Мапа порталу

Заяву про надання соціальної послуги догляду вдома можна подати онлайн

   Порядок організації надання деяких соціальних та медичних послуг потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2023 № 438.
   Пенсійний фонд України реалізував сервіс подання заяв про надання потерпілим соціальної послуги догляду вдома.    Відтепер потерпілі на виробництві, яким визначено потребу в спеціальному медичному догляді та/або постійному сторонньому догляді, та/або побутовому обслуговуванні, для одержання щомісячної грошової компенсації за надання соціальної послуги догляду вдома членом їх сім’ї (іншими особами) можуть подати заяву про надання відповідної соціальної послуги через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Довідково!
   Щомісячна грошова компенсація надається потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання з урахуванням результатів оцінювання їх потреб у соціальних послугах, проведеного згідно із Законом України “Про соціальні послуги”. Оцінювання потреб здійснюється соціальним менеджером/фахівцем із соціальної роботи/соціальним працівником за місцем проживання потерпілого.

Важливо!
   У випадку фізичної неможливості проведення оцінювання потреб потерпілого в соціальних послугах під час воєнного стану в Україні та протягом одного місяця після його припинення чи скасування у зв’язку з тимчасовою відсутністю потерпілого за місцем його проживання, пов’язаною з перебуванням за кордоном або на тимчасово окупованих територіях, послуга догляду вдома надається на підставі підтверджуючих медичних документів, без урахування результатів оцінювання потреб.
Як подати заяву про надання соціальної послуги через вебпортал Фонду?
1. Заходимо на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/) та авторизуємось за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
2. В особистому кабінеті на панелі зліва в розділі “Комунікації з ПФУ“ обираємо опцію “Заява про надання соціальної послуги“.
3. Ознайомлюємося з інформацією у спливаючому вікні та натискаємо кнопку “Продовжити”.
4. У наступному вікні обираємо опцію “Заява про надання соціальної послуги догляду вдома членом сім’ї або іншою особою ”.
5. Заповнюємо усі обов’язкові поля онлайн-форми заяви, позначені зірочкою:
• обираємо головне управління Пенсійного фонду України (ОПФУ), вказуємо особу, яка потребує та звернулася за отриманням соціальної послуги;
• натиснувши на кнопку “Тип послуги“, обираємо вид / види догляду з випадаючого списку та зазначаємо документ, що підтвердж2ує право на отримання соціальної послуги;
• вказуємо загальну інформацію про потерпілого (в т.ч. його паспортні та адресні дані), обираємо спосіб виплати. Додаємо інформацію про члена сім’ї або іншу особу, яка здійснюватиме догляд, натиснувши кнопку “Додати“. У спливаючому вікні заповнюємо обов’язкові поля та натискаємо “Зберегти”.
6. Перед остаточним формуванням заяви та відправкою її до Пенсійного фонду України, за допомогою опції “Додати файл“, додаємо скановані копії документів, які підтверджують право на отримання обраних видів догляду (висновок лікарсько-консультативної комісії та/або медичний висновок про здатність до самообслуговування та потребу в сторонній допомозі, та/або виписка з акта огляду медико-соціальною експертної комісії (довідка до такого акта огляду), та/або індивідуальна програма реабілітації особи з інвалідністю (у разі її складення)), ставимо позначки, що ознайомлені з умовами надання послуги та надаємо згоду на обробку даних.
7. Перевіряємо дані сформованої заяви та натискаємо кнопку “Підписати та відправити в ПФУ”.
8. Результат обробки поданої заяви можна переглянути в особистому кабінеті в розділі “Мої звернення”.


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: