Мапа порталу

Миколаїв відвідали партнери за проєктом «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»

17 лютого Миколаїв відвідала делегація з Житомира, а також Галицинівської та Кетрисанівської громад. Це сталося в рамках національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади», мета якого – посилення взаємопідтримки та відновлення прифронтових регіонів.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року в рамках вказаного проєкту між Миколаєвом та Житомиром було підписано меморандум про співробітництво. У свою чергу,  Кетрисанівська громада взяла патронаж над Галицинівською громадою, яка є однією з найбільш постраждалих від російської агресії на Миколаївщині.

Під час цього візиту наші гості ознайомилися з тим, як у Миколаєві налагоджена робота щодо підтримки ветеранів та членів їх родин, а також як проводять медичну реабілітацію постраждалих внаслідок війни.

Так, вони відвідали міський центр підтримки ветеранів війни та лікарню № 4.

У центрі підтримки ветеранів війни надають кваліфіковану допомогу нашим захисникам та членам їхніх родин. В основі роботи центру – індивідуальний підхід.

«Центр обладнаний за сучасними стандартами. Ми надаємо юридичну та психологічну підтримку. Окрім цього, у нас працюють досвідчені фахівці, які допомагають проходити фізичну реабілітацію», - розповів Віктор Мойсеєв.

Також у центрі можна отримати консультації щодо соціальних питань.

Віктор Мойсеєв наголосив: фахівці з фізичної реабілітації використовують сучасні методики та програми. Це дуже важливо, оскільки мінно-вибухові поранення, на жаль, сьогодні не рідкість.

Війна – це не тільки важке фізичне випробовування. Вона накладає свій відбиток і на психіку. Аби допомогти впоратися з душевним болем, у центрі підтримки ветеранів є кваліфіковані психологи. Вони працюють індивідуально та в групі.

У закладі також є спортзал, приміщення для коворкінгу, де можуть збиратися і вирішувати нагальні питання громадські організації, які надають допомогу нашим захисникам і захисницям.

А на базі лікарні № 4 функціонує відділення медичної реабілітації, де проходять лікування, зокрема, постраждалі від війни. Також там опікуються і тими, хто має захворювання опорно-рухового апарату.

У відділені створено комфортні умови для пацієнтів. Також  там є сучасне обладнання, яке робить реабілітацію значно ефективнішою.

Реабілітація передбачає цілий комплекс заходів - лікувальну фізкультуру, фізіотерапію,  реабілітацію рухового дефіциту, роботу на тренувальних стендах тощо.

Як розповіла директорка департаменту економічного розвитку Тетяна Шуліченко, в планах – провести ремонт ще одного відділення медичної реабілітації. Це допоможе зробити агентство GIZ. Тож цього року можливості з реабілітації постраждалих від війни будуть значно розширені.

Також сьогодні ведеться робота щодо відкриття на лікарні майстерні з виготовлення протезів. Наразі вирішується питання щодо отримання відповідної ліцензії. Ця майстерня працюватиме на обладнанні, яке місту подарувала німецька компанія.

Як зазначив заступник Житомирського міського голови Олег Смаль, досвід Миколаєва буде корисним для його громади. Наприклад, він може стати в нагоді для покращення роботи існуючого реабілітаційного центру та під час будівництво нового центру для ветеранів.

 

IMAGE FOLDER (/files/2025/February_2025/18022025_2)

 

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: