Мапа порталу

Увага, лептоспіроз! Як уберегтися

У Миколаївській області, як і в цілому в Україні, фіксується збільшення захворюваності на лептоспіроз.

За повідомленням Миколаївського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, протягом 8 місяців поточного року в Миколаївській області було зареєстровано 17 випадків захворювання на лептоспіроз – це у 3,4 рази більше, ніж за аналогічний період у минулому році. Зокрема у місті Миколаєві лептоспірозом заразилися 8 людей.

На жаль, через пізнє звернення за медичною допомогою є летальні випадки – за 8 місяців 2024 року у Миколаївській області від лептоспірозу померло 2 людей, в 2023 році було зареєстровано також 2 летальних випадки.

Загалом в Україні за 8 місяців зафіксовано 230 випадків лептоспірозу. Лише за серпень було зареєстровано 83 випадки цієї небезпечної інфекції.

Лептоспіроз – особливо небезпечне інфекційне захворювання, яке може призвести до ураження нирок, печінки, менінгіту (запалення оболонок головного і спинного мозку) і навіть спричинити смерть, якщо своєчасно не звернутися по медичну допомогу.

Лептоспіроз передається від тварин до людей. Основним збудником є бактерія Leptospira, яка потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше гризунів, а також худоби, собак і диких тварин.

Зокрема фахівцями лабораторій особливо небезпечних інфекцій Центру контролю та профілактики хвороб, за 8 місяців поточного року було досліджено 69 мишовидних гризунів, серед яких виявлено 12 позитивних результатів на збудника лептоспірозу.

Згідно з дослідженням, основними джерелами (резервуарами) патогенних для людини лептоспір у природних осередках лептоспірозів були хатня миша (83,35), пацюк (16,7%).

Спеціалісти наголошують, що найпоширеніший механізм передачі хвороби – контактний, під час купання і риболовлі в заражених водоймах, сінокосу на зволожених територіях та обробки городу, догляду за хворими й інфікованими тваринами. Також лептоспірозом можна заразитися під час вживання зараженої їжі (молоко, м'ясо) і сирої води з природних джерел.

Бактерія проникає в організм людини через тріщини, порізи або рани на шкірі, а також через слизові оболонки очей, носа та рота.

Від людини до людини лептоспіроз не передається.

Як уберегтися від лептоспірозу – 6 порад 

  • Уникайте заражених водойм: не купайтеся і не рибальте у водоймах, з якими можуть контактувати інфіковані тварини, наприклад, біля водопою худоби;
  • Знищуйте гризунів удома: проведіть дератизаційні заходи у своєму помешканні та убезпечте джерела водопостачання та харчі від забруднення виділеннями гризунів;.
  • Вакцинуйте тварин: хатні та сільськогосподарські тварини мають бути вакциновані проти лептоспірозу;
  • Уникайте контактів із хворими тваринами: не торкайтесь інфікованих тварин і дотримуйтесь заходів безпеки, доглядаючи за ними;
  • Одягайте рукавички та закрите взуття: під час роботи на городі та збору ягід у лісі користуйтеся засобами індивідуального захисту;
  • Термічно обробляйте продукти тваринного походження.

Симптоми лептоспірозу схожі на грип або COVID-19: висока температура; головний біль; озноб; біль у м’язах; блювання та діарея; жовтяниця; почервоніння очей; висипання.

Якщо ви помітили ці симптоми та мали контакт із потенційно зараженою водою або тваринами, негайно зверніться до лікаря! Лікування необхідно розпочинати негайно, адже захворювання швидко прогресує та викликає ускладнення.

image

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: