У миколаївському музеї розкривали феномен творчості та таємниці життя видатної Марії Примаченко
В Миколаївському обласному художньому музеї імені Верещагіна відбувся захід до 115-річчя зі дня народження Марії Примаченко (1909 – 1997). За допомогою електронної презентації та репродукцій творів майстрині ведуча заходу Любов Запісочна розповіла глядачам про життя та творчість художниці.
Незважаючи на всесвітню славу Марії Приймаченко, у її біографії залишається чимало білих плям. Достеменно відомо, що народилася вона у селі Болотня Іванківської волості Київської губернії 12 січня 1909 року. А далі починаються таємниці. Наприклад, з написанням її прізвища. В офіційних документах вона записана як Приймаченко, а сама художниця підписувала свої картини або ініціалами «М.П.» або «Примаченко». Інша таємниця полягає в тому, що в дитинстві Марія Примаченко перемогла поліомієліт і кожен рух давався їй з величезною складністю, проте абсолютно незбагненним чином вона створила за своє життя понад 1000 робіт, які прославили її ім'я на весь світ. Картини майстрині виставлялися в найпрестижніших залах, а сама художниця не виїжджала далі за Київ і, не дивлячись на всесвітню славу, вела дуже скромний спосіб життя.
Серед шанувальників феномену творчості Марії Примаченко чимало всесвітньо відомих художників, серед них — Пабло Пікассо, Марк Шагал, який навіть намагався наслідувати її стиль. На честь Марії Примаченко названо зірку між Марсом та Юпітером, її номер 14624.
Загадкові, фантастичні світи Марії Оксентівни живуть і сьогодні, заворожуючи нерозгаданістю таємниці та космічним переплетенням сюжетних ліній.