Мапа порталу

Всесвітній тиждень імунізації: миколаївські лікарні організували щоденне проведення щеплень

З 24 квітня розпочинається Всесвітній тиждень імунізації – ініціатива ВООЗ, покликана нагадати про важливість щеплень дітей і дорослих для захисту від інфекційних хвороб.

В місті Миколаєві не припиняється робота з проведення вакцинації, яка є одним із найбільш ефективних методів захисту від захворювань, особливо під час повномасштабної війни.

Постійно проводиться вакцинація від поліомієліту, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, гепатиту В, туберкульозу, гемофільної інфеції та рекомендованими щепленнями, які також вкрай важливі для здоров'я людей. За необхідності проводяться щеплення проти сказу пацієнтам, які звертаються через укуси тварин та потребують антирабічної допомоги.

У Миколаєві заклади охорони здоров’я міста організували щоденне проведення щеплень, створили зручний онлайн-запис, а також працюють за принципом одночасного введення кількох вакцин, що економить час пацієнтів.

За даними Миколаївського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, Миколаївщина перевищує середньодержавні показники планових щепленнь.

В Управлінні охорони здоров’я нагадують, що в Україні діє Національний календар профілактичних щеплень – обов'язкова та рекомендована серія вакцинацій, із зазначенням часу та дози. Детально ознайомитися з графіком щеплень можна за посиланням.

Всі діти мають обов’язково отримати щеплення проти 10 небезпечних захворювань: гепатит В, туберкульоз, кір, епідемічний паротит, краснуха, дифтерія і правець, кашлюк, поліомієліт, хіб-інфекція (гемофільна інфекція).

Дорослі мають кожні 10 років ревакцинуватися від дифтерії та правцю.

Планові щеплення входять до Національного календаря профілактичних щеплень. Їх можна отримати безоплатно за Програмою медичних гарантій в межах пакету «Первинна медична допомога».

Зокрема: вакцинацію за віком, станом здоров’я, епідемічними показаннями, а також щеплення дітей з порушенням календаря, рекомендованих щеплень та екстреної імунопрофілактики (крім сказу).

Для планової вакцинації необхідно мати укладену декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром.

Вакцинуватися можна в комунальних закладах первинної медичної допомоги, у приватних медзакладах і в лікарів-ФОП, які підписали договір із НСЗУ та мають можливість проводити вакцинацію.

Знайти заклад первинної медичної допомоги можна через дашборд “Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги” на сайті НСЗУ в розділі “Е-дані” / “Аналітичні панелі (дашборди)”. Або зателефонуйте за номером контакт-центр НСЗУ 16-77. Оператор підкаже адресу та контакти найближчого закладу первинної медичної допомоги.

Важливо! Під час щеплення варто уточнити, чи лікар вніс дані про вакцинацію в Електронну систему охорони здоров’я. Адже це гарантія, що інформація про факт вакцинації збережеться і не загубиться.

image

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: