Мапа порталу

Миколаївські студенти представили власні проєкти оновлення скверу «Вітрильний»

З 15 січня по 2 лютого в Миколаєві відбувся зимовий воркшоп з розробки концептуальних пропозицій реконструкцій скверу «Вітрильний».

Участь у воркшопі взяли студенти Миколаївського будівельного коледжу.

Експертними консультантами виступили:

Мартан Дюплантьє – голова спілки архітекторів інженерів та замовників Франції (AMO), засновник Martin Duplantier Architectes

  • Андрій Штендера – архітектор, Ph D, викладач Львівської політехніки
  • Соломія Коник – архітекторка, Ph D, доцентка Львівської політехніки
  • Денис Гіренко – головний художник м. Нарва (Естонія)
  • Євген Поляков – головний архітектор міста Миколаєва.
  • Михайло та Дар'я Григоренки - залучені до організаційного процесу миколаївські фахівці у сфері архітектури та будівництва.

Про результати воркшопу повідомив головний архітектор Миколаєва Євген Поляков. Так, захід включав аналіз території студентами, проведення лекцій експертами та, власне, розроблення архітектурних концепцій скверу «Вітрильний».

Під час роботи утворилося 3 групи студентів, які працювали під кураторством викладачів будівельного коледжу.

Результатами зимового воркшопу стали три архітектурні концепції, що були представлені громадськості 2 лютого в режимі онлайн-заходу.

Концепцією першої групи студентів передбачено утворення таких функціональних зон скверу «Вітрильний», як ігрова зона, дитячий майданчик, зона відпочинку, зелена зона, фотозона. Однією з точок тяжіння, передбачених у сквері, має стати фонтан, до якого проходить струмок по території скверу.

Концепцією другої групи передбачені функціональні зони скверу у вигляді фізкультурно-оздоровчої зони, зони пасивного відпочинку, майданчика для дітей старшого та молодшого віку, зони культурного відпочинку, фотозони, а також атракціонів, серед яких планується розміщення колеса огляду, що є точкою тяжіння та родзинкою скверу. Концепцією детально продумано озеленення локації.

Концепція, представлена третьою групою, передбачає планування скверу з центральним елементом у вигляді квітки. Надихнувшись ідеєю Датського проєкту парку «оперний театр», студенти використали біонічні форми у своєму проєкті. Концепцією передбачається створення дитячого та спортивного майданчиків, місця для паркування двоколісного транспорту, зони тимчасового відпочинку, сцени для проведення локальних заходів, фотозони у набережній частині території з розташуванням скульптур, фунікулеру для зручності пересування маломобільних груп населення, місця для забору води, що є актуальним в реаліях сьогодення для Миколаєва, місця для збору сміття, громадської вбиральні.

Нагадаємо, раніше свої ідеї щодо організації та оновлення миколаївських скверів ім. Тараса Шевченка та «Каскадний» представили молоді архітектори, аспіранти Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури під керівництвом Олени Олійник, віцепрезидентки Національної спілки архітекторів України.

 

IMAGE FOLDER (/files/2024/February2024/060224_1)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: