Труби для ремонту мереж та автомобілі для комунальників: у Миколаєві відзвітували про допомогу від уряду Тайваню
У Миколаєві відбулася пресконференція, на якій звітували про допомогу для Миколаєва та Херсонщини від уряду Тайваню. Її вдалося отримати завдяки роботі громадської організації “Мережа захисту національних інтересів “АНТС””.
На заході були присутні мер міста Миколаєва Олександр Сєнкевич, заступник голови Херсонської ОВА Володимир Клюцевський, голова правління ГО “АНТС” Ганна Губко, виконавчий директор організації Василь Сегін.
Основним завданням ГО “АНТС” є розвиток співпраці з іншими країнами для допомоги Україні. Організації вдалося заручитись підтримкою тайванського уряду, яку вони планують розширити від гуманітарної допомоги громадам до розвитку стратегічного партнерства.
“Одним із наших завдань є мобілізувати світ для наближення української перемоги. Після повномасштабного вторгнення ми відвідали більше 18 країн для того, щоб розвинути співпрацю. Тайвань займає особливе місця серед них. Ми змогли отримати фінансову допомогу для громад України і дуже тішимось, що великий фокус на Миколаєві і Херсонщині. Для нашої мережі важливо було підтримати громади і на перспективу докласти зусиль, щоб наша перемога була швидше. Тому ми хочемо говорити і про сферу чутливих технологій, спільне виробництво в секторі ВПК, тобто від гуманітарної допомоги до розвитку стратегічного партнерства”, - сказала голова правління ГО “АНТС” Ганна Губко.
Для допомоги Миколаєву і Херсонщині представники “АНТС” першочергово вивчили потреби міст і громад у вирішенні кризових ситуацій. Тому були закуплені будівельні матеріали, труби та техніка для ліквідації наслідків прильотів, зарядні станції, ноутбуки для організації онлайн навчання.
“Я хочу повернутися на початок 2023 року, коли цей мільйон доларів для допомоги Херонщині та Миколаєва виділявся. Тоді на слуху були енергетичні проблеми в Україні. Тому Тайвань перш за все хотів забезпечити регіон генераторами. Ми ж, знаючи з якими проблемами стикаються міста, зрозуміли, що в генераторах вже критичної потреби немає. Ціни на них ще достатньо високі і це буде просто спалювання ресурсу. Ми почали комунікацію і взяли на себе певні ризики, щоб закуповувати те, що дійсно потрібно. Для організації простіше замовити велику партію генераторів, їх розвести і за місяць всі питання з допомогою закрити і відзвітувати. Ми пішли складнішим, але вже з впевненістю можу сказати, кращим шляхом. Орієнтувались на потреби, які є в містах і в громадах Херсонщини і Миколаєва на вирішення кризових ситуацій. Власно тому це були зарядні станції, будівельні матеріали для консервації будівель та швидкого їх відновлення, грейферні захоплювачі, які дозволяють швидко і більш безпечним шляхом розбирати завали після обстрілів, ноутбуки для організації онлайн навчання. Ми вдячні партнерам, що вони прозоро підійшли до процесу, показують як гуманітарна допомога використовується і теж намагаються максимально наблизити ці запити до потреб людей”, - розповів виконавчий директор ГО “АНТС” Василь Сегін.
Миколаїв отримав від організації 12 тисяч погонних метрів труб, які наразі використовує для ліквідації поривів, будівельні матеріали та шість автомобілів для комунальних установ.
“В першу чергу треба згадати, що в Миколаєві з 12 квітня 2022 року немає централізованого постачання питної води, а та, яка подається в нашу мережу, з підвищеним вмістом хлоридів, тобто солона. Це дуже сильно впливає на наші мережі, як на магістральні, так і на внутрішньобудинкові. Завдяки “АНТС” ми отримали майже 12 тис. погонних метрів труб, які використовуємо для заміни внутрішньобудинкових мереж. На даний час вже використано майже тисячу з них. Ми видаємо труби управляючим компаніям, департаменту ЖКГ. Ще маємо близько 50 адрес, які плануємо закрити цього року по заміні внутрішньобудинкових мереж. Також ми отримали кілька сотен тонн різних будівельних матеріалів, які йшли на ліквідацію наслідків вибухів та руйнувань у місті. Крім того “АНТС” передала нам шість автомобілів. Всі вони були надані нашим комунальним підприємствам: “Миколаївоблтеплоенерго”, “Миколаївські парки” та “Центр захисту тварин”. Коли російські терористи підірвали ГЕС, допомоги потребували не лише люди, а й тварини, які залишилися без догляду. Саме ці автомобілі дозволили нам евакуювати тваринок з території Херсону. Вони збільшили потужність наших підприємств та використовуються виключно за призначенням. А будівельні матеріали і труби дозволяють нам відновлювати базові потреби громадян у водопостачанні та пройти опалювальний сезон без проблем”, - розказав мер Миколаєва Олександр Сєнкевич.
Також мер зазначив, що міська рада не отримує гроші та не займається питаннями закупівель, а лише отримує допомогу, про яку звітує. Він нагадав, що місто разом з Антикорупційною ініціативою ЄС розробляє пілотний проєкт, в якому буде показувати надходження і використання всієї гуманітарної допомоги для Миколаєва. Наразі Антикорупційна ініціатива замовила веб-сайт, де буде висвітлюватись вся інформація стосовно допомоги.