Головний архітектор міста: «Вивіска не може бути розміщена вище першого поверху будівлі»
Сьогодні директор департаменту архітектури та містобудування Євген Поляков разом з представником уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Миколаївській області Спартаком Гукасяном та підприємцями, заклади яких розташовані по вулиці Соборній, провели особистий прийом з питання здійснення демонтажу засобів зовнішньої реклами та вивісок на об’єктах підприємницької діяльності.
За результатами проведеної зустрічі стало зрозуміло, що питання, ініційоване підприємцями магазину на перетині вулиць Вадима Благовісного та Соборної щодо демонтажу вивіски на фасаді магазину, не відповідає дійсності, ніяких вимог щодо демонтажу фасаду не приймалось. Фасадне рішення не є предметом обговорення. Предметом обговорення є дотримання Вимог розміщення зовнішньої реклами та вивісок, затверджених рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 11.09.2024 № 1528.
Граничні вимоги до вивісок в Україні встановлені ще в 2003 році п. 48 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 № 2067, а також попередніми рішеннями виконавчого комітету Миколаївської міської ради, в тому числі від 12.06.2015 № 496 «Про затвердження містобудівних вимог по розміщенню рекламних засобів у м. Миколаєві».
Зазначеного Підприємця було повідомлено про необхідність дотримання цих вимог на особистому прийомі у головного архітектора міста близько місяця тому.
"У випадку ситуації, через яку почалась зазначена зустріч, повідомляємо, що відповідно до Закону України «Про рекламу» вивіска не може бути розміщена вище першого поверху будинку, будівлі або споруди", - зазаначив Євген Поляков.
Інформацію щодо оновлення та прийняття відповідного рішення виконавчим комітетом Миколаївської міської ради було опубліковано на сайті Миколаївської міської ради, та проінформовано через всі наявні засоби комунікації міської ради: офіційний сайт, офіційні сторінки у фейсбук і телеграм, відео інтерв'ю у місцевих засобах масової інформації, рекламні сюжети в межах проспекту Центрального і вулиці Соборної (без витрат коштів міського бюджету).
"Вимоги передбачають, що власникам вивісок, які були розміщені до прийняття цього рішення та мають погоджений департаментом архітектури та містобудування Миколаївської міської ради Паспорт опорядження фасаду, необхідно привести розміщення вивісок у відповідність до цих Вимог протягом двох років з моменту набрання чинності цим рішенням", - підкреслив головний архітектор міста.
Ці вимоги було прийнято задля приведення у належний естетичний вигляд вивісок та рекламних засобів різних типів на території міста Миколаєва, створення єдиного естетичного середовища, зокрема вулиці Соборної як найбільшої пішохідної вулиці в Україні та головної центральної вулиці Миколаєва.
До прикладу - станом на теперішній час у місті вже існують приклади демонтажу старої самовільно встановленої вивіски та розроблення паспорту опорядження фасаду з подальшим встановленням вивіски відповідно до затверджених вимог. Їх можна побачити на вулицях міста Миколаєва, зокрема на Соборній на ділянці від вул. Вадима Благовісного до вул. Велика Морська. Частина підприємців вживає комплекс заходів щодо заміни старої вивіски самостійно з розумінням того, що це не було виконано раніше.
Додатково, за рішенням спільної наради, виконавців рішень про демонтаж (адмінстрацій районів міста) проінформовано про необхідність:
- під час планування заходів з демонтажу рекомендуємо – за один місяць до здійснення робіт з демонтажу, письмово інформувати суб’єктів господарювання на об'єктах підприємницької діяльності, засоби зовнішньої реклами або вивіски яких підлягають демонтажу, відповідно до наказу «Про демонтаж рекламних засобів»;
- працівникам організації, що виконує роботи з демонтажу – забезпечити наявність розпорядчого документу на підставі якого здійснюється демонтаж;
- за необхідності залучати працівників робочого органу за два дні до здійснення робіт з демонтажу та працівників ГУ ПН у Миколаївській області.