Мапа порталу

ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" суворо контролює якість води на своїх точках видачі

На базі об'єктів ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" в різних районах міста функціонує 79 точок видачі безкоштовної очищеної води. Щорічно на них містянам видається понад 100 млн літрів води.

Фахівців “Миколаївоблтеплоенерго” займаються обслуговуванням таких точок та слідкують за якістю води.

Про те як проходить процес очистки води та контролюється її якість розповів майстер служби з обслуговування систем водопостачання Юрій Мельник у сюжеті ТРК "МАРТ".

Перед тим як стати придатною до вживання вода проходить багаторівневу систему очистки. Спершу вона проходить механічне очищення крізь фільтри, а далі більш ретельне - балонами із завантаженням, де рідина очищується від газів, органічних сполук та деяких хімічних речовин.

"Потім предочищена вода подається на головну систему. Це система зворотного осмосу, яка видаляє залишки у воді. Головний принцип системи в тому, що вона видаляє солі, які і є основною проблемою у нашому місті", - розповів Юрій Мельник.

Спеціальні мембрани системи очищують воду від солей, а також бактерій, вірусів та деяких хімічних сполук. Мембрани – це головний елемент системи, фахівці замінюють їх кожні 3-4 місяці, за необхідності – частіше.

Далі вода надходить в накопичувальні ємності, які постійно проходять знезараження ультрафіолетом.

За всім процесом слідкують мобільні екіпажі. Вони об’їжджають всі точки видачі води за тиждень, деякі кілька разів на тиждень. Фахівці доливають хімічні реагенти, за потреби замінюють фільтри, перевіряють показники.

Якість води регулярно перевіряє Миколаївська регіональна лабораторія держпродспоживслужби. Фахівці відбирають проби води з точок видачі і проводять аналізи рідини на фізико-хімічні, бактеріологічні та органолептичні показники.

Результати аналізів є загальнодоступними і кожен миколаївець може з ними ознайомитися.


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: