Мапа порталу

Олександр Омельчук: "Розробка плану дій сталого енергетичного розвитку Миколаєва є першочерговим заданням, ми працюємо над ним щодня"

У четвер, 26 жовтня, у рамках звітування заступників міського голови віце-мер Олександр Омельчук розповів про діяльність департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій у 2017 році та першочергові завдання, які планується реалізувати у 2018 році.

- Як відомо, адміністративна діяльність тісно пов'язана з програмно-цільовим використанням бюджетних коштів, тому діяльність будь-якого підрозділу неможлива без відповідної програми заходів. У стислий термін ми розробили програму і наприкінці 2016 року в ході засідання сесії міськради депутати прийняли комплексну програму енергомодернізації “Теплий Миколаїв”. Вважаю цей крок одним з перших досягнень департаменту, - зауважив віце-мер.

Знаковим показником ефективності департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій, за словами Олександра Омельчука, є офіційне приєднання Миколаєва до ініціативи Європейського Союзу “Угода мерів” у червні поточного року.

Зазначимо, що “Угода мерів” - це флагманська європейська ініціатива, яка спрямована на курс зниження викидів СО2 в атмосферу. За умовами угоди Миколаїв взяв на себе зобов’язання знизити до 2030 року викиди вуглекислого газу в атмосферу на 30%.

- На сьогоднішній день країни Європейського Союзу активно розвиваються у напрямку заощадження енергоресурсів та переходять на альтернативну енергетику. Підписання угоди є вкрай важливим для нашого міста, адже без участі у даній ініціативі Миколаїв не з'явився б в європейському енергетичному секторі. Крім того, входження Миколаєва в когорту міст-підписантів відкриває великі можливості не лише в інформаційному плані, насамперед це шлях до отримання позабюджетного фінансування на впровадження заходів з енергомодернізації. Також головною умовою угоди є складання плану дій сталого енергетичного розвитку міста. Розробка цього плану є першочерговим заданням, ми працюємо над ним кожного дня, - підкреслив Олександр Омельчук.

При цьому віце-мер додав, що вже до кінця поточного року департамент енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій надасть перший базовий примірник цього плану та розпочне процедуру його погодження на засіданнях постійних комісій міської ради.

Після  того, як План пройде процедуру експертизи у Брюсселі, Миколаїв  буде акредитований та отримає свій особистий номер. Це надасть місту високий рейтинг у разі участі у конкурсах на отримання грантових позик від Європейського Союзу.

Протягом 2017 року департамент енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій розпочав співпрацю з органами державної влади, які займаються енергоефективністю, зокрема, з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України.

- До створення департаменту відносини Миколаєва зДержавним агентством з енергоефективності та енергозбереження України були односторонніми, вони надсилали інформаційні листи, ми відписували відповіді. Сьогодні ми маємо ефективну комунікацію, зробили наше спілкування цікавим та продуктивним. Так, 27 квітня у Києві ми підписали меморандум, за умовами якого погодились на впровадження енергоменеджменту та енергосервісу в закладах соціально-гуманітарної сфери міста. На даний момент документ пройшов усі засідання постійних комісій, підготовлено рішення сесії про впровадження енергомоніторингу у таких закладах. Як результат - ми розумітимемо, скільки енергії ми споживаємо та будемо бачити, скільки зможемо зекономити бюджетних коштів, - сказав Олександр Омельчук.

Також в ході звітування було зазначено, що в 2017 році департаментом енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій  було підписано меморандум приєднання до ЕСКО-механізмів - залучення інвестицій від сектору бізнесу на засоби енергомодернізації бюджетних організацій Миколаєва, які дозволять значно економити бюджетні кошти. Після того, як інвестор з отриманої економії поверне свої інвестиції, пропонується залишити на балансі міста все обладнання, яке він придбав за власний рахунок.

- На даний момент в Україні вже є позитивний досвід такої взаємодії. Зі свого боку ми проводимо роботу, на майбутнє плануємо підключити 26 об’єктів бюджетної сфери до такої ініціативи, - резюмував Олександр Омельчук.

Після виступу Олександра Омельчука про діяльність свого підрозділу також відзвітував директор департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій В'ячеслав Булах та його заступник Андрій Слободяник.

 Відділ інформаційного забезпечення Миколаївської міської ради

IMAGE FOLDER (/files/News/26102017_2)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: