Мапа порталу

Безпека та спокій дітей під час слідства: у Миколаєві планують впровадити «зелену кімнату»

В Офісі відновлення та розвитку Миколаївської міської громади відбулась консультація щодо подання заявки на грант від UNDP для облаштування «Зеленої кімнати» на базі місцевого управління ГУ Нацполіції. Про це повідомила Агенція розвитку міста.

«Зелена кімната» призначена для роботи з дітьми, які постраждали внаслідок злочинів чи стали свідками насильства. Основна мета – запобігання повторній травматизації психіки дитини під час опитування.

Система правосуддя стає дружньою до дитини, мінімізуючи можливу психологічну шкоду під час вчинення правових процедур. У кімнаті планують встановити ігрову зону, сприяючи комфортному оточенню для маленьких свідків.

«Щоб діти уникнули стресу, необхідно створити таке середовище, оскільки, коли допит проходить у робочому кабінеті співробітника поліції, – це додатковий стрес для дитини», – підкреслила начальник сектору моніторингу Миколаївського районного управління поліції Оксана Семенова.

Індивідуальний підхід до кожної дитини, спеціальні методики та дружня атмосфера допомагають їм відчути себе затишно та комфортно.

Зазначимо, що обладнання кімнат, призначених для проведення опитувань дітей, є однією з рекомендацій Керівних принципів ООН з питань правосуддя у справах, пов’язаних із участю дітей – жертв та свідків злочинів. Подібні кімнати успішно працюють у США, Польщі, Естонії, Болгарії, а тепер і в Україні.

Впровадження «Зеленої кімнати» – це важливий крок до забезпечення безпеки та добробуту дітей у нашій громаді.

Реалізація цього проєкту також підвищить професійний рівень фахівців, дозволить проводити комплексну роботу з дітьми та досягати високих результатів.

 

IMAGE FOLDER (/files/2024/3_March2024/070324)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: