Мапа порталу

Умови для розвитку шахістів: у Миколаєві створили опікунську раду федерації шахів

У п'ятницю, 19 квітня, в шаховому клубі Миколаєва вперше зібралася опікунська рада. До неї увійшли мер міста Олександр Сєнкевич, секретар міської ради Дмитро Фалько, віцепрезидент Федерації шахів Миколаївської області Дмитро Горощенко та люди, не байдужі до цього виду спорту.  

Ідея створення опікунської ради не нова. Про це у Федерації шахів Миколаївської області думають вже близько 10 років. Основна її задача - розвивати шаховий спорт у місті, створювати для цього всі необхідні умови, формувати сильні турніри для спортсменів різного віку. 

“Ми запросили до опікунської ради людей, які люблять шахи та вболівають за цей вид спорту. Рада буде займатися не тільки питанням грошей, хоча це є ключовим. Наша основна задача - сформувати умови для росту шахістів. Це і підтримка турнірів, поїздок молодих та перспективних спортсменів на змагання в інші міста. Також дуже важливо, що тут зібралися успішні, відомі в місті люди. Вони своїм прикладом показують батькам, які сьогодні обирають для своєї дитини вид спорту, що сюди треба йти, тут є перспектива і підтримка. Я сподіваюся, що наша опікунська рада з часом буде рости і люди до нас будуть долучатися”, - звернувся до присутніх Дмитро Горощенко.

На першому засіданні одразу ж одноголосно обрали голову ради. Ним став голова ТОВ “Золота нива” Ростислав Данильченко.

Обговорили також стратегію, принципи роботи новоствореного органу та змагання, які відбудуться найближчим часом. Таким заходом, наприклад, стане турнір “Меморіал пам?яті Шелестова”, який відбудеться з 3 по 7 травня. Для участі у ньому вже зареєструвалося більше 60 учасників з різних областей України. Турнір матиме рекордний для Миколаєва призовий фонд у 100 тис. грн.  

Далі за планом канікулярні турніри влітку - три крупні фестивалі. В останньому подібному заході змагалися рекордна кількість дітей - 130. Довійськова цифра становить біля 200 учасників. Також заплановані на літній період два всеукраїнських турніри і традиційні фестивалі: “Шлях до майстерності” та “Інгульські мости”.

Під час засідання обговорили і проблеми, що існують в шаховому спорті Миколаєва. Основна з них - це відтік кадрів. Багато перспективних та вже іменитих спортсменів через військові дії виїхали за кордон. Двоє гросмейстерів змінили федерацію. Також шахісти з інших областей України не охоче приїздять на змагання до Миколаєва саме через безпекову ситуацію. 

Віцепрезидент федерації додав, що на сьогодні в місті працює 15 тренерів, шахами займається 261 дитина, в тому числі й онлайн. Мета федерації та опікунської ради - створити умови, щоб до Миколаєва приїжджали сильні шахісти і змагалися з нашими спортсменами. Таким чином місцеві шахісти зможуть зростати, а цей вид спорту розвиватися у місті.

 

 

IMAGE FOLDER (/files/2024/April2024/19042024)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: