Мапа порталу

Модернізація теплової інфраструктури та відновлення закладів освіти, пошкоджених окупантами, - директорка департаменту енергетики Алла Луцька розповіла про основні напрямки роботи

Сьогодні, 6 червня, під час брифінгу директорка департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Алла Луцька розповіла про виконану роботу щодо термомодернізації інфраструктури Миколаєва та подальші плани її підрозділу.

Так, минулого року Миколаїв продовжив реалізацію великого інвестиційного проєкту DemoUkraineDH. Це спільний проєкт міської ради та Північної  Екологічної Фінансової Корпорації. Він передбачає виконання комплексу робіт, розбитих на кілька етапів.

У рамках одного з етапів наприкінці 2022 р. у житлових будинках встановили 34 індивідуальні теплові пункти. Обладнання нове, енергоефективне. Воно дозволить миколаївцям більш ощадливо використовувати теплову енергію.

  • Вагомим досягненням спільної роботи стала реконструкція підкачувальної станції в Інгульському районі під автоматизовану котельню потужністю 4,5 МВт. У квітні 2023 року ми отримали сертифікат про прийняття об’єкту в експлуатацію та передали котельню на баланс ОКП “Миколаївоблтеплоенерго”, - зазначила Алла Луцька.

Наступним етапом стане реконструкція теплових мереж. Він включає три підпроєкти, які реалізують у різних частинах міста. 

Перший передбачає підключення групи будинків, розташованих в Інгульському районі, до нової сучасної біопаливної котельні. У підсумку буде виведена з експлуатації частина старої теплотраси “Миколаївської ТЕЦ” та прокладена нова довжиною близько 1 км. Роботи розпочнуть після отримання відповідної декларації.

  • У рамках другого підпроєкту до нової сучасної біопаливної котельні підключать ще одну групу будинків, розташованих по Херсонському шосе. У результаті буде виведена з експлуатації частина теплотраси, яка проходить під проїзною частиною, - розповіла директорка департаменту.

Планується, що роботи виконають до початку майбутнього опалювального сезону. Завдяки цьому буде вирішена проблема з розриттями магістралі, які відбуваються внаслідок аварій на старих тепломережах. 

У рамках третього підпроєкту від тепломережі “Миколаївоблтеплоенего” відключать житлові будинки, розташовані у Заводському районі. Ця мережа застаріла. тому її виводять з експлуатації. Натомість будинки підключать до “Миколаївської ТЕЦ”. Роботи розпочнуться вже цього тижня.

Одним з пріоритетних напрямків роботи департаменту є відновлення освітніх закладів, пошкоджених російськими окупантами. 

За словами Алли Луцької, наразі в роботі її підрозділу знаходиться 21 об’єкт. Це школи і дитячі садки. Всі вони вже обстежені фахівцями департаменту. За результатами обстеження замовлено розробку проєктно-кошторисної документації. 

Окрім цього, триває робота з виплати ОСББ компенсацій відсотків за “теплими” кредитами та частини вартості електрогенераторів. Так, до Центру енергоефективності звернулось 15 ОСББ за відшкодуванням вартості електрогенераторів. Всі запити задоволено. При цьому сума виплат склала майже 400 тис грн.

Крім того, місто виплатило 800 тис грн сімом ОСББ, які взяли "теплі" кредити для термомодернізації своїх будинків. 

  

IMAGE FOLDER (/files/2023/June2023/060623)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: