Бути генераторами позитивних змін – Експертно-громадська рада працює над стратегічними напрямками розвитку Миколаєва
Вперше від початку повномасштабного російського вторгнення відбулося повноцінне засідання Експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради у форматі офлайн. Минулої середи, 27 вересня, на розширене засідання зібралися представники ЕГР та інших громадських рад, створених при виконавчих органах Миколаївської міської ради, залучені громадські експерти та небайдужі громадяни. У фокусі уваги експертів – стратегічні документи міста, важливі поточні проблеми, розвиток та подальша розбудова Миколаєва.
Присутніх привітав міський голова Олександр Сєнкевич. Мер підкреслив важливість відновлення повноцінної роботи консультативно-дорадчих органів та зазначив, що розвиток суспільства неможливий без роботи громадських експертів, людей, які мають відповідну професійну кваліфікацію та високу мотивацію до суспільних перетворень. «Будьте генераторами позитивних змін» - закликав Олександр Сєнкевич.
Директорка департаменту економічного розвитку Тетяна Шуліченко повідомила присутніх про хід роботи над розробкою стратегії розвитку міста та формуванням основних візій його розвитку. Вона особливо підкреслила важливість опитувань членів міської громади в ході даної роботи та закликала членів ради активно долучатися до участі в них.
Одна зі стратегічних проблем міста, якими наразі опікується ЕГР – дискусійне питання щодо зміни меж акваторії Миколаївського порту, наслідком якого може стати фактичне підпорядкування Адміністрації морських портів України всієї акваторії міста. Як зазначають громадські експерти, це накладе істотні обмеження на розвиток багатьох галузей, стане перешкодою для повноцінного розвитку і пересування маломірних суден, облаштування громадського простору тощо. ЕГР ще в липні під час засідання Колегії громадських рад виносила обговорення цього питання в публічний простір. Як повідомив міський голова, він уже звернуся до Кабінету Міністрів України з листом, в якому обґрунтував необхідність збереження можливостей для повноцінної розбудови і розвитку прибережних зон міста в інтересах всієї громади. А головне – безумовну необхідність участі місцевого самоврядування Миколаєва у вирішенні питань, які є визначальними для розвитку міста.
Ґрунтовні напрацювання щодо інвентаризації та реконструкції мереж зливової каналізації в ході засідання надали представники громадської ради при міському Департаменті ЖКГ. Представники ЕГР підтримали дані пропозиції з деякими доповненнями та планують направити спільні рекомендації до керівництва Миколаєва.
Під час засідання ради також були уважно заслухані пропозиції щодо покращення та подальшого розвитку велоінфраструктури у Миколаєві, безпеки учасників дорожнього руху, які пересуваються на велосипедах.
В режимі онлайн до обговорення долучилися експерти Юрій Тищенко та Володимир Лупаций, - співзасновники Національної платформи стійкості та згуртованості. Пан Володимир розповів про підходи до визначення та створення екосистеми стійкості та відзначив важливість компоненту стійкості при розробці місцевих політик. В ході обговорення було прийнято рішення підготувати пропозицію щодо включення до Стратегії розвитку міста окремого розділу «Стійкість і соціальна згуртованість» і ґрунтовно попрацювати над його змістовним наповненням.