Мапа порталу

Внесок у боротьбу з голодом у світі: миколаївці дізнались цікаві факти з історії компанії «Нібулон»

«Світ, у якому немає голоду». З таким філософським баченням майбутнього працює найбільше підприємство Миколаївщини – компанія «Нібулон». Масштаби її роботи та потужності вражають, тому «Нібулон» займає важливу сторінку ідентичності нашого краю. А сьогодні компанія є лідером ринку зернового експорту в Україні та власником найбільшого в країні флоту. Фактично «Нібулон» працює локально, вирішуючи глобальні проблеми.

Про історію створення та роботу «Нібулону» миколаївці дізналися під час заходу в рамках проєкту «Ідентичність Миколаївщини: вчора, сьогодні, завтра», що відбувся у Музеї суднобудування і флоту. Цікаві факти з життя компанії розповіли спікери — старший науковий співробітник Миколаївського обласного краєзнавчого музею Ірина Олександренко та завідувачка експедиційного відділу Музею суднобудування і флоту Олена Пучинян.

Трохи цікавих фактів про «Нібулон»:

  • Заснував компанію Олексій Вадатурський. Це сталося у 1991 році у місті Миколаєві. А за наступні 30 років йому вдалося збудувати неймовірну мережу зерносховищ і перевантажувальних терміналів.
  • З 2008 року «Нібулон» бере участь у Всесвітній продовольчій програмі ООН (WFP) і є єдиною українською компанією, акредитованою для цієї ролі.

Компанія зробила безпосередній внесок в експорт зернових для боротьби з голодом у Бангладеші, Ефіопії, Кенії, Мавританії та Ємені, зокрема.

  • У 2019 році компанія ввела в експлуатацію найдовше спеціалізоване кранове судно класу «річка-море», побудоване за останні 25 років незалежності України – 140-метровий NIBULON MAX.

Наступного тижня на вас чекають ще два заходи в рамках проєкту. Зареєструватися ви можете онлайн уже зараз за посиланням.

 

IMAGE FOLDER (/files/2024/April2024/180424_3)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: