Мапа порталу

У Миколаєві депутати проголосували за реорганізацію кількох навчальних закладів міста

Сьогодні, 30 травня, під час засідання сесії Миколаївської міськради депутати розглянули ряд питань щодо об'єднання кількох навчальних закладів міста, а також ліквідації деяких з них.

Необхідність ухвалення цих рішень пояснила начальниця міського управління освіти Ганна Личко.

За її словами, через військові дії на території країни в нашому місті значно знизилась кількість здобувачів освіти. Так, у 2021-2022 роках їх було 46 304, наразі — 39 914. При цьому безпосередньо в місті перебувають 62% від загальної кількості учнів.

В закладах освіти нашого міста навчаються багато дітей з окупованих територій, а саме 328 учнів, 50 — із зон активних бойових дій та 976 внутрішньо переміщених осіб.

В окремих закладах освіти міста Миколаєва, за словами Ганни Личко, старші класи не наберуть достатню кількість учнів, тому педагогічні працівники можуть не мати відповідного навантаження.

Тож депутатам пропонують реорганізувати ліцей №1 шляхом приєднання до міського ліцею № 58 в Корабельному районі.

Також передбачається реорганізація ліцею №5 шляхом приєднання до ліцею №22 в Заводському районі.

За словами начальниці управління, такі рішення дозволять набрати необхідну кількість класів, а також в майбутньому забезпечить різнопрофільність навчання.

Іншим проєктом рішення пропонується припинити діяльність Миколаївської гімназії №49 в Корабельному районі. За словами Личко, до повномасштабного вторгнення там навчалось не більше 200 дітей, наразі ж — лише 162 дитини. Крім того у цю будівлю в 2022 році влучила ворожа ракета, тож її треба відбудувати заново, але для цього немає донорів через малу кількість учнів. Поряд з цим проєктується відбудування гімназії №48, яка є територіально наближеною до попереднього навчального закладу.

Крім того пропонується припинити діяльність дошкільного навчального закладу № 70 на вул. Фалєєвській. В цьому садочку числяться 22 дитини. Одна з будівель закладу перебуває в аварійному стані ще з 2016 року. Територія закладу замала — там навіть немає можливості організувати прогулянку для вихованців. Також немає можливості побудувати укриття.

Ще один проєкт рішення стосується перейменування миколаївської гімназії № 21 в Малій Коренисі в початкову школу №21. Це зумовлено тим, що в гімназії навчалось не так багато дітей протягом останніх років. Цього року їх кількість становить 145 в 9 класах.

Личко додала, що в Малій Коренисі знаходиться також дитсадок, який не має укриття. Поряд з тим за 7 км від нього є дитсадок з укриттям, яке комісійно прийнято. Пропонується організувати підвезення дітей з Малої Коренихи в цей заклад освіти.

Під час голосування депутати підтримали всі ці рішення.
знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: