Мапа порталу

Робоча група вважає доцільною участь територіальної громади м.Миколаєва в конкурсі з передачі в концесію майна ДП «СК «Ольвія»

У середу, 26 грудня, в мерії відбулося чергове засідання робочої групи з розгляду питання та прийняття рішення щодо участі територіальної громади м.Миколаєва в конкурсі з передачі в концесію майна ДП «СК «Ольвія», створеної згідно з розпорядженням міського голови.

Участь у засіданні взяв мер Олександр Сєнкевич, депутати міської ради Сергій Карцев, Сергій Ісаков та Вячеслав Апанасенко.

На думку Олександра Сєнкевича, важливим напрямком роботи є збільшення надходжень до місцевого бюджету.

-   Моя участь у цьому засіданні викликана актуальністю питання. Якщо декілька місяців тому дану інформацію сприймали не дуже серйозно, зараз це реально і перспективно. Певен, що місто може вишукати кошти для того, щоб більше заробити в майбутньому. Наше завдання сьогодні – озвучити пропозиції та визначити подальші кроки стосовно втілення їх у життя.  

Як відзначив голова робочої групи, перший заступник міського голови Володимир Криленко, її учасники вже тричі збиралися для опрацювання питання стосовно участі територіальної громади міста в конкурсі з передачі в концесію майна ДП «СК «Ольвія». Одне з засідань пройшло безпосередньо на території порту.

-  Сьогодні ми представимо результати своєї роботи, - сказав Володимир Криленко. – Відповідний термін був визначений заздалегідь, тож зараз ми обговоримо доцільність участі міста у конкурсі та який механізм може бути застосований. Економічний аналіз засвідчив, що це рентабельна справа, наші можливі витрати на попередньому етапі окупляться в майбутньому.

За словами Володимира Криленка, чинне законодавство передбачає, що участь у конкурсі з передачі в концесію може взяти комунальне підприємство.

-  Ні сесія, ні виконком, ані міський голова, а саме комунальне підприємство, - підкреслив перший віце-мер. – У нас зараз цього комунального підприємства немає. Тому в нашому рішенні ми пропонуємо або створити його, або реорганізувати існуюче. Крім того, ми займалися цим питанням на аматорському рівні, - у міськраді немає жодної особи, яка б опікувалася морегосподарським комплексом та функціонально займалася даною проблематикою. Тому пропозиція наступна – в департаменті економічного розвитку створити таку структуру, якій би доручили продовжувати цю роботу в рамках функціоналу. І останнє: розуміємо, що місто не зможе винайти таку значну суму коштів, крім того, й досвіду немає, аби одразу включитися в цей бізнес. У складі робочої групи є фахівці, які могли б вже зараз вступити у  перемовини з потенційними партнерами, тими, хто зацікавлений у концесії.     

Член робочої групи Едуард Волошинович розповів, що територія порту складає 178,8 га. Географічне розташування вигідне, адже з точки зору розвитку Миколаєва як портового міста, територія морського порту перевантажена.

-  Порт забезпечений електроенергією, необхідними комунікаціями, має 7 причалів. Обсяг перевалки вантажів складає всього 2,5 млн тонн на рік, при тому, що в морському порту – 15 млн тонн. Ми вважаємо, що цілком можливо досягти обсягу 7-8 млн тонн на рік, - відзначив Едуард Волошинович.

За його словами, всі найбільші порти Європи працюють за участі муніципалітетів. Є різні механізми, а Миколаїв сьогодні має можливість, в тому числі, завдяки децентралізації, отримати в концесію об’єкт, що може стати основним бюджетоутворюючим підприємством. За результатами фінансової діяльності в 2017 році порт отримав прибуток у розмірі 20 млн доларів, тобто це об’єкт, який з першого дня може давати прибуток.

Едуард Волошинович запропонував, щоб місто звернулося до центральних органів виконавчої влади з проханням включити до конкурсного комітету представника від Миколаєва. За попереднім аналізом конкурсних умов,згідно з ТЕО, разовий конкурсний платіж може скласти 3 млн доларів, плюс 1,3 млн євро – повернення ЄБРР коштів за розробку ТЕО.   

Експерти робочої групи вважають, що місто могло б розглядати територію порту як  майданчик для технопарку, а відповідне комунальне підприємство матиме адміністративно-господарські функції.

-   Можливо, залучати приватних стивідорів на паритетних основах, разом з містом. Якщо у міста буде політична воля брати участь у конкурсі на концесію, можна починати перемовини з потенційними стивідорами, які були б зацікавлені разом з міською владою брати участь у розвитку цієї зони. Моя думка, як заступника голови робочої групи, що такого привабливого об’єкту ще не було, - додав Едуард Волошинович.

Депутат міської ради Вячеслав Апанасенко звернув увагу на те, що пропозиція взяти участь в конкурсі з передачі в концесію порту «Ольвія» дійсно є хорошим сигналом та можливістю для Миколаєва, адже більшу частину території міста займає морегосподарський комплекс, це 70 % площі.

-   Порт «Ольвія» має кращі глибини, що дозволяють обслуговувати великі судна; мінімальну вартість каналу для проходження суден, що робить його конкурентоздатним серед інших портів; на 70% не завантажена територія. Якщо зробити правильні інвестиції відповідно до стратегії, протягом 10 років порт можна вивести  на обіг 1 млрд дол. на рік. Це реальні цифри, є приклади прилеглих портів, що розвиваються. Також перспективи цього порту в тому, що поруч є територія земельних ділянок, які теж можуть бути оформлені для діяльності і розвитку даного об’єкту як технопарку, тощо, - відзначив Вячеслав Апанасенко.    

Стосовно діяльності комунального підприємства, то спочатку, на думку депутата міськради, воно могло б займатися збором відходів життєдіяльності порту та суден, які в ньому обслуговуються. Зараз це роблять непідконтрольні муніципалітету компанії, що мають «прописку» не в нашому місті. Збиток для екології Миколаєва досить суттєвий, і міська рада повинна це питання контролювати через комунальне підприємство. Ще один можливий напрям його діяльності – контроль вантажів, що «заходять» у порт, його відстій, зважування, стягнення плати за перевантаження. Ці кошти можуть бути направлені на відновлення інфраструктури міста.

Петро Мойсол звернувся до міського голови з наступною пропозицією.

-       Перші результати децентралізації засвідчили правильність реформ щодо зміни взаємовідносин центру та місцевих громад. Передача владних повноважень щодо розвитку території, її інфраструктури, суттєве збільшення місцевих бюджетів дозволило громаді Миколаєва прискорити розвиток міста. При цьому реформа децентралізації не змінила основних принципів створення економічної бази для наповнення бази бюджетів на місцевому рівні. Основою бюджету, як і раніше, є надходження податків на доходи фізичних осіб, плата за землю, єдиний податок, податок на нерухоме майно, відрахування з прибутку комунальних підприємств… Пропонуємо звернутися до Кабінету Міністрів України з клопотанням про передачу ДП «СК «Ольвія» територіальній громаді міста Миколаєва в особі комунального підприємства без проведення конкурсу. Закон дає такі підстави, - заявив Петро Мойсол.

За результатами обговорення та враховуючи подані пропозиції, міський голова Олександр Сєнкевич доручив робочій групі підготувати Статут комунального підприємства, вивчивши подібну практику діяльності, винести на розгляд депутатського корпусу.

-       Пропонуйте новий Статут та кандидатуру фахівця, який займатиметься цими питаннями до конкурсу. Визначимо термін - до 23 січня. Потім запропонований вами фахівець разом з керівником департаменту економічного розвитку представить новий Статут на постійних комісіях (бюджетній, транспортній та земельній). Враховуємо зауваження депутатів та формуємо проект рішення для оприлюднення, можливо, у лютому винесемо до сесійної зали, - зазначив Олександр Сєнкевич.

Відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови

 

IMAGE FOLDER (/files/2018/december2018/26122018)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: