Крім того, за рахунок коштів банку пропонується реконструювати і модернізувати тролейбусну інфраструктуру. При цьому пропонується частину робіт фінансувати за рахунок міського бюджету. В рамках цього напрямку планується привести до ладу 11 аварійних ділянок контактної мережі, замінити 220 опор і реконструювати контактну мережу в районі кільця, розташованому на розі пр. Центрального і вул. Пушкінської. Також гроші планується вкласти в модернізацію тягової підстанції і низки інших об'єктів тролейбусної інфраструктури.
За словами Тетяни Войтович, всі зазначені заходи повинні привести до відчутного зниження споживання електроенергії та витрат на технічне обслуговування і ремонт рухомого складу.
У свою чергу, Володимир Євтушенко наголосив на важливості для городян модернізації та розвитку електротранспорту. Він звернув увагу на необхідності активізації відповідних робіт.
Під час зустрічі сторони обговорили деталі співпраці та визначили подальші кроки для підготовки і реалізації масштабного проекту розвитку і модернізації миколаївського електротранспорту.
Відділ інформаційного забезпечення
департаменту міського голови