Мапа порталу

Для Миколаєва розпочали заново розробляти основні містобудівні документи

Новий Генеральний план міста, зонінг, історико-архітектурний опорний план - ці документи розпочали заново розробляти для Миколаєва. Для будь-якого населеного пункту вони є основними з точки зору містобудування та залучення інвестицій.

У 2018 року таку документацію замовило управління містобудування та архітектури. Виконавець робіт було визначено в результаті відритого конкурсу. Ним став один з провідних науково-дослідних і проектних інститутів України - ДП «Діпромісто».

Фахівці «Діпроміста» повинні підготувати проект нового Генерального плану Миколаєва, зонінгу, історико-архітектурного опорного плану до кінця поточного року.

В основу нової містобудівної документації Миколаєва лягли дані, отримані в результаті аерофотозйомки міста. Як нагадали в управлінні містобудування та архітектури, аерофотозйомку провели навесні минулого року. А наприкінці 2018 р. виконавець робіт - ТОВ «Аналітика» - передав замовнику оброблений масив даних в електронному вигляді. Тоді ж і замовили розробку містобудівної документації, що має стратегічне значення для Миколаєва.

При цьому управління містобудування та архітектури проводить іншу важливу роботу - збирає вихідні дані від підприємств, організацій і установ. Це необхідно, щоб нова версія Генерального плану, зонінгу враховувала всі тренди розвитку сучасного міста.

Відзначимо, що до цього аерофотозйомка Миколаєва не проводилася майже 20 років. Оновлені топографічні данні  дозволили архітекторам приступити не тільки до підготовки нового Генплану, зонінгу, історико-архітектурного опорного плану, інших містобудівних документів. Результати аерофотозйомки стали відправною точкою в роботі з впровадження інформаційної платформи «Містобудівний кадастр». Наразі вона вже запущена, платформа працює в тестовому режимі. Фахівці наповнюють систему новими даними, тестують роботу її елементів.

Для всіх користувачів основна частина цієї геоінформаційної системи буде у відкритому доступі. Виняток складе інформація про стратегічні інженерні мережі, інші об'єктах критичної інфраструктури - такі дані в цілях безпеки будуть закритими.

Після реалізації цього проекту городяни отримають доступ до інформації про керівні регламенти, земельні ділянки, муніципальне майно, об'єкти нерухомості, транспортної інфраструктури тощо.

 

Відділ інформаційного забезпечення

департаменту міського голови


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: