Мапа порталу

Олександр Сєнкевич звітує перед громадою: зустріч у мкрн Ліски

У середу, 21 листопада, в Миколаєві у мкрн Ліски відбулася чергова зустріч міського голови Олександра Сєнкевича з городянами в рамках щорічного звіту про роботу у 2018 році.

Керівник міста нагадав, що на даний час триває формування бюджету міста на 2019 рік, тож проблемні питання життєдіяльності міста, які миколаївці порушують безпосередньо під час спілкування  з мером, також будуть враховані при розподілі коштів.

Традиційно перша частина зустрічі була присвячена звіту Олександра Сєнкевича про роботу у поточному році. Мер розповів, як відбувається формування бюджету міста, та пояснив, чому, навіть маючи час та кошти, не завжди вдається реалізувати заплановане.

-  Іноді доводиться кілька разів проводити тендер, тобто закупівлю послуг. Учасники тендеру можуть оскаржити його результати в Антимонопольному комітеті, таким чином процес затягується на три місяці. У інших випадках, переможець тендеру, який дав найменшу ціну, не може забезпечити належну якість робіт. Наприклад, цього року один з підрядників виконав капітальний ремонт покрівель, та не пройшло і кількох місяців, як ці покрівлі почали протікати. При цьому ми не можемо знову виділяти кошти на капремонт того ж об’єкту. У таких випадках я звертаюся до правоохоронних органів, щоб винні відповіли за втрати міського бюджету, - зазначив керівник міста.

Олександр Сєнкевич поінформував городян, що бюджет Миколаєва на 2019 рік становитиме біля 4 млрд грн.

-  Це, начебто, величезні кошти. Та для прикладу: вартість одного тролейбусу на даний час – біля 6 млн грн., новий трамвай коштує 25 млн грн., -  сказав міський голова. – А для того, щоб відремонтувати всі автошляхи у Миколаєві, необхідно приблизно 2,5 млрд грн. Наше місто довго не розвивалося, ще кілька років тому ми не уявляли, як вирішуватимемо проблемні питання житлово-комунального господарства. Проблеми накопичувалися роками, і швидко все виправити не вдасться. Та сьогодні ми нарешті маємо можливість це робити.

Так, мер зазначив, що у нашому місті вперше за кілька десятків років почалося відновлення внутрішньоквартальних проїздів та доріг приватного сектору. Ця робота проводиться планово та системно.

-  У приватному секторі доріг взагалі немає, і люди роками чекали, доки міська влада дасть їм можливість нормально їздити та відчувати себе жителем цивілізованої країни. Це стосується, зокрема, Залізничного селища, селища Горького, Тернівки, Матвіївки, Великої та Малої Корених, та навіть центру міста. Хочу підкреслити, що останні кілька років ми відремонтували більше доріг, ніж за три десятиліття. Це відбувається завдяки найуспішнішій реформі за роки незалежності нашої країни - реформі децентралізації, в результаті якої місцевий бюджет отримує більше коштів, - зазначив мер.

Після звіту Олександр Сєнкевич відповів на запитання городян. Мешканці мікрорайону поцікавилися, коли буде наведено лад у парку Ліски. Мер поінформував, що адміністрація району запланувала виконання даних робіт на 2019-2020 роки.

-  Поточного року КП «Парки» висадило 20 сосен. Ми подивимося, чи вони приживуться на тому грунті, а потім продовжимо роботу з озеленення. Також планується очищення озера та наведення ладу на території парку, встановлення лавок, освітлення та облаштування зони відпочинку для жителів прилеглих мікрорайонів, - повідомив міський голова.

Приємна новина прозвучала для мешканців Залізничного селища: на 2019 рік у бюджеті міста буде закладено 8,5 млн грн. на ремонт доріг на території селища. Голова адміністрації району Віктор Дмитрук додав, що вже розроблено проектно-кошторисну документацію на асфальтування дорожнього покриття. Крім того, враховано влаштування системи зливової каналізації.

-  Наступного року плануємо заасфальтувати повністю всі дороги у Залізничному селищі, - запевнив Віктор Дмитрук.

Якість робіт ретельно контролюватиме адміністрація району та технагляд.

Чимало звернень від городян стосувалися необхідності ремонту житлового фонду. Олександр Сєнкевич підкреслив, що найшвидший спосіб отримати допомогу міста для відновлення свого житла – створити ОСББ та взяти участь у програмі департаменту житлово-комунального господарства 90/10.

-  Проекти ОСББ мають пріоритет при розподілі коштів міського бюджету. Крім того, мешканці багатоквартирних будинків, де створено ОСББ, самостійно формують тариф на квартплату, мають можливість брати участь у інших програмах підтримки, наприклад, державній програмі з термомодернізації тощо.

Нагадаємо, що всі питання, які миколаївці порушують під час зустрічей з міським головою, ретельно фіксуються і будуть відпрацьовані відповідними підрозділами міської ради. Наступна зустріч відбудеться у мкрн Соляні 22 листопада (школа №51). 

Відділ інформаційного забезпечення міської ради

 

IMAGE FOLDER (/files/2018/112018/21112018_5)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: