Мапа порталу

У Миколаєві відкрили Пластовий рік

В Україні національна скаутська організація Пласт налічує понад 10 тисяч учасників. Миколаївський осередок розпочав свою роботу лише два роки тому. Нині організатори проводять активну інформаційну кампанію, щоб продемонструвати мешканцям міста можливості для розвитку та самореалізації, які пропонує Пласт. 

У суботу, 30 вересня, на головній вулиці Миколаєва відбулося свято з нагоди відкриття нового Пластового року. Це традиційна акція, під час якої учасники підбивають підсумки таборового літа та приступають до осінньо-зимового сезону сходин, тобто, занять і активностей.

Волонтери та учасники осередку охоче розповідали миколаївцям про свою діяльність. За словами координаторки Ганни Чмельової, відкриття Пластового року - це визначна подія. 

“Вперше таке свято ми провели в 2021 році, потім - війна. І ось сьогодні маємо можливість презентувати Пласт громаді Миколаєва. Нас вже значно більше, ніж було два роки тому. І, сподіваюся, сьогоднішня акція зацікавить мешканців міста. Долучитися до Пласту може кожний. Попри стереотипи, вікових обмежень немає. Прийємаємо всіх, від 2 до 102 років. Особисто я долучилася до Пласту в 40 років. Це надзвичайні враження, велике коло друзів та безліч активностей в Україні та поза її межами”.

Пластуни щотижня збираються на сходини. Для кожного віку передбачена окрема адаптована програма. Упродовж року скаути також відвідують заходи в різних регіонах України. 

І, мабуть, найцікавіша частина програми - табори на природі, де молодь здобуває нові знання та навички, знаходить друзів, вчиться працювати в команді. У планах представників міського осередку - організувати пластові табори й на Миколаївщині.

Учасників заходу сьогодні привітав заступник міського голови Анатолій Петров. 

“Пласт змалечку плекає любов до України, виховує свідомих та відповідальних громадян, - зазначив він. - Щиро бажаю пластовому руху в Миколаєві розвитку і популярності. Наша молодь дбатиме про відбудову та розвиток України, а ми вже зараз мусимо піклуватися, щоб діти знали свою історію та зростали справжніми особистостями”.   

Віцемера урочисто прийняли у “приятелі Пласту”. Це ланка, до якої входять волонтери, що активно підтримують організацію.

Український Пласт допомагає знайти однодумців, реалізує різноманітні соціальні програми. Це можливість для розвитку, нові знання і навички. А ще - справжня пригода: мандрівки, спілкування, гарна підготовка до будь-яких викликів.

Для охочих долучитися: сторінка Миколаїв. Пласт у фейсбуці та інстаграмі.

 

 

IMAGE FOLDER (/files/2023/September2023/30092023_3)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: