Мапа порталу

Повернення до повноцінного життя: у Миколаєві розвивають систему комплексної реабілітації

З початку року понад 1700 людей отримали фахову допомогу в Реабілітаційному центрі, що діє на базі однієї з міських лікарень. 

Людям допомагають повернутися до повноцінного життя після перенесених травм, у тому числі, мінно-вибухових, інсультів, захворювань опорно-рухового апарату, після ендопротезування суглобів. 

Послуги надають як цивільним, так і військовим. Розвиток доступної та ефективної системи реабілітації захисників - один з пріоритетів міської влади. 

Нині пацієнти проходять реабілітацію в амбулаторних умовах, однак невдовзі центр планують розширити.

“З початку повномасштабного вторгнення кількість пацієнтів суттєво зросла. Багато звернень з наслідками мінно-вибухових травм, після ортопедичних операцій. Люди шукають якісної реабілітації й звертаються до нас, - каже завідувач центру, мікрохірург Юрій Васильович. - Тому прийняли рішення переформатувати допомогу та створити потужний реабілітаційний центр зі стаціонаром, де хворі можуть знаходитись цілодобово. Це дасть змогу допомогти ще більшій кількості людей”.

Наразі виконують поточний ремонт приміщень. На це з міського бюджету виділено 3,8 млн грн. Місто закуповує необхідне обладнання. Вже придбали  електронейроміограф та масажний стіл Войта-Бобата. До кінця року в планах придбати апарати для пасивної розробки суглобів кінцівок, а також спеціальний пристрій - вертикалізатор.

Миколаєву допомагають громадські організації та благодійні фонди. Міська влада проводить перемовини з партнерами для подальшого розвитку закладу.

Центр займатиме практично весь поверх лікарні. Комфортні палати з окремими санвузлами, сучасні кабінети ерго- та фізіотерапії, умови доступності для пацієнтів, у тому числі, окремий ліфт. Серед амбітних планів - будівництво басейну на території лікарні. Сеанси терапії у воді максимально ефективні для тих, кому доводиться заново вчитись ходити, - кажуть лікарі. 

У закладі формують потужний колектив кваліфікованих спеціалістів, які постійно вдосконалюють свої знання та вміння. Зараз у штаті понад 20 осіб. Це реабілітологи, ерготерапевти, фізичні терапевти, масажисти, психологи. У планах - розширити напрямки допомоги, тож медики переймають досвід вітчизняних та іноземних фахівців. Цьогоріч їздили на навчання до Польщі та країн Балтії.

Сергій, лікар-реабілітолог з Херсона, розповідає: “Кожен випадок розглядаємо окремо, для кожного розробляємо індивідуальну програму. Одній людині достатньо курсу, а хтось потребує більш комплексного підходу. Працюємо на результат”.

Отримати послуги з реабілітації можна за направленням профільного лікаря (травматолога, невролога, кардіолога).

Втім, люди звертаються і самостійно, почувши добрі відгуки від когось із знайомих. У центрі з розумінням ставляться до кожного і в допомозі не відмовляють. 

 

IMAGE FOLDER (/files/2023/November2023/13112023_2)

 

 

IMAGE FOLDER (/files/2023/November2023/13112023_3)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: