Мапа порталу

У Миколаєві вивчають можливість об’єднання медзакладів задля посилення їх спроможності

 

У 2023 році миколаївські медичні заклади уклали з Національною службою здоров’я (НСЗУ) угоди на надання 149 пакетів послуг. Це на 20 більше, ніж минулого року. Послуги оплачує НСЗУ за кожного пролікованого пацієнта.

Перспективи оптимізації медичних закладів міста прокоментувала начальниця управління охорони здоров’я Ірина Шамрай в ефірі Українського радіо Миколаїв, - повідомила пресслужба міськради. 

Вона розповіла, що на початку квітня медики Миколаєва ознайомилися з функціонуванням системи охорони здоров'я Львова. Там вже два роки працюють територіальні медичні об’єднання, і досвід підтверджує ефективність такого формату роботи. 

“У Львові створили три територіальні медичні об’єднання: ургентні установи, заклади відновлення здоров’я та акушерство. Вони фінансово спроможні та ефективні, укомплектовані фаховим персоналом”, - каже пані Ірина. 

При цьому в Миколаєві на початку 2023 року виникла ситуація з недофінансуванням - не тому, що не вистачає коштів у НСЗУ, а через те, що зменшилась кількість пацієнтів. Багато людей виїхали минулого року. Значно менше було пологів, тож і пологові будинки в цьому плані “просіли”.  

“Питання оптимізації є актуальним і для нас, цим шляхом йде увесь світ. Велике територіальне об’єднання - це комплексна медична допомога дорослим і дітям. Нині в Миколаєві вивчається така можливість, щоби наші заклади стали фінансово спроможними і фінансувались за максимальною кількістю пакетів і послуг, які надаються мешканцям”, - пояснює Ірина Шамрай. 

Які саме заклади можуть об’єднати, наразі не ще вирішено. Миколаївщина перебуває в районі бойових дій. Лише після припинення військового стану в нашому місті почнуть процес оптимізації та створення мережі спроможних установ охорони здоров’я. Питання винесуть на розгляд депутатського корпусу міськради. Остаточне рішення прийматиме сесія.


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: