Мапа порталу

єВідновлення: миколаївцям вже нараховано понад 12,6 млн грн компенсації на ремонт пошкодженого житла

У Миколаєві триває прийом заяв на отримання компенсації на ремонт житла, пошкодженого російськими терористами. Наразі містяни подали 1638 заяв. З них 685 вже опрацювали фахівці міської ради.

Про це стало відомо під час брифінгу представників департаменту ЖКГ. 

Як розповів перший заступник директора департаменту ЖКГ Ігор Набатов, з 685 опрацьованих заяв 362 були задоволені.

«Загальна сума компенсацій, яка нарахована по цим 362 заявам, складає 12 мільйонів 607 тисяч гривень. Наразі виплачено на картки 5 мільйонів 162 тисячі гривень. Частина коштів, що залишилась, знаходиться на різних стадіях  обробки банками», - зазначив Ігор Набатов.

Також 324 заявники  отримали відмови, оскільки об’єкти, вказані в документах, не відповідають вимогам постанови КМУ № 381 від 21 квітня 2023 року, яка регулює такі питання. Левова частина відмов через наявність в об’єктах пошкоджених місць загального користування.

 «В постанові Кабінету Міністрів № 381 вказано, що за об’єктами, де є пошкоджені місця загального користування, комісія, на жаль, має прийняти рішення про відмову», - пояснив посадовець.

Проте така відмова не є остаточною. Запит на компенсацію можна подати повторно. І якщо місця загального користування будуть відновленні, його задовольнять.

Розгляд 579 заяв зупинили. В основному це зроблено через те, що заявники або не були присутні на розгляді, або не надали доступ до  об’єктів для проведення технічного обстеження тощо. Ще 375 заяв знаходяться в роботі.

За словами Ігоря Набатова, наразі підпадають під програму єВідновлення 119 об’єктів, поданих миколаївцями. 47 з них вже відновлені, а 72 – знаходяться в процесі.

Під час брифінгу розповіли й про демонтаж будинків, зруйнованих через обстріли окупантів. Виходячи зі ступеня руйнувань, може бути ухвалено рішення про повний або частковий демонтаж.

«Аби здійснити демонтаж, необхідно пройти три етапи. По-перше, це проведення технічного обстеження, яке визначить можливість чи неможливість експлуатації житлового будинку. По-друге, це погодження регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. По-третє, це рішення виконавчого комітету про затвердження об’єктів, які потребують часткового або повного демонтажу», - розповів Ігор Набатов.

Як повідомив заступник директора департаменту ЖКГ Артем Сапожник, до переліку об’єктів, які не можна експлуатувати, входять 11 будинків, з них 7 підлягає частковому демонтажу, 4 - повному. Незабаром його доповнять ще одним об’єктом, по якому було отримано акт про неможливість експлуатації. Інших змін до переліку вносити не планують.

IMAGE FOLDER (/files/2023/October2023/101023_2)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: