Реформа технічного нагляду – пріоритет для Миколаєва у 2025 році
Щороку в Миколаєві будуються, ремонтуються та відновлюються десятки об'єктів. Головне завдання консультантів із технічного нагляду – контролювати якість реалізації інфраструктурних проєктів, не допускати моментів, що можуть призвести до погіршення якості об'єкта будівництва. Прозорість та врегульованість процесу технічного нагляду є запорукою якісного виконання робіт і раціонального використання бюджетних коштів.
За ініціативи міського голови Олександра Сєнкевича та за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС розпочалося комплексне оновлення процесів закупівлі та реалізації послуг технічного нагляду.
10 січня у Миколаївській міській раді презентували звіт з оцінки процесу організації технічного нагляду. У звіті проаналізовано поточну ситуацію, окреслені виявлені ризики та сформульовано рекомендації для покращення.
«Технічний нагляд відіграє ключову роль у виконанні будівельних робіт, особливо у відновленні пошкоджених об'єктів. З одного боку, це гарантія якості робіт підрядників, а з іншого – ефективний інструмент контролю, який дозволяє вчасно виявляти недоліки, уникати їх повторення та забезпечувати ефективне використання бюджетних коштів», – зазначив міський голова Олександр Сєнкевич.
Ключові рекомендації звіту:
- Розширити коло професійних учасників і залучати більше потенційних виконавців для надання послуг з технічного нагляду.
- Регламентувати процедури виконання технічного нагляду.
- Створити автоматизовану систему звітності для інженерів технічного нагляду.
- Уніфікувати алгоритм моніторингу технічного нагляду та визначення відповідальних осіб від міської ради.
Що далі?
На основі наданих рекомендацій працюємо над Дорожньою картою – чітким планом дій для вдосконалення процесів технічного нагляду в Миколаївській міській раді, після її затвердження – розробка та впровадження відповідних методик та процедур.