Мапа порталу

У Миколаєві відкрили Фестиваль Mykolaiv ART Week: MEMORY у підземеллі ДОФа

У Миколаєві відкрили Фестиваль актуального мистецтва Mykolaiv ART Week: MEMORY у підземеллі ДОФа. Подія проходить у змішаному форматі: головна виставка фестивалю розміщена в онлайн на AR-платформі у доповненій реальності, всі інші заходи проходять офлайн.

Фестивальні активності відбуватимуться щодня до 15 вересня на різних локаціях міста. Вхід на усі події вільний за умови попередньої реєстрації. Це музичний концерт, покази фільму та анімації, воркшоп зі швидкого малюнку, театральна вистава, лекції та дослідницька екскурсія за лаштунками головної бібліотеки Миколаївщини.

Організатори фестивалю: Платформа MY ART у партнерстві з Агенцією розвитку Миколаєва. Головна фестивальна подія міста проходить за підтримки Українського культурного фонду.

 «Цьогорічна тема фестивалю – це ПАМ?ЯТЬ / MEMORY. на нашу думку, вона цілком відображає нашу нову реальність, в якій ми з вами живемо. В умовах повномасштабної війни Україна бореться за власне майбутнє, одночасно повертаючись до тем ідентичності й опрацювання свого минулого. Тому саме про це ми хочемо сьогодні поговорити», - каже Дмитро Ларченко, куратор виставки фестивалю.

В день відкриття на новій локації презентували онлайн-виставку MEMORY, на яку свої роботи подали 260 учасників з 5 континентів світу. Для віртуальної експозиції відібрали 70 авторів з мистецькими проектами у різних жанрах, які працюють з темами дослідження культури пам?яті, історії національної та особистісної ідентичності. Це фотографія, живопис, графіка та відеоарт. Відібрані роботи демонструватимуться у віртуальному просторі в доповненій реальності на спеціальній онлайн платформі The Barogue (https://thebaroque.app/), де за допомогою гаджету можна гуляти, роздивлятися твори і поринати в атмосферу ПАМ?ЯТІ під спеціальний музичний супровід. Частину відеоарту можна буде побачити і в офлайні – на новій виставковій локації Дому офіцерів флоту.

Цього ж дня ввечері відбувся джазовий концерт-відкриття фестивалю від PERFORMANCE BAND Володимира АЛЕКСЄЄВА. В програмі труба, контрабас, ударні, клавішні і вокал.

Програма фестивалю:

8 вересня, п’ятниця

18:00 - Відкриття фестивалю. Презентація віртуальної виставки MEMORY у доповненій реальності

19:00 -  джазовий концерт-відкриття фестивалю від PERFORMANCE BAND Володимира АЛЕКСЄЄВА;

Локація: ДОФ (вул. Артилерійська, 9)

 

9 вересня, субота

16:30 – Показ сучасної світової анімації.

Локація: ДОФ (вул. Артилерійська, 9)

 

10 вересня, неділя

16:00 – Воркшоп зі скетчингу або швидкого малюнку від художниці Світлани Чебанової.

Локація: Платформа MY ART (вул. Маріупольська, 33)

 

11 вересня, понеділок

12:00 – Дослідницька екскурсія «ПРОщо: залаштунки миколаївської бібліотеки». Реєстрація за посиланням: https://bit.ly/PROsho03

Лінк на подію у Facebook: https://www.facebook.com/events/821925729434640

Локація: Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека (вул. Маріупольська, 9)

 

18:00 – Лекція-дискусія «Нові імена в топонімах Миколаєва. Хто ці люди?» з історикенею Ганною Червак. Реєстрація за посиланням: https://bit.ly/decol_mykolaiv_6

Лінк на подію у Facebook: https://www.facebook.com/events/261191370169190/ 

Локація: Платформа MY ART (вул. Маріупольська, 33)

 

12 вересня, вівторок

18:00 – Презентація результатів дослідження «Деколонізація: переосмислення імперського минулого в публічному просторі Миколаєва». Реєстрація за посиланням: https://bit.ly/decol_mykolaiv_7

Лінк на подію у Facebook: https://www.facebook.com/events/666672812190779/ 

Локація: Платформа MY ART (вул. Маріупольська, 33)

 

13 вересня, середа

18:00 – Спеціальний показ документального фільму «День Незалежності» за участі творців. Реєстрація за посиланням: https://bit.ly/kino_002

Лінк на подію у Facebook: https://www.facebook.com/events/2309724312559510/

Локація: Миколаївський академічний художній драматичний театр (вул. Адміральська, 25)

 

14 вересня, четвер

18:00 – Лекція «Меморіали: монополія на пам’ять vs мистецьке бачення» від Юлія Манукян, співзасновниці та кураторки мистецьких та урбаністичних проєктів ГО «Урбан Ре-Паблік» (Херсон), лавреатки Премії Вацлава Гавела за креативне дисидентство 2023.

Локація: Платформа MY ART (вул. Маріупольська, 33)

 

15 вересня, п’ятниця

17:00 – Театрально постановка з елементами танго. Абсурдна трагікомедія «Оркестр» від режисерки Саші Кісілевської. Театр «Вільні» (м. Київ)

Локація: Миколаївський академічний художній драматичний театр (вул. Адміральська, 25)

Про усі анонси та деталі програми можна дізнатись за посиланням: https://linktr.ee/myartplatforma

 

 

IMAGE FOLDER (/files/2023/September2023/09092023_4)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: