Працювали над стратегічними для Миколаєва документами: члени експертно-громадської ради підбили підсумки роботи за 2024 рік
У Миколаєві відбулося засідання колегії громадських рад, створених при виконавчих органах Миколаївської міської ради. Під час заходу підбили підсумки експертно-громадської ради у 2024 році.
Зібрання привітав міський голова Олександр Сєнкевич. Мер відзначив, що громадські ради – важлива складова демократії, адже вони дозволяють містянам системно впливати на органи влади та покращувати їх роботу.
«Ми підтримували й надалі будемо підтримувати вас. Громадянське суспільство має бути сильним і активним. Це і є справжня демократія, - наголосив Олександр Сєнкевич. - Ми хочемо створити у нашому місті таку структуру управління, де люди впливають на прийняття рішень не лише через вибори, а й постійно».
У свою чергу, голова експертно-громадської ради Артем Ващиленко зазначив, що Миколаїв вигідно вирізняється серед міст України відносно співпраці органів місцевого самоврядування та громадських рад.
«Миколаїв – єдине місто в Україні, де є такий рівень взаємодії та відкритості. Це про прозорість Миколаєва як філософію», - наголосив Артем Ващиленко.
Підбиваючи підсумки року, що минає, голова експертно-громадської ради зазначив: експерти виконали чималий обсяг роботи.
«У 2024 році відбулося 12 робочих груп і стратегічних сесій. Це близько 900 людино-годин громадських експертів», - сказав Артем Ващиленко.
Загалом весь цей час велась робота над стратегічними документами. Зокрема над Стратегією розмитку Миколаєва, Портфоліо проєктів трансформації міста в напрямку блакитної економіки. Наприклад, експерти долучались до розробки:
- Концепції ревіталізації території Миколаївського суднобудівного заводу
- Концепції створення Індустріального Парку
- Концепція території АКВАПОРТ Миколаїв на Ніжній набережній та обох берегах річки Інгул, - марина 1, марина 2, муніципальний яхт клуб
Окрім цього, була розробка інструментів для муніципальної програми підтримки стійкої трансформації бізнесу.
Були й інші важливі документи. За результатами роботи експертно-громадської ради надавалися відповідні рекомендації міському голові та виконавчим органам Миколаївської міської ради.
Під час заходу також було сформовано план роботи громадських рад у 2025 році. Серед поставлених завдань: розробка заходів з підтримки галузей господарювання, повернення бізнесу та населення до Миколаєва; залучення міжнародних проектів, донорських організацій для забезпечення життєдіяльності, відновлення та розвитку міста; підготовка пропозицій, що стосуються удосконалення громадської участі у місцевому та державному управлінні та їх супроводження в органах центральної влади; участь у впровадженні інституту наглядових рад на підприємствах, в установах та організаціях комунальної власності тощо.