Обмін досвідом і дружнє спілкування: миколаївська бібліотека ім. Кропивницького налагодила партнерські відносили з колегами з Луцька та Харкова
Відтепер Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького м. Миколаєва має дві бібліотеки-посестри з Луцька та Харкова.
Таке рішення одностайно ухвалили учасниці дводенних телемостів, які відбулись між працівниками централізованої бібліотечної системи обласного центру та комунальним закладом «Луцька міська централізована бібліотечна система» і Централізована бібліотечна система Салтівського району Харкова, розповіли співробітники миколаївської бібліотеки.
Бажання налагодити дружнє спілкування, обмін досвідом було взаємним. Хоча у випадку з Луцьком, уточнює директорка Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Інга Хоржевська, ініціатива належала миколаївському колективові. Натомість харківці самі шукали можливості познайомитись із колежанками – мешканками незламного міста-фортеці на півдні України.
«Нам був цікавий досвід однієї та другої бібліотеки. Ми всі розуміємо, що Луцьк – це одне з тих міст України, яке найменше постраждало від російської агресії. А Харків, так само як і Миколаїв – місто, яке зазнало страшних потрясінь, страшних ударів і ще, так само як і ми, не повернулись до нормального, повноцінного життя. Власне, до кінця російської агресії про це не може йтися взагалі. З усім тим, всі ми – бібліотекарі Луцька, Харкова й Миколаєва намагаємося робити так, щоб до нас приходили користувачі, щоб у бібліотеці були нові обличчя й у кожного з нас це вдається по-своєму», - зазначає Інга Хоржевська.
«Свій до свого по своє», так сьогодні можна коротко схарактеризувати стосунки, які вибудовують бібліотекарі України між собою в умовах російсько-української війни, попередньо карантинними обмеженнями, пов`язаними із коронавірусною хворобою, коли всі спілкувалися за допомогою мобільних пристроїв та комп`ютерів.
Протягом року у вимушеній евакуації в Луцьку перебувала головна бібліотекарка абонемента для юнацтва відділу обслуговування користувачів Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Світлана Пономаренко. Колежанки з Луцької централізованої бібліотечної системи допомагали їй адаптуватися в новому місті, долати труднощі тимчасової переселенки.
«Коли я працювала у Луцьку, вже з перших днів відчула себе в бібліотечній родині. Звичайно, сумувала за містом, сумувала за колегами, сумувала за своїм робочим місцем. Але лучани заповнили оту порожнечу, що називається комфортною роботою, те, що називається творчістю. Тобто я там змогла себе відчути себе потрібною у такій же сфері», - ділиться спогадами Світлана Пономаренко.
Війна зачепила усі без винятку сфери суспільного життя, торкнулася кожного громадянина України. Бібліотекарі прийняли усі виклики, породжені війною, і спільно шукають рішення для подолання чинних проблем та загроз.