Осередок культурного життя та ділової активності: у Миколаєві працюють над проєктом відновлення Будинку офіцерів флоту
У Миколаєві працюють над проєктом реконструкції Будинку офіцерів флоту - знакового місця для миколаївців. До війни тут відбувалися культурні заходи, різноманітні виставки. Після початку повномасштабного вторгнення це місце стало осередком волонтерів та активістів, які в різний спосіб допомагали як цивільному населенню, так і військовим. Однак наразі стан будівлі аварійний. Про роботу над відновленням Будинку офіцерів флоту та пошуки його місця в сучасному Миколаєві розповів директор Департаменту архітектури та містобудування Євген Поляков в ефірі ТРК “МАРТ”.
“Так трапилося, що цей об'єкт був у підпорядкуванні Міністерства оборони України, потім переданий до обласної власності, після чого його отримало місто. Почалася війна, будинок жив духовно. Там і зараз проводиться багато різноманітних заходів для дітей та дорослих. Тобто місце живе, і воно потребує фізичних змін, тому що ще 5 років - і будівля буде втрачена”, - розповів головний архітектор міста.
У Департаменті архітектури і містобудування задумуються не лише про реставрацію будівлі, але і про подальше її використання з користю для міста та містян. Будинок офіцерів флоту розглядається як місце не лише культурного життя, але й ділової та наукової активності.
“Найбільші потреби і виклики в Миколаєві наразі - це вода. Що робити, коли немає у Миколаєві води? Що робити, коли немає у Миколаївській, Херсонській областях води, коли системи зрошування всі зруйновані? Потрібно це відновлювати. Потрібні інвестиції, технології, матеріали, устаткування, наукова діяльність. Добре було б, якби іноземні партнери навчали наших спеціалістів тут, у Миколаєві. Коли всі спеціалісти Півдня України збиралися б у нас. Необхідне місце для ділової, наукової активності у цих сферах, які є дуже чутливими для Півдня України. Я подумав, що можна поєднати ці дві функції: культурного життя і ділову в одному місці”, - поділився Євген Поляков.
Головний архітектор міста зазначає, що в такому підході є вагомі плюси: можна отримати доступ до фінансування з різних джерел. Такий проєкт можна реалізувати швидше і з кращими рішеннями для міста.
“Останній збір Асоціації архітекторів України і Австрії показав, що з 12 проєктів Миколаїв був найцікавішим. Ми працювали над темами і підходами в реставрації цього об'єкта під такі функції. Це було цікавим не тільки нашій команді, а й всім 30 найкращім архітекторам України. Ця ідея була сприйнята позитивно”, - підсумував Євген Поляков.