Мапа порталу

Миколаїв як інноваційний центр вирішення проблем із водопостачанням: у місті планують відкрити Mykolaiv Water Hub

Миколаїв відвідала засновниця громадської організації “Mykolaiv Water Hub” Ганна Монтавон. Низку робочих зустрічей із нею провели міський голова Олександр Сєнкевич та головний архітектор міста Євген Поляков.

Німецька громадська організація планує відкрити у Миколаєві сучасний інноваційний центр під однойменною назвою Mykolaiv Water Hub. Він стане осередком наукових досліджень, технічних розробок та впровадження новітніх технологій у галузях водопостачання, енергетичних та агрохарчових технологій.

Разом із хабом у Миколаєві відкриють і сучасну лабораторію, якою зможуть користуватися миколаївські університети та Херсонський національний технічний університет.

“Ми хочемо скористатися всіма складнощами Миколаєва, пов'язаними з водою, і перетворити місто на інноваційний центр вирішення питань водопостачання, енергетичних технологій та агроіндустрії. Ми хочемо не просто передати місту німецькі технології, а створити всі умови, щоб на базі цього хабу виростали кадри, які здатні працювати на цьому обладнані самостійно, удосконалювати та розробляти наступні його версії. Ми зацікавлені, щоб в місто приїжджали відповідні фахівців”, - розповіла Ганна Монтавон.

Олександр Сєнкевич підтримав ідею створення такого інноваційного центру.

“Сьогодні ми співпрацюємо з міжнародними партнерами, щоб якомога швидше відновити повноцінне якісне водопостачання в місті. Досвід Миколаєва у цьому питанні може стати прикладом для інших громад. Я сподіваюсь, що цей центр стане осередком співпраці не лише науковців та технологів з України та Німеччини, а об’єднає фахівців з усього світу! Місто підтримує вашу ідею і надасть усю необхідну допомогу!” - запевнив міський голова.

На одну із зустрічей був запрошений директор Миколаївського будівельного коледжу Георгій Бондаренко. Його закладу Ганна Монтавон передала сейсмограф для поліпшення програми навчання. Всього таких приладів в Україні чотири. 

“Ці сейсмографи дуже технологічні і вони дозволять нам осучаснити навчальний процес. Вдячний за таку допомогу нашому закладу. Зараз Миколаївщина увійшла в сейсмічну зону, чого раніше не було. Такі прилади будуть задіяні в єдиній мережі, яка реєструватиме земельні коливання”, - сказав Георгій Бондаренко.

В свою чергу Євген Поляков зазначив, що для будівельників такі сейсмографи корисні, адже їх можна використовувати в навчальному процесі. У майбутньому планують організувати курси для викладачів, які згодом будуть навчати студентів користуватися приладами.  

“Дякую вам за таку допомогу і підтримку будівельного коледжу. Незважаючи на руйнування від обстрілів, вони продовжують освітній процес, тому наша задача їх підтримувати”, - подякував головний архітектор Миколаєва.

 

 

IMAGE FOLDER (/files/2024/February2024/06022024_2)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: