Мапа порталу

Спростити перехід на індивідуальне опалення: миколаївські депутати направлять звернення до Верховної Ради та Кабміну

Депутати Миколаївської міської ради звернуться до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів щодо внесення змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та наказу Мінрегіонрозвитку від 26.07.2019 № 169 «Про затвердження Порядку відключення споживачів від мереж (систем) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води». Таке рішення було прийняте 28 листопада в ході чергового пленарного засідання сесії міськради.

Розробником проєкту рішення виступив депутат Федір Панченко, тож він і був доповідачем з цього питання.

Панченко звернув увагу на кілька моментів. В квітні цього року міський голова Олександр Сєнкевич та міськрада зверталися до голови НАК «Нафтогагаз України» для забезпечення всебічної допомоги ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ» у підготовці до опалювального сезону, а також можливості передачі теплових мереж ТЕЦ у власність міста. У травні на пропозицію передачі мереж було відмовлено.

З 14 листопада в Миколаєві стартував опалювальний сезон, але, по факту, станом на 28 листопада більше 90 багатоповерхівок міста, що обслуговуються ТЕЦ, досі без тепла. Аналогічна ситуація з державним теплопостачальником склалась і в інших містах України.

Через цю проблему знову піднялось питання можливості містян відключатись від послуг центрального опалення та займатися цим самостійно. Однак дозволяється це робити тільки якщо станом на час прийняття закону «Про житлово-комунальні послуги» в будинку вже від'єднано від центрального теплопостачання 50 і більше відсотків абонентів. Це, фактично, унеможливлює від'єднання від централізованої системи.

«Складається ситуація, коли «Миколаївська ТЕЦ» не може надати опалення і одночасно не відпускає громадян, щоб вони вирішували вказане питання самостійно», - каже Панченко.

Саме тому депутати звертаються до Кабміну та Верховної Ради з проханням внести зміни до вищезазначеного закону та наказу Кабміну, щоб забезпечити громадянам таку можливість.

Додамо, що у комунального підприємства «Миколаївоблтеплоенерго» не виникло великих проблем з початком опалювального сезону. Більше того, наразі ОКП допомагає ТЕЦ на всіх ділянках проводити ремонтні роботи. До 1 грудня державне підприємство обіцяє завершити всі роботи і подати тепло до абонентам.


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: