Мапа порталу

Робочі питання та трохи про особисте: одеські журналісти провели день з мером Миколаєва Сєнкевичем

Журналісти проєкту Backstage від одеського видання «Думська» відвідали Миколаїв і провели день із мером Олександром Сєнкевичем, дізнавшись про його щоденну роботу, вподобання та головні виклики, які постають перед містом під час війни.

Мер пригадав перші дні війни, як він зустрів цю звістку. Так, Сєнкевич говорить, що після перших вибухів не міг повірити в те, що відбувається. Коли факти стали очевидними, зібрав нараду, на якій були визначені подальші дії.

«Часу не можна було втрачати. Ми знали, що вони перешли Кримський перешийок, ідуть в бік Херсонської області. Ми зв'язалися з військовими і вони нам розповіли, як діяти, де встановлювати блокпости, де рити окопи. Наші комунальні підприємства одразу почали цим займатися. Ці два дні, що ми мали більше, ніж Херсон, допомогли нам підготуватися до осади росіян. В найгірші дні Миколаїв був майже оточеним і всі шляхи були перерізані. Лишалась тільки дорога на Одесу. Але потім наші військові відпрацювали та відкинули їх на відстань 30-40 км. Тоді почались обстріли», - згадує міський голова.

Сєнкевич каже, що найбільше від обстрілів постраждав Корабельний район, але в цілому місто обстрілювалось по всій території.

Наразі сума збитків, завданих Миколаєву російськими окупантами за час війни, становить майже 900 млн євро. Оцінку зруйнованих та пошкоджених об’єктів місту допомогла виконати команда «Київської школи економіки» у рамках проєкту «росія заплатить».

Побували журналісти на апаратній нараді, під час якої розглядались питання подачі тепла, робота водоканалу та інші поточні справи.

Далі за графіком — ремонт ділянки колектора на вул. Карпенко. Мер спілкується з гендиректором МКП «Миколаївводоканал» Борисом Дуденком, приймають технічні рішення.

Сєнкевич розповів про проблему з відновленням нормального водопостачання і коли та як вона може бути вирішеною. Так, каже мер, швидких рішень немає. Головне — звільнити лівий берег Дніпра в Херсонській області, тоді можна буде провести необхідні роботи.

Побували на вул. Обсерваторній, де проходив ремонт котельної. В контексті цього мер розповідає, як планують діяти у разі обстрілів окупантами критичної інфраструктури міста.

«Все буде залежати від типу руйнувань. Наші партнери нам допомогли і тепер у нашого підприємства «облтеплоенерго» є мобільні котельні. Це означає, що у випадку руйнування стаціонарних котелень ми можемо підвозити мобільні, підключати їх до мережі і під час ремонтних робіт люди не будуть без тепла і не буде допущене розмерзання мережі».

Напрацювали певні «секретні» шляхи з «Укренерго» для підтримки енергозабезпечення у Миколаєві.

Далі — розмова з європейськими партнерами. Мер розповів, за якими принципами будується співпраця. Так, міська влада жодним чином не використовує гроші європейських партнерів. Вони самі перевіряють документацію, оголошують торги, проводять закупівлі і наймають технагляд. У Миколаєві ж, зі свого боку, також проводять нагляд за виконанням робіт та надають перелік потреб для того, щоб місто функціонувало.

Трохи поговорили і на особисті теми. Сєнкевич розказав журналістам, якими мовами говорить, що до війни почав вивчати іспанську, але наразі часу на це не вистачає. Яку музику слухає, яку має мотивацію у своїй діяльності.

«Я роблю свою роботу, бо вона іде на багато поколінь, у тому числі робота із заміни очисних споруд, відновлення комунальних підприємств, наповнення фонду комунального майна. Ми будемо першим містом України, яке створить сайт і покаже всю інформацію по гуманітарній допомозі. Ми хочемо бути прозорими для партнерів, щоб вони бачили, що і як ми використовуємо. За всю мою каденцію у нас не було приватизовано за копійки жодного об'єкта комунальної власності», - ділиться міський голова.

Показав Сєнкевич одеським гостям свій робочий кабінет. Він говорить, що отримав його таким, який він є зараз, від попередника. Жодної копійки на ремонт витрачено не було і не буде. Мер вважає, що кабінет в хорошому стані і щось змінювати в ньому буде зайвим.

Розповів очільник міста також про свою нагороду від RACENATION як найспортивнішому меру України. Тоді він отримав травму, але все одно пройшов смугу перешкод.

Ще одне важливе питання — відкриття шкіл міста. На жаль, поки це неможливо зробити, адже Миколаїв досі потрапляє в зону ураження балістичних ракет.

Що стосується допомоги армії, Миколаїв продовжує роботу в цьому напрямку.

«В 2023 році нам допомогло вижити ПДФО військовослужбовців. При цьому з ПДФО більше 700 млн.грн. ми запустили на допомогу армії у вигляді субвенцій частинам, які у нас зареєстровані, на закупівлю обладнання, у вигляді грошей на закупівлю квартир. Також передали велику кількість техніки, автобусів, вантажівок. Додатково закупаємо автомобілі і таке інше. В наступному ж році без цього ПДФО у нас буде мінус 2,7 млрд грн. Якусь частину компенсують, але дірка в бюджеті буде. От коли кажуть «Гроші на ЗСУ» — Миколаїв віддав, мабуть, більше всіх грошей на ЗСУ. Це питання вже вирішено», - пояснює мер.

На завершення журналісти разом з міським головою сходили в спортзал. Сєнкевич каже, що спорт допомагає йому позбутися негативних емоцій.

Наостанок мер зробив подарунок гостям з Одеси — презентував книжку про Миколаїв.


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: