Мапа порталу

Завдяки військовому ПДФО громада Миколаєва може існувати, допомагати армії та цивільним жителям, - Олександр Сєнкевич

Вилучення податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), який надходить до місцевих бюджетів від зарплат військовослужбовців, ослабить громади, позбавить їх можливості допомагати силам оборони та надавати якісні послуги жителям, і при цьому не принесе жодних плюсів для Об’єднаних сил Збройних сил України.

Про це пишуть у своєму матеріалі у "Дзеркалі тижня" виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан та радниця голови Асоціації міст України, народна депутатка VII і VIII скликань Оксана Продан.

Як відомо, наразі 64% надходжень від ПДФО військовослужбовців залишаються у місцевих бюджетах. В рамках підготовки закону “Про державний бюджет на 2024 рік” Кабінет міністрів планує спрямувати всі ці надходження у державний бюджет.

В Асоціації міст України вважають, що ці кошти, найімовірніше, розчиняться в держбюджеті, як і 36% нинішнього ПДФО, яким розпоряджається Мінфін.

"Коли Мінфін пише, що військовий ПДФО збільшився після 24 лютого 2022-го, то не зазначає, що з того дня кількість воїнів зросла на 700 тисяч за рахунок цивільних. Усі, хто зараз сплачує військовий ПДФО, до мобілізації сплачували в громади ПДФО із зарплат учителів, продавців, робітників, службовців, податок на нерухомість, єдиний податок від підприємницької діяльності. Сьогодні цих податків немає, але є люди. Вони тимчасово змінили спеціальність, узявши до рук зброю для захисту України", – вказують автори. 

Олександр Сєнкевич, коментуючи цю інформацію, зазначає, що в рамках будь-яких рішень щодо вилучення ПДФО військових із місцевих бюджетів, варто особливо звернути увагу на прифронтові міста і, зокрема, Миколаїв.

Річ у тім, що Миколаїв і до повномасштабного російського вторгнення був одним із наймілітаризованіших міст України. Тобто ми і до лютого 2022 року мали в бюджеті частку ПДФО від зарплат військовослужбовців. Таким чином, якщо рішення про вилучення цього податку буде прийнято, Миколаїв втратить навіть той відсоток коштів, який мав до великої війни. Це, як мінімум, несправедливо”, - вважає міський голова.

Також мер Миколаєва зазначає, що економічна ситуація у прифронтових містах кардинально відрізняється від громад, які розташовані далеко від фронту, адже тут бізнес не поспішає відновлюватись, а значить, і місцевий бюджет немає кому наповнювати. При цьому, люди, які повертаються до Миколаєва, вимагають такого ж рівня комфорту, як і в містах, які не піддавались тривалим масованим обстрілам. 

Якщо переглянути звернення громадян до Контакт-центру при Миколаївській міській раді або на моїх сторінках у соцмережах, то все частіше з’являють прохання відремонтувати дитячий майданчик, облашувати дорогу чи тротуар у певних районах, облаштувати зону відпочинку і так далі. Люди, що повертаються, вимагають комфорту. Це не рахуючи того, що ми маємо сотні пошкоджених житлових будинків по місту, навчальні заклади, які мусимо відновлювати”, - зауважує мер.

Олександр Сєнкевич нагадує, що від початку повномасштабного російського вторгнення із бюджету Миколаєва на потреби сил оборони було спрямовано 597,1 млн грн. Окрім того, місто передало військовим понад 70 одиниць автомобільної техніки різного призначення.

Сьогодні завдяки військовому ПДФО громада Миколаєва може існувати, допомагати армії та мирним жителям. Саме з цього податку ми фінансуємо придбання житла військовослужбовцям Миколаївського гарнізону. Цього року, на це ми виділили 200 млн грн. Без згаданого ПДФО програму вочевидь доведеться призупинити”, - підсумовує міський голова.


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: