Мапа порталу

Інноваційний район: концепція One Works для Миколаєва

Команда італійської компанії One Works презентувала концепцію створення інноваційного району в Миколаєві. Це один із п’яти пілотних проєктів, який розробляють для нашого міста в рамках роботи над Майстер-планом.

У Миколаєві та Харкові під егідою Європейської економічної комісії ООН реалізують ініціативу #UN4: пілотний проєкт, який передбачає розробку нових майстер-планів міст, а також допомогу в залученні інвестицій і пошук донорів для реалізації запропонованих рішень.

Фахівці One Works виконали ґрунтовне дослідження, яке пропонують для розгляду громаді Миколаєва. Презентацію заслухали мер Олександр Сєнкевич, секретар міськради Дмитро Фалько, директорка департаменту  економічного розвитку Тетяна Шуліченко, керівник департаменту архітектури та містобудування Євген Поляков, представники депутатського корпусу.

За словами програмної менеджерки One Works Ани Паес, попередні етапи роботи над Майстер-планом були присвячені, зокрема, пошуку найбільш вдалих місць для реалізації п’яти пілотних проєктів:

«Житловий мікрорайон»

«Культурна спадщина»

«Промисловість та набережна»

«Зелені та громадські простори»

«Інноваційний район»

«Ми не обираємо самостійно, — зауважила пані Ана. — Наша задача — дати вичерпну інформацію громаді Миколаєва та обраним нею представникам. Ми створюємо інструмент. А він вже допоможе миколаївцям визначити, які локації на території міста будуть найкращими для втілення запланованого».

Інноваційний район — це найбільший із п’яти пілотних проєктів. Йдеться про територію змішаної функціональності, що поєднає бізнес-об’єкти, житлову забудову, освітню, культурну та медичну інфраструктуру, громадські простори й зелені зони.

Докладно про масштабну роботу, виконану фахівцями в галузі архітектури та містобудування, розповів директор One Works Лукас Лондон.

«Пропонуємо на розгляд громади наше бачення, ідею, первинний концепт. Чекаємо відгуків та активного зворотнього зв’язку», — каже він.

Насамперед фахівці вивчили світовий досвід будівництва подібних об’єктів та пропонують Миколаєву скористатися кращими практиками. Під час презентації озвучили короткий порівняльний аналіз інноваційних районів у Глазго, Ейндговені, Барселоні, Роттердамі, Амстердамі, Копенгагені та інших містах. 

Подібні об’єкти будують не один десяток років. Середня територія району складає приблизно один квадратний кілометр. Проаналізували також орієнтовну кількість робочих місць та розмір інвестицій, потрібних для реалізації.

«Інноваційний район можна порівняти з екосистемою, — каже Лукас Лондон. — Співіснування великого та малого бізнесу, доступні транспортні сполучення, комфортний простір для проживання та професійної діяльності, дружня спільнота для різних людей. У Європі та на інших континентах багато прикладів ревіталізації та розвитку міського простору. Так само й у Миколаєві ми хочемо знайти локацію, що стане ядром для розвитку і трансформації всього міста».

Експерти визначили 9 принципів, яким відповідатиме інноваційний район у Миколаєві:

 

  • Місце для інновацій: не просто бізнес-майданчик, а центр розвитку новітніх ідей та продуктів

  • Інтеграція з навколишнім середовищем: існуюча спадщина буде включена в новий ландшафт

  • Урбаністична регенерація: район стане прототипом для подальшої трансформації міста

  • Зелена мобільність та екологічність: максимальне включення в транспортну та пішохідну інфраструктуру міста

  • Соціальна взаємодія: створення інфраструктури для комфортної взаємодії та зустрічей містян

  • Розумний зелений відкритий простір: не менше 30 % території складатимуть зелені зони

  • Автентичні простори: новий район матиме свою індивідуальність та власне «обличчя»

  • Економічна стабільність

  • Місце натхнення для людей

«Працюючи над проєктом, ми ні на хвилину не забуваємо, що проектуємо для людей, які живуть у час війни та долають непрості випробування. Тому постійно себе питаємо: «Які умови потрібно створити, аби в майбутньому ці люди відчували себе комфортно й затишно», — поділився пан Лукас.

Загалом експерти розглянули в Миколаєві 11 локацій, де можливе розміщення інноваційного району. У результаті досліджень склали рейтинг і виділили чотири, як такі, що відповідають критеріям.

За висновком команди One Works найбільше відповідає вимогам ділянка з існуючою забудовою в мкрн Соляні. Миколаївцям показали орієнтовні ескізи, як може виглядати визначена територія після масштабного перевтілення.

Втім, фахівці вчергове наголошують — вирішувати буде громада Миколаєва. Вони ж пропонують фаховий аналіз, який допоможе місту визначитись, та чітку дорожню карту реалізації проєкту.

Представлену концепцію винесуть на обговорення депутатів міської ради та громадськості. А над детальним проєктом працюватимуть після досягнення згоди в ключових питаннях.

 image


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: