- Для нас важливо, щоб тверді побутові відходи утилізували та робили це екологічно чистим способом. Нас також цікавлять економічні показники вивозу та утилізації сміття – це не повинно обтяжувати бюджет миколаївських сімей, збільшувати їх витрати, - міський голова Олександр Сєнкевич про будівництво в Миколаєві сміттєпереробного комплексу
Міська влада зацікавлена в будівництві у Миколаєві комплексу з утилізації сміття. При цьому він має відповідати кільком головним умовам. По-перше, на такому заводі тверді побутові відходи повинні перероблятися за «зеленими» технологіями, безпечними для екології та здоров’я людей. Крім того, будівництво сміттєпереробного заводу не повинно в кінцевому результаті вплинути на ціну послуг з вивозу ТПВ для городян. Про це у середу, 4 жовтня, заявив міський голова Олександр Сєнкевич під час зустрічі з представниками компанії "Вейст ту Енерджі Корп.", що планує збудувати завод з утилізації твердих побутових відходів. Зустріч відбулась в приміщенні облдержадміністрації за участі губернатора Олексія Савченка.
- У сфері поводження зі сміттям міську владу сьогодні хвилює кілька головних питань. Для нас важливо, щоб тверді побутові відходи утилізували та робили це екологічно чистим способом – без викидів в атмосферу шкідливих для здоров’я людини речовин. Нас також цікавлять економічні показники вивозу та утилізації сміття – це не повинно обтяжувати бюджет миколаївських сімей, збільшувати їх витрати, - сказав Олександр Сєнкевич.
Як стало відомо під час зустрічі, компанія "Вейст ту Енерджі Корп." пропонує побудувати в Миколаєві комплекс, який би переробляв усе сміття, що виробляється в місті. На такому заводі ТПВ має перероблятися за сучасною технологією - технологією плазмової газифікації, це дає змогу, не підвищуючи тарифи для населення, цивілізовано утилізувати сміття.
- Це не тільки побутове сміття, але й медичне, токсичне. У нас в основному думають тільки про побутові відходи. Але проблема медичних та токсичних відходів також є актуальною для всіх регіонів нашої держави, - відзначив представник компанії Тарас Ковальчук.
В комплексі з утилізації сміття, що пропонується побудувати, встановлюють реактори з плазмотронами, що дають високу температуру. За рахунок цього речовини розкладаються на елементарні складові, що дає можливість розділити їх на газифіковані та негазифіковані елементи.
- Негазифіковані елементи витікають при високих температурах у вигляді склошлаку, він не є шкідливим та токсичним, його можна використовувати як будівельний наповнювач. Газ, який генерується, є синтетичним та висококалорійним, після охолодження та очистки його можна використовувати на турбінах чи енергогенеруючих потужностях для генерації електроенергії. Якщо ми говоримо про Миколаїв, перша частина пілотного проекту – це 300 тонн на день, це 3 реактори, які можуть в середньому генерувати від 12 до 15 мегават електроенергії на годину в залежності від калорійності та вологості сировини, що надходить на завод, - додав Тарас Ковальчук.
Олександр Сєнкевич відзначив, що будівництво в Миколаєві комплексу з утилізації ТПВ – одне з пріоритетних завдань міської влади, додавши, що після вивчення меморандуму про співпрацю, який запропонувала компанія "Вейст ту Енерджі Корп.", він підпише цей документ.
Відділ інформаційного забезпечення міської ради