Мапа порталу

Популяризація велоруху: у Миколаєві підписали меморандум про створення велосипедного маршруту

Цьогоріч Миколаївська міська громада здобула перемогу у всеукраїнському відкритому конкурсі «Велогромади» на безкоштовну розробку проєкту велосипедного маршруту. Організаторами конкурсу є проєктна команда Bike City consulting та U-Cycle (громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва»). І як результат сьогодні, 4 квітня, в Офісі відновлення підписали відповідний меморандум між організаторами конкурсу та Миколаївською міською радою. 

Від міськради на зустрічі були присутні мер Миколаєва Олександр Сєнкевич, його перший заступник Віталій Луков та фахівці департаменту архітектури та містобудування.  

У конкурсі взяли участь 10 територіальних громад з 8 областей України. Учасники запропонували на розгляд 4 міські, 4 туристичні та 2 рекреаційні велосипедні маршрути. Миколаївська міська громада представила веломаршрут від кінця проспекту Центрального і по мікрорайону Намив. За оцінками незалежного журі цей маршрут набрав найбільшу кількість балів.  

«У вас дуже цікавий маршрут. Він відповідає принципам сталої мобільності,  сполучає віддалений житловий масив з центром міста. Плюс він цікавий тим, що там є світлофорне та кільцеве регулювання, треба впорядкувати паркування і, звісно, облаштувати саму велосипедну мережу. Також маршрут максимально близький до рекреаційної точки Миколаєва - набережної Південного Бугу. Це дозволяє використовувати його у вихідні дні як рекреаційний, а в будні - як міській», - сказав керівник Bike City consulting Станіслав Клименко.

Після підписання документу наступні два місяці команда Bike City consulting розроблятиме проєкт організації дорожнього руху в комплексі з кошторисною частиною. Далі його нададуть міській раді на погодження поліції та для затвердження виконкомом. А вже після цього міська рада має його реалізувати. За умовами конкурсу, громада може реалізувати 100% веломаршрут в 2024 році або 50% і 50% у 2024 та 2025 роках відповідно.

«Обрана дуже гарна локація і вона зручна з точки зору під'їзду до пляжу, а також оминає великий мікрорайон та сполучає його з центром міста. Після розробки цього проєкт, ми, узгоджено з патрульною поліцією, змінимо розмітку, і миколаївці зможуть безпечно пересуватися велосипедним транспортом по місту», - прокоментував мер Миколаєва Олександр Сєнкевич.

Підписанню меморандуму передувала робоча зустріч, на якій перший заступник міського голови Віталій Луков, директор департаменту архітектури та містобудування Євген Поляков, представники патрульної поліції, директор миколаївського комунального спеціалізованого монтажно-експлуатаційного підприємства Григорій Патока обговорили разом з проєктною командою Bike City consulting нюанси та деталі маршруту, а також ділянки, на які треба звернути особливу увагу.  

 

IMAGE FOLDER (/files/2024/April2024/04042024)

 

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: