Мапа порталу

Збережемо для нащадків: у Миколаєві відбулися XVI міські відкриті екологічні читання

У Миколаєві, в Центральній міській бібліотеці імені М.Л. Кропивницького, відбулися XVI міські відкриті екологічні читання «Збережемо для нащадків».

Захід проходить під патронатом Миколаївського міського голови за підтримки управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОВА, департаменту ЖКГ міської ради. Організатори заходу - Центральна міська бібліотека імені М.Л. Кропивницького, центр екологічної інформації та культури філії №2 та Благодійний фонд МЕТА «Від спільного бачення - до спільних дій».

Про це повідомляє пресслужба міської ради. 

Це вже 16 екологічні читання, тож вони мають коло постійних учасників. Серед них представники державних природоохоронних органів, установ, науковці, студенти, представники комунальних підприємств, закладів та організацій, які опікуються еколого-просвітницькою діяльністю. 

Темою цьогорічних читань обрали важливу та гостру проблему для Миколаєва проблему - «Водні ресурси Миколаївського регіону: стан, загрози, перспективи розвитку».

У вітальному слові начальник управління сталого розвитку міста департаменту ЖКГ Володимир Ніколайчук наголосив, що одним із найважливіших пріоритетів міської влади в сфері просвітницької роботи є виховання екологічної культури населення: 

«Важливість таких екочитань підтверджується тим, що, незважаючи на жодні перепони, конференції проводяться щороку. Теми читань завжди актуальні, і цьогорічна, яка присвячена водним ресурсам, не стала виключенням. Миколаїв нерозривно пов'язаний з водою. Берегова лінія складає більше ніж 100 км, місто омивається водами двох річок. Стан водних ресурсів - це один з індикаторів сприятливих умов довкілля. Міська влада наполегливо працює для створення сприятливого, безпечного та комфортного довкілля для життєдіяльності людей. Наразі дуже гостро стоїть питання якості водних ресурсів і, обговорюючи цей напрям, маємо надію на плідний пошук нових рішень існуючих проблем». 

Конференція відбувалася в онлайн форматі, безпосередньо на майданчику модерації були присутні начальниця управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОВА Олександра Єфименко, начальник відділу водокористування та моніторингу вод Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області Дмитро Єфімов, фахівчиня Центру екологічної інформації та культури філії №  2 Ірина Чернова, головна спеціалістка управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОВА Марина Романенко, докторка природничих наук, професорка кафедри екології ЧНУ ім. П. Могили Олена Мітрясова та директорка ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького, голова правління благодійного фонду МЕТА Інга Хоржевська.

Під час роботи учасники конференції напрацьовували найбільш вірогідні шляхи вирішення проблем води на Миколаївщині, її очищення з подальшим транспортуванням споживачам. Стратегічним баченням розв`язання аналогічних питань, і зокрема малих річок у регіоні центральної України, поділились колеги з Вінниччини.

Екологічні читання традиційно продовжаться декадою інших екологічних та просвітницьких заходів. Вони проходитимуть безпосередньо на майданчику Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького та у  центрі екологічної  інформації й культури бібліотеки-філії №2 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького. Це будуть ігри екологічної тематики та різноманітні майстер-класи.

 

IMAGE FOLDER (/files/2023/November2023/26112023)

 

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: