Мапа порталу

Відновлення та модернізація житла: у Миколаєві планують створити револьверний фонд

У Миколаєві планують створити громадський револьверний фонд. Цей інструмент дозволить отримати фінансову допомогу на відновлення житлових будинків, інших об’єктів та реалізацію енергозберігаючих проєктів.

Кошти револьверного фонду будуть доступні, в першу чергу, для ОСББ та приватних домогосподарств.

Презентували ініціативу під час форуму «PRO DIM. Нові можливості», який днями відбувся у Миколаєві. Захід організовано Агенцією розвитку Миколаєва у партнерстві з Центром житлового фонду та розвитку підприємств, Фондом енергоефективності.

Револьверний фонд – це механізм надання поворотної допомоги. Як розповів заступник міського голови Сергій Коренєв, ідея не нова для України і, зокрема, Миколаївщини. Наприклад, вона була успішно реалізована у Вознесенську.

  • «Ситуація складна, ми вже зараз розуміємо, що бюджет на 2024 рік буде, фактично, дефіцитним. Тому шукаємо нові можливості для Миколаєва. Револьверний фонд фінансово допомагатиме мешканцям багатоквартирних будинків: розв’язувати питання щодо ремонту покрівель, інженерних мереж — каналізації, водопостачання, теплопостачання», - сказав Сергій Коренєв.

Планується, що фінансування для фонду надаватимуть міжнародні організації та партнери. Вони і визначатимуть, які саме проєкти будуть реалізовані.

Як зазначив віцемер, наразі наша Агенція розвитку разом із департаментом житлово-комунального господарства міської ради працюють над залученням донорських організацій.

  • «Були проведені попередні консультації з UNDP, USAID, DRC, NRC», - повідомив Сергій Коренєв.

За його словами, наразі готується юридичне підґрунтя та проєктні заявки, які надсилатимуть донорам.

  • «Ми підтримуємо ініціативи щодо створення револьверних фондів, адже за допомогою такого інструменту поворотної фінансової допомоги мешканці багатоквартирних будинків можуть отримати кошти на відновлення та енергоефективні проєкти. Взаємодія револьверних фондів та Фонду значно підсилює можливості наших програм. Дякую Миколаєву за активну роботу у цьому напрямку», - сказав фінансовий директор Фонду енергоефективності Микола Ільїнов.

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: