Реновація застарілої забудови в Миколаєві: напрацювання міської стратегії
Миколаєву в спадок від радянських часів дісталося чимало неякісної забудови. Ці будинки не енергоефективні, а найголовніше - їх термін експлуатації вже добігає кінця. Питанням реновації застарілої забудови займається Департамент архітектури та містобудування міськради. Про це в ефірі ТРК “МАРТ” розповів його директор Євген Поляков.
В роботі з покращення цієї забудови планують спиратися на європейський досвід.
“Зносити їх не потрібно, виселяти людей також. Не лише в Україні є такий спадок неякісного та не енергоефективного житла. Він є і був у таких країнах, як Польща, Латвія, Литва, Естонія, Німеччина, Франція. Всі вони підвищили якість і рівень цих будинків за рахунок комплексної реновації. Це не утеплення будинку чи заміна покрівлі або перепланування. Це комплекс робіт, який робить із неякісного житла більш якісне”, - пояснив головний архітектор міста.
Без участі мешканців цих будинків таку реновацію виконати неможливо. За словами Євгена Полякова, для цього, по-перше, повинен бути запит від власників житла, по-друге, технічні рішення, як це робити та, по-третє, інструмент фінансування. Цим питанням займатимуться на державному рівні.
“Ми досліджували ці три питання з нашим Міністерством відновлення, яке зараз відповідає за написання нової житлової політики в Україні з підходами до реновації старого житла. Адже це проблема не лише Миколаєва, а кожного українського міста. Ці рішення будуть викладені у документі загальнодержавного рівня”, - сказав Євген Поляков.