Мапа порталу

Плани на мирний час: в Миколаєві обговорюють будівництво комплексу «Водний палац», що оновить Школу юних моряків та набережну Інгулу

Тема повоєнної відбудови Миколаєва залишається однією з пріоритетних під час особистих бесід та  громадських обговорень у нашому місті. Тож городяни активно долучаються до розгляду стратегічних проєктів розвитку Миколаєва. Не стало виключенням і минуле засідання Експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР), яке днями відбулося у «Портфоліо Хаб».

Ключовим питанням зустрічі стало обговорення проєкту комплексу будівель «Водний палац», який може бути  реалізований на нижній набережній р. Інгул, території AQUAPORT MYKOLAIV. Презентація детальних креслень, схем та візуалізації майбутньої локації була представлена архітектурною компанією One Works, яка, нагадаємо, працювала і над Майстер-планом Миколаєва.

Одними з важливих напрямків Майстер-плану є повернення набережної громаді, що є відповіддю на потужний запит від  мешканців, а також розвиток туристичної сфери в концепції «Місто на хвилі». Тому проєкт «Водного палацу» передбачає не лише трансформацію будівлі Клубу юних моряків у сучасний простір, а й розвиток прилеглої території в дусі водного туризму, відпочинку на воді та біля неї, а також популяризації  водного спорту і організації масових заходів.

У презентації взяла участь Тетяна Шуліченко, директорка департаменту економічного розвитку Миколаївської міської ради. Вона підкреслила важливість проєкту для економічного розвитку міста:

«Це не просто будівництво нового об’єкту, а й створення нових робочих місць, розвиток інфраструктури та можливість для залучення туристів до Миколаєва».

Як розповіла у своїй презентації керівниця проєкту One Works Франческа Пінтус, згідно проектного задуму Водного палацу передбачається створення нової Школи юних моряків з сучасними класами на 160 слухачів, спортивним залом, стрілецьким тиром та навчальними лабораторіями. За допомогою відкритої тераси вона має об’єднатися з іншою будівлею – власне, Водним палацом, що матиме сучасний зал для публічних заходів, офісні приміщення, зону квиткових кас, зал очікування для пасажирів річкового транспорту тощо. Важливою частиною комплексу стане великий відкритий простір, де зможуть проходити різноманітні громадські події, концерти та освітні заходи. 

Члени Експертно-громадської ради та представники громадського активу Миколаєва, які долучилися до зустрічі, мали змогу отримати  від пані Пінтус вичерпні відповіді за допомогою конференц-зв’язку.

Зокрема, в ході обговорення були порушені питання безпеки та інклюзивності нового публічного простору. Розробники запевняють, що архітектурні рішення зроблять обидві будівлі та відкритий простір повністю доступними для людей, що пересуваються на кріслах колісних. Також проектом передбачено обладнання укриття. Хоча розробники і сподіваються, що коли прийде час втілювати їх задум, то потреба в укриттях від ракетних ударів зникне.

Цей проєкт є важливим кроком до модернізації нашого міста після закінчення бойових дій.

«Ми робимо великий акцент на створенні комфортного простору для відпочинку та проведення культурних подій, що стане важливою складовою розвитку нашого міста як туристичного центру», - відзначає  голова ЕГР Артем Ващиленко.

В ході засідання члени ЕГР  та громадські експерти також обговорили зміни, що запроваджує  Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування». Члени ради акцентували увагу на необхідності привести нормативні документи Миколаївської міської ради у відповідність до нових вимог законодавства.

IMAGE FOLDER (/files/2025/February_2025/11022025_2)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: